• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31109 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 شهریور 1399 - ساعت: 12:48

چاپ

روحانی: در محرم، عقلانیت را به نمایش گذاشتیم


مردم ما در محرم امسال سلامت، دیانت، عقلانیت و درایت را در کنار هم قرار دادند.

میانخبر: حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به برگزاری عزاداری دهه اوّل ماه محرم گفت: عزاداری امسال هم با ایثار و فداکاری برگزار شد و هم توام با حکمت و درایت انجام شد.

وی ادامه داد: مردم ما سلامت، دیانت، عقلانیت و درایت را در کنار هم قرار دادند.
روحانی با بیان اینکه امسال عزاداری مردم یک شکوه خاص و ویژه‌ای داشت و از جهاتی یک عزاداری استثنایی بود،‌ تصریح کرد: علی رغم اینکه مردم به دلیل مراقبت نسبت به پروتکل‌های بهداشتی به طور طبیعی محدودیت‌هایی داشتند امّا عزاداری ما از ابتکارات بسیار خوبی بهره‌مند شد.

روحانی در ادامه گفت: عزاداری‌ها در مجالس انجام می‌گرفت و مردم به کمک فضای مجازی این مجالس را برای اقدام و دوستان‌شان در شهرستان‌های دیگر و حتی خارج از کشور مستقیم پخش می‌کردند و آن‌ها نیز در این عزاداری سهیم و شریک بودند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با عزاداری خانگی که در سال‌های گذشته مقداری کم‌رنگ شده بود،‌امسال پررنگ شد، اظهار داشت: بسیاری از مردم در خانه‌های خودشان مراسم برگزار کردند.

روحانی با قدردانی از مردم بابت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، گفت: طبق آماری که وزرای بهداشت و کشور داده‌اند، حداقل در هشتاد درصد مجالس و محافل، پروتکل‌ها را رعایت کردند؛ هم در استفاده از ماسک و هم فاصله‌گذاری به خوبی عمل کردند و حتی در نذورات غالب نذورات به شکل مواد خشک داده شد و عزاداری بسیار شکوهمند به‌یادماندنیِ استثنایی در تاریخ ایران ثبت شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای برگزاری عزاداری امسال با ویژگی‌های خاص خود، همه همکاری کردند، اظهار داشت: از مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، علما و مبلغان تشکر می‌کنم که با بیانات و عمل‌‌شان کاملاً‌ راه و مسیر عزاداری باحکمت امسال را ترویج کردند.

وی ادامه داد: همچنین از همه افرادی که بر امر عزاداری نظارت کردند، چه افرادی که جزو بانیان عزاداری بودند، چه نظّار بهداشتی ما و مقامات وزارت کشور و همه که تلاش کردند نظارت خوبی را انجام دهند تشکر می‌کنم. همچنین می‌خواهم از همه گویندگان مذهبی، وعاظ، دانشمندان، سخنواران، مداحان پرشور که با ابتکارات جدید، مداحی خودشان را گاهی به کوچه و خیابان آوردند تشکر کنم.

روحانی با بیان اینکه به نظر من عزاداری امسال بهانه‌ای به دست دشمنان نداد، ‌تصریح کرد: بحمدلله این عزاداری با همه اصول مذهبی و اخلاقی و بهداشتی به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: از صدا و سیما که تلاش بسیار خوبی برای انعکاس این مجالس انجام داد و عزاداری را به دل‌ها و ابصار مردم منتقل کردند و همچنین از دست‌اندرکاران فضای مجازی، وزارت ارتباطات و همه آن‌هایی که تلاش کردند مردم با استفاده از وسایل مختلف در عزاداری ابی‌عبدالله سهیم و شریک باشند، قدردانی می‌کنم.

رئیس‌جمهور افزود: جا دارد در پیشگاه خداوند این دعا را بکنم که خداوند امسال را با همه ویژگی‌ها و زحماتی که عزاداری داشت مقبول درگاه خودش و ذخیره‌ای برای دنیای ما استقلال ما، و بازسازی فرهنگ دینی و عاشورایی ما و ذخیره‌ای برای آخرت ما قرار دهد.مطالب مرتبط با : روحانی: در محرم، عقلانیت را به نمایش گذاشتیم
دیدگاه شما در مورد : روحانی: در محرم، عقلانیت را به نمایش گذاشتیم

روحانی: در محرم، عقلانیت را به نمایش گذاشتیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ