• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31294 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 شهریور 1399 - ساعت: 10:05

چاپ

ادامه وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ هشدار موج سوم کرونا در مازندران


موج سوم کرونا با بازگشایی مدارس و افزایش سفر‌ها، مازندران را تهدید می‌کند و با افزایش تعداد موارد ابتلا در مازندران شیوع این ویروس به سایر نقاط کشور گسترش یابد....

میانخبر: موج سوم کرونا با بازگشایی مدارس و افزایش سفر‌ها، مازندران را تهدید می‌کند و با افزایش تعداد موارد ابتلا در مازندران شیوع این ویروس به سایر نقاط کشور گسترش یابد.

 

به گزارش شمال نیوز، درحالی روزهای پایانی هفتمین ماه از شیوع ویروس کرونا را تجربه می‌کنیم که مازندران در جدال با وضعیت قرمز کرونایی است.

 

بعد از موج اول وضعیت قرمز کرونایی و کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، وضعیت استان در ارتباط با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی بهتر شده اما موضوعی که استان را در شرایط ویژه‌ای قرار داده است بحث سیر و سفر به این استان است که در روزهای پایانی شهریور ماه معمولا به اوج خود می‌رسد.

 

باوجود اینکه توصیه‌ها و هشدارهایی در ارتباط با خودداری از سیر و سفر ارائه شده اما برخی افراد برای خود تصوراتی دارند به عنوان نمونه اعلام می‌گویند وضعیت استان ما هم قرمز و وضعیت استان هم قرمز چه تفاوتی دارد و مسائلی از این قبیل که باید گفت مازندران باتوجه به شرایط خود دارای امکانات محدود درمانی است که مسافران باید به این مسائل بیشتر توجه کنند.

 

ازسوی مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت نیز هشدار داده شده که موج سوم کرونا با بازگشایی مدارس و افزایش سفر‌ها، مازندران را تهدید می‌کند و با افزایش تعداد موارد ابتلا در مازندران شیوع این ویروس به سایر نقاط کشور گسترش یابد.

 

همچنین اعلام شده به دلیل ورود بالای گردشگر و مسافر در پایان هر هفته، مراکز درمانی استان بیشترین خدمات درمانی را در مقایسه با استان‌های دیگر کشور به بیماران مبتلا به کرونا ارائه می‌دهند که لازم است باتوجه به این شرایط، هموطنان سفر‌های غیرضرور در هفته پایانی تابستان به مازندران را به زمان دیگر موکول کنند.

 

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

 

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۸۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۴۰۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۳۰ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

 

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بیمار جدید بستری و ۲۳ بیمار هم ترخیص شدند.

 

وی گفت: ۳۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۸۴ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۵۶۶ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

 مطالب مرتبط با : ادامه وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ هشدار موج سوم کرونا در مازندران
دیدگاه شما در مورد : ادامه وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ هشدار موج سوم کرونا در مازندران

ادامه وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ هشدار موج سوم کرونا در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ