• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31236 - تاریخ انتشار : دوشنبه 24 شهریور 1399 - ساعت: 08:51

چاپ

احتمال تعطیلی مدارس از اول مهر ماه، شایعه یا واقعیت


آیا مدارس پس از دو هفته آموزش‌های حضوری از اول مهرماه تعطیل می‌شوند؟

میانخبر: سیدعلی ساداتی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در پاسخ به این پرسش که برخی ادعا کردند آموزش و پرورش برای تکمیل فرایند ثبت نام دانش آموزان ۱۵ روز به صورت آزمایشی مدارس را باز کرد و قرار است از اول مهرماه مدارس بسته شوند، این ادعاد را کذب اعلام کرد و گفت: آموزش و پرورش تصمیم گیرنده نهایی در خصوص بازگشایی مدارس نبوده است که حالا بخواهد مدارس را با تصمیم خود ببندد.

او افزود: اینگونه نیست که آموزش و پرورش خودش به تنهایی تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته باشد بلکه این تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بود و تا زمانی که این ستاد اعلام نکند آموزش حضوری در مدارس دایر است.

ساداتی ادامه داد: باز یا بسته بودن مدارس بسته به شرایط شیوع کرونا و تصمیمات ستاد ملی کرونا دارد که بر اساس وضعیت کرونا در هر منطقه و استان تصمیم نهایی را می‌گیرند.

معاون آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه هیچ مدرسه‌ای حق اجبار کردن دانش آموزان برای حضور در مدارس را ندارند، گفت:دانش آموزانی که این روز‌ها در مدارس آموزش حضوری می‌بینند حتما با مجوز و رضایت خانواده در مدارس حضور دارند.

او دغدغه مدیران مدارس را سلامت دانش آموزان در کنار تحصیل اعلام کرد و افزود: مدیران مدارس دغدغه ابتلای احتمالی دانش آموزان به کرونا را دارند چرا که اگر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند خودشان نیز در معرض خطر خواهند بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت: خانواده‌ها نگرانی‌هایی در مباحث بهداشتی دارند، اما هم خانواده و هم دستگاه‌های اجرایی با کمک در تهیه مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی می‌توانند این نگرانی‌ها را به حداقل رساند.مطالب مرتبط با : احتمال تعطیلی مدارس از اول مهر ماه، شایعه یا واقعیت
دیدگاه شما در مورد : احتمال تعطیلی مدارس از اول مهر ماه، شایعه یا واقعیت

احتمال تعطیلی مدارس از اول مهر ماه، شایعه یا واقعیت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ