• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31373 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 مهر 1399 - ساعت: 08:25

چاپ

واکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل


«مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه شنبه شب در صفحه توئیتر خود به اظهارات رئیس جمهور ایران در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل واکنش نشان داد.

میانخبر: وی در توئیتی در واکنش به سخنان حسن روحانی در مورد حمایت ایران از صلح و مبارزه با تروریسم نوشت: «روحانی در هفتادو پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل ادعا کرد ایران از صلح حمایت کرده و با تروریسم می‌جنگد».

اورتگاس در توئیتی دیگر به اظهارات روحانی درباره پایان دوران سیطره و هژمونی گفت: «اگر دوران سلطه و هژمونی که روحانی از آن حرف می‌زند به پایان رسیده است، چرا ایران نیروها و گروه‌های نیابتی خود را از عراق بیرون نمی‌کشد و از تلاش‌هایش برای سیطره بر لبنان از طریق حزب‌الله دست برنمی‌دارد؟».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که حضور مستشاری این کشور در عراق و سوریه به منظور مبارزه با تروریسم، به درخواست دولت‌های این کشورها و با هماهنگی آنهاست.

اورتگاس ادعای تلاش ایران برای سلطه بر لبنان از طریق حزب الله را در حالی مطرح می‌کند که ماهیت نظامی، سیاسی و فرهنگی حزب الله، مقاومت در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل است و مواضع صریح جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت و پشتیبانی از گروه‌هایی است که در برابر رژیم صهیونیستی و اشغالگران مقاومت می‌کنند.مطالب مرتبط با : واکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل
دیدگاه شما در مورد : واکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل

واکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ