• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31114 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 شهریور 1399 - ساعت: 13:11

چاپ

داروهای ممنوعه دوران کرونا


با شیوع ویروس کرونا در کشور مصرف برخی از داروها با افزایش چشمگیری مواجه شده است که برای سیستم ایمنی بدن مفید نیست.

میانخبر: با شیوع ویروس کرونا در کشور سؤالات زیادی در زمینه مقابله با این بیماری مطرح شد به طوری که بسیاری از مردم نمی‌دانستند چگونه با این بیماری برخورد کنند؛‌ به همین منظور بسیاری از مردم اقدام به خوددرمانی در زمینه مقابله با بیماری کووید-۱۹ می‌کردند و دست به اقدامات خودسرانه می‌زدند، در این میان داروهایی هستند که مصرفشان برای مقابله با کرونا نه تنها درمان نیست بلکه درد محسوب می‌شود.

«علیرضا زالی»، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این خصوص گفت: مطالعات در ایتالیا نشان داده است که افراد مبتلا به کرونایی که بدحال شده‌اند، افرادی بوده‌اند که از مسکن‌ها استفاده کرده بودند؛ بنابراین داروهای ضدالتهابی مانند بروفن برای افرادی که مشکوک به کرونا هستند، مجاز نیست و مصرف آنها عوارض بیماری را تشدید می‌کند.

کورتن‌ داروی ممنوعه دروان کرونا

وی با بیان اینکه مصرف کورتن می‌تواند آمار مرگ و میر افراد مبتلا به کووید-۱۹ را به‌شدت بالا ببرد، اظهار کرد: مصرف هرگونه کورتن و اصطلاحاً داروی استروییدی برای این بیماری ممنوع است.

زالی افزود: البته این مسئله یک استثنا دارد؛ برخی افراد مانند بیماران مفصلی و بیماران مبتلا به آسم در طول زندگی خود نیازمند به مصرف کورتن هستند؛ این افراد نباید بدون مشورت با پزشک داروی خود را قطع کنند.

«مسعود مردانی»، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی هم با تأکید بر اینکه از کورتن در درمان عفونت‌های ویروسی نباید استفاده کرد، از مردم تقاضا کرد از مصرف کورتن و دگزامتازون در دوره حاد بیماری کرونا خودداری کنند.

وی توصیه کرد: به مطالب شبکه‌های مجازی برای کنترل و درمان بیماری کرونا اعتماد نکنند و در صورت مشاهده علایم بیماری به پزشک مراجعه کنند.

از مصرف بروفن و ژلوفن خودداری کنید

این متخصص عفونی، استامینوفن را بهترین دارو برای کاهش تب ناشی از کرونا اعلام کرد و گفت: مردم از استفاده بروفن و ژلوفن برای پایین آوردن تب در بیماران کرونایی خودداری کنند.

منبع: آنادیدگاه شما در مورد : داروهای ممنوعه دوران کرونا

داروهای ممنوعه دوران کرونا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ