• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 31117 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 شهریور 1399 - ساعت: 08:37

چاپ
 همه فشار‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است

قالیباف:

همه فشار‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است


رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه‌ها و فشار‌های دشمنان خصوصا آمریکایی‌ها، اظهار کرد: همه فشار‌ها و دسیسه‌های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است، اما در همین شرایط سخت با کمک مردم و روحیه و کار جهادی مشکلات را حل می‌کنیم و دشمن ناامید خواهد شد.

میانخبر: رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان به صورت چهره‌به‌چهره با مردم روستای محروم سادات حسینی ایذه دیدار کرد و گفت: بنابر فرمایش امام (ره) یک تار موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان نمی‌دهیم.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف عصر امروز (چهارشنبه، ۱۲ شهریورماه) در ادامه نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان به منطقه ایذه سفر کرد و ضمن حضور در جمع مردم روستای کم برخوردار سادات حسینی، گفت: از نخستین روز حضور در مجلس یازدهم به مردم قول دادیم که راه امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهیدان را سرلوحه امور قرار دهیم.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمودند یک تار موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی‌دهم؛ در واقع انقلاب اسلامی برای مستضعفان و محرومان است، زیرا آن‌ها در این راه مجاهدت کردند و در میدان جنگ با دشمنان شهید و جانباز شده‌اند.

قالیباف افزود: بر این اساس نمایندگی همه مردم به ویژه محرومان را وظیفه خود می‌دانیم لذا اولین نظارت میدانی را از استان خوزستان آغاز کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی عنوان می‌کنیم که به مردم خوزستان مدیون هستیم، تعارف نداریم. پیش از حضور در مجلس نیز بار‌ها به خوزستان سفر کردم، امکانات فراوانی در این استان وجود دارد، اما شاهد محرومیت‌های متعددی هستیم. به عنوان مثال ۶ میلیارد مترمکعب آب در سد نزدیک روستای سادات حسینی وجود دارد، اما مردم روستا تشنه لب هستند و چنین مشکلاتی در اقصی نقاط استان به چشم می‌خورد.

قالیباف یادآور شد: احداث سد کار خوبی بود، اما برخی جاده‌های قدیمی مربوط به روستا‌ها که زیر آب رفته‌اند باید احیا شوند. نمی‌توان بعد از گذر زمان همچنان شاهد مشکلات برطرف نشده بود.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: در سفر به استان خوزستان به روستا‌های محروم این سرزمین در مرز استان کهکیلویه و بویراحمد رفتیم تا به وظیفه نظارتی خود عمل کرده باشیم و به بررسی اجرای قانون بپردازیم.

وی تاکیدکرد: اعتبارات باید به درستی و با دقت هزینه شود از این رو تلاش می‌کنیم با کمک نمایندگان استان در سال آینده و در راستای تدوین برنامه هفتم توسعه، حل مشکلات مناطق محروم را در اولویت قرار دهیم.

قالیباف با اشاره به درد دل‌های جوانان روستای سادات حسینی ایذه، گفت: جوانان منطقه عنوان کردند که نیازی ندارند کسی به آن‌ها پول بدهد، زیرا تحصیل کرده‌اند و دارای تخصص هستند و فقط نیاز به شغل دارند. این حرف و مطالبه درستی است و براین اساس سفر‌ها و پیگیری‌های بعدی برای نظارت میدانی فعال خواهد شد تا در یک سال آینده شاهد بهبود شرایط باشیم.

وی تاکید کرد: من نمی‌گویم در یک سال آینده همه مشکلات حل می‌شود، اما سال بعد باید شرایط نسبت به اکنون تغییر کرده باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه‌ها و فشار‌های دشمنان خصوصا آمریکایی‌ها، اظهار کرد: همه فشار‌ها و دسیسه‌های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است، اما در همین شرایط سخت با کمک مردم و روحیه و کار جهادی مشکلات را حل می‌کنیم و دشمن ناامید خواهد شد.

یکی از اهالی روستای سادات حسینی در گفتگو با رئیس مجلس از کمبود آب شرب و کشاورزی و پاسخگویی نامناسب مسئولان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه منطقه دهدز از خدمات برق رسانی پایدار برخوردار نیست.

وی افزود: متاسفانه پس از آبگیری کارون ۳، زیرساخت‌ها دچار مشکل شدند و هنوز هم بازسازی نشده است. جاده‌های روستایی نیز شرایط نامناسبی دارند که سبب بروز آسیب‌های متعددی برای خانواده‌ها شده است.مطالب مرتبط با : همه فشار‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است
دیدگاه شما در مورد : همه فشار‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است

 همه فشار‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ