• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31360 - تاریخ انتشار : سه شنبه 01 مهر 1399 - ساعت: 10:46

چاپ

طرح تشکیل استان‌های جدید در مجلس / 5 استان در دستور کار + جزئیات


هرچند تاکنون درخواست محدود استانی شدن غرب مازندران ، مورد استقبال مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس قرار نگرفت اما این درخواست همچنان تداوم داشته است و برخی از نخبگان این منطقه پیگیر آن هستند ....

میانخبر: تقسیم استان ها به دو یا چند استان همواره با چالش ها و درخواست هایی همراه بوده است .

 

به گزارش شمال نیوز،استان مازندران نیز یکبار با دو تکه شدن ، به دو استان گلستان و مازندران تبدیل شد و بازهم برخی از غرب استانی ها خواستار استقلال این منطقه از استان هستند .

 

هرچند تاکنون درخواست محدود استانی شدن غرب مازندران ، مورد استقبال مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس قرار نگرفت اما این درخواست همچنان تداوم داشته است و برخی از نخبگان این منطقه پیگیر آن هستند .

 

تقسیم استان ها اما در برخی مناطق جدی تر شده و تا مرحله تصویب در مجلس شورای اسلامی رسیده است .

 

نماینده مردم نجف آباد در مجلس، گفت: طرح تشکیل استان‌ها در مجلس مطرح شده و به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

به گزارش شمال نیوز، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وصول طرح استان گلساران از سوی هیئت رئیسه قوه مقننه، اظهار داشت: تقسیم استان‌ها در راستای تمرکززدایی و کاهش بروکراسی اداری مطرح شده است.

وی در همین راستا، افزود: در حال حاضر 5 استان کشور باید تقسیم‌بندی شود و زمانی که کار با هزینه خوبی به سرانجام برسد، اخطار اصل 75 قانون اساسی برطرف می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس بیان داشت: در راستای تمرکززدایی و کاهش بروکراسی اداری و همچنین حل مشکلات مردم، باید استان‌های اصفهان، کرمان، فارس به دو قسمت و استان سیستان بلوچستان به سه قسمت تقسیم شوند.

ابوترابی تصریح کرد: نظر مسئولان استان‌ها، ملاک تقسیم این مناطق نیست. طرح تشکیل استان‌ها در مجلس مطرح شده و به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به طرح استان گلساران، بیان داشت: طرح تشکیل استان گلساران، به نفع استان اصفهان بوده و باعث می‌شود بودجه برخی شهرستان‌های اصفهان از تهران تأمین شود.

سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس روز (چهارشنبه 19 شهریور ماه) طرح ایجاد استان گلساران را اعلام وصول کرد/ تسنیم

 مطالب مرتبط با : طرح تشکیل استان‌های جدید در مجلس / 5 استان در دستور کار + جزئیات
دیدگاه شما در مورد : طرح تشکیل استان‌های جدید در مجلس / 5 استان در دستور کار + جزئیات

طرح تشکیل استان‌های جدید در مجلس / 5 استان در دستور کار + جزئیات تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ