• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31099 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 شهریور 1399 - ساعت: 08:36

چاپ

با انتشار آمار وقایع سال 98 ؛

کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در مازندران


نسبت جنسی وفات ثبت شده سال گذشته در استان مازندران هم ۱۲۲ بوده است ؛یعنی به ازای هر ۱۰۰ واقعه وفات زنان ۱۲۲ واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است ....

میانخبر: بر اساس جدیدترین گزارش وقایع چهارگانه ازدواج ، طلاق ، ولادت و فوت سال ۱۳۹۸ ثبت احوال مازندران نشان می‌دهد سال گذشته ۱۹ هزارو ۸۴۹ واقعه ازدواج در استان ثبت شد که نسبت به سال ۹۷ ، هشت درصد کاهش داشته است.

طبق آمار ثبت احوال مازندران میانگین سن ازدواج سال گذشته آقایان ۳۱ سال و خانم ها ۲۶ بوده است و بیشترین ازدواج هم در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال برای مردان و ۲۰ تا ۲۴ سال برای بانوان به ثبت رسید.

اداره کل ثبت احوال مازندران نرخ ازدواج ثبت شده سال گذشته در استان را هم ۵.۸۵ در هزار اعلام کرد.

در مجموع سال گذشته به طور میانگین هر ۲۴ ساعت ۵۲ واقعه ازدواج در مازندران ثبت شد.


بر اساس این گزارش ، سال 98 هشت هزار و ۷۱۸ واقعه طلاق در استان رخ داد و میانگین سن طلاق هم در این سال برای مردان ۳۸ سال و بانوان ۳۳ بوده است.

بیشترین طلاق در گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال برای هر دو گروه مردان و زبان به ثبت رسیده است.

به طور کلی پارسال در هر شبانه روز ۲۴ واقعه طلاق در مازندران ثبت شد.

بنابر این گزارش نرخ طلاق ثبت شده سال گذشته در استان مازندران هم سال گذشته ۲.۵۹ در هزار بود.

ثبت احوال مازندران تعداد ولادت سال گذشته در استان را ۳۳ هزار و ۹۰۲ واقعه اعلام کرد که نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۴.۹ درصد کاهش نشان می دهد.

بنا بر این گزارش تعداد ولادت شهری ثبت شده ۲۲هزا و ۵۷۶ واقعه و تعداد ولادت روستایی ثبت شده هم ۱۱ هزار و ۳۲۶ واقعه بود به عبارتی پارسال به ازای ثبت هر ۲ ولادت در شهرهای مازندران ، یک ولادت روستایی ثبت شد.

مازندران دارای ۶۰ نقطه شهری و بیش از چهار هزار پارچه روستا و آبادی است. بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵ از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران ۵۷ درصد در شهرها و ۴۳ درصد در روستاها زندگی می کنند.

همچنین گزارش جدید ثبت احوال مازندران نشان می دهد که نسبت جنسی ولادت ثبت شده سال گذشته در استان ۱۰۶.۳ بوده است ؛ یعنی به ازای هر۱۰۰ واقعه ولادت دختر ۱۰۶.۳ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

نرخ ولادت ثبت شده در مازندران هم طی سال گذشته ۱۰.۱۳ در هزار بوده است.

ثبت احوال مازندران آمار فوتی های سال ۱۳۹۸ در استان را هم ۱۸ هزار و ۹۹ واقعه اعلام کرد که نسبت به سال ۹۷ حدود ۹.۱درصد رشد داشته است.

طبق این آمار ، تعداد وقایع فوت ثبت شده در شهرهای مازندران ۱۰ هزار و ۳۶ واقعه و آمار ثبت شده روستاها هم هشت هزار و ۲۵ واقعه بوده است ؛یعنی به ازای هر۱.۳ وفات شهری یک وفات روستایی ثبت شده است.

نسبت جنسی وفات ثبت شده سال گذشته در استان مازندران هم ۱۲۲ بوده است ؛یعنی به ازای هر ۱۰۰ واقعه وفات زنان ۱۲۲ واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.

بنا بر این گزارش ، کمترین وفات در گروه سنی ۵ تا ۹ سال و بیشترین وفات در گروه سنی ۷۵ سال و بیشتر بوده است.

طبق آمار و بررسی های صورت گرفته نرخ وفات ثبت شده سال گذشته در استان مازندران ۵.۴ در هزار بوده و بیشترین علت وفات ثبت شده مربوط به بیماری قلبی و عروقی است.

 مطالب مرتبط با : کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در مازندران
دیدگاه شما در مورد : کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در مازندران

کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ