• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31346 - تاریخ انتشار : دوشنبه 31 شهریور 1399 - ساعت: 13:23

چاپ
دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است/ تمام زندگی انسان مومن می‌تواند دفاع مقدس باشد

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود:

دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است/ تمام زندگی انسان مومن می‌تواند دفاع مقدس باشد


دادستان عمومی و انقلاب میاندورود گفت: دفاع مقدس به این نیست که هشت سال بود و تمام شد بلکه در تمام زندگی انسان مومن اخلاقش می‌تواند دفاع مقدس باشد.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام سیدجواد هاشمی در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در مسجد جامع سورک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: شهدا با نثار جانشان به حیات واقعی رسیدند امیدواریم خداوند عاقبت ما را نیز شهادت قرار دهد.

وی یکی دیگر از جلوه‌های دفاع مقدس را دفاع از حق در مقابل باطل بیان کرد و گفت: همان‌طور که در صدر اسلام داشتیم و در جنگ احزاب تمام کفر در مقابل تمام دین قد علم کرد و مولا علی(ع) یک تنه در مقابله تمام کفر پیروز شد این جلوه که یک قسم از دفاع مقدس است در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اتفاق افتاد، در هشت سال دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق مطرح نبود بلکه جنگ حق علیه باطل بود.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود با بیان اینکه دفاع مقدس فقط جنگ نظامی نیست و امروز هم هر یک از ما می‌توانیم دفاع مقدسی درست کنیم، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس در زندگی، دفاع از احکام دین است، دفاع از حجاب، دفاع از غیرت مردانگی، دفاع از حفظ انجام اهداف مسئولیت، دفاع از اخلاق اسلامی نیز یک جلوه‌ای از دفاع مقدس است.

هاشمی با تاکید بر اینکه در جنگ سوم دفاع از ولی فقیه نیز دفاع مقدس است، تصریح کرد: آن چیزی که باعث ایجاد عاشورا شد دفاع نکردن از ولی بود، عامل تنها ماندن حضرت علی(ع)، شهادت مظلومانه ائمه اطهار و ظهور نکردن امام زمان(عج) به‌دلیل نبودن مدافع ولی است، ما هوادار ائمه هستیم اما امام زمان(عج) برای ظهور باید مدافع و یار داشته باشد.

وی افزود: دفاع مقدس به این نیست که هشت سال بود و تمام شد بلکه در تمام زندگی انسان مومن اخلاقش می‌تواند دفاع مقدس باشد.

امام جمعه موقت میاندورود با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در نزد خداوند، گفت: بهترین هدیه بهشتیان نشان دادن چهره شهدا به آنها است و سردار سلیمانی چهل سال شبانه روز در جهاد بود و جهاد را به معنای واقعی اقامه کرد.مطالب مرتبط با : دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است/ تمام زندگی انسان مومن می‌تواند دفاع مقدس باشد
دیدگاه شما در مورد : دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است/ تمام زندگی انسان مومن می‌تواند دفاع مقدس باشد

دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است/ تمام زندگی انسان مومن می‌تواند دفاع مقدس باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ