• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31464 - تاریخ انتشار : جمعه 11 مهر 1399 - ساعت: 11:17

چاپ
انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی برای اولین بار در مازندران/ انشعابات غیرمجاز مهمترین عامل کمبود آب در گهرباران

مدیر آب و فاضلاب میاندورود:

انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی برای اولین بار در مازندران/ انشعابات غیرمجاز مهمترین عامل کمبود آب در گهرباران


مدیر آب و فاضلاب میاندورود گفت: این رزمایش با حضور هفت تیم شامل دو تیم از ساری و تیم‌هایی از بهشهر، گلوگاه، قائم شهر و نکا به همراه نیروهای میاندورود برای اولین بار در استان برگزار شد.

به گزارش میانخبر، حجت محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی، اظهار کرد: کار خوبی بود که می‌بایست زودتر انجام می‌شد هر چند فشار روی شرکت وجود دارد چون آب و فاضلاب شهری یک شرکت خصوصی بود و روستایی دولتی، ادغام آنها سخت بود اما به نفع مردم شد.

وی با بیان اینکه بیش از 20 هزار مشترک داریم، بیان کرد: تهیه آب هزینه‌بر اما قیمت آن بسیار پایین است در حدی که برای مشترکان روستایی لیتری دو و نیم ریال است.

مدیر آب و فاضلاب میاندورود با تاکید بر اینکه میاندورود دارای منابع آبی زیرزمینی مناسبی نیست، خاطرنشان کرد: در گهرباران با تولید 70 لیتر در ثانیه، مشکل تامین آب نداریم اما در مصرف دارای مشکل هستیم که عمده آن مصرف زیاد مردم و همچنین وجود انشعابات غیرمجاز است.

محمدزاده تصریح کرد: مردم منطقه خودشان باید انشعابات غیرمجاز را پیگیری کنند تا دچار کمبود آب و قعطی نشوند و اگر غیرمجازها ساماندهی نشوند شاید همچنان مشکل قعطی آب داشته باشیم در حالی که نیاز آبی گهرباران این مقدار نیست.

وی با اشاره به انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی میاندورود، گفت: این رزمایش با حضور هفت تیم شامل دو تیم از ساری و تیم‌هایی از بهشهر، گلوگاه، قائم شهر و نکا به همراه نیروهای میاندورود برای اولین بار در استان برگزار شد.

محمدزاده افزود: با توجه به گستردگی شکستگی‌ها، رفع آن برای ما زمان‌بر بود به همین دلیل این رزمایش انجام شد که با اجرای این کار حداقل از هدر رفت 10 لیتر آب در ثانیه جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه در این رزمایش 29 نقطه شکستگی رفع شد، بیان کرد: شش نقطه از خط انتقال اصلی که سال‌ها شکسته بودند درست شد که با این کار در حال حاضر مشکلی در گهرباران نداریم.

محمدزاده درباره کدورت آب در بخش‌هایی از شهرستان، اظهار کرد: کدورت آب مربوط به خط انتقال است که در زمان بعد از قعطی آب و افزایش یکباره فشار آب اتفاق می‌افتد که برای رفع آن بزودی عملیات تخلیه خط انتقال و شستشوی مخازن اجرا می‌شود.

وی پیرامون مشکل آب در روستای اسلام‌آباد و چند روستای اطراف فرودگاه، گفت: مجتمع آب رسانی روستای اسلام‌آباد با اعتبار بیش از سه میلیارد تومان در حال اجرا است که در صورت تکمیل مشکل این روستا و روستاهای شهریارکنده، محمدآباد، پلنگ‌آزاد، بیشه‌سر و بخشی از زیدعلیا حل خواهد شد.

محمدزاده با بیان اینکه در بادله، کیاپی و لالیم همچنان در مواقعی دچار مشکل آب هستیم، افزود: یک حلقه چاه از جهادکشاورزی گرفتیم و طرح برق آن در حال اجرا است تا وارد مدار شود و در صورت تکمیل مشکل آب شرب روستای بادله و انجیل نسام برطرف خواهد شد.

وی درباره تامین آب شرب سورک، خاطرنشان کرد: جلوی هدر رفت آب در سورک را گرفتیم و بازسازی چاه شماره سه که از مدار خارج بود انجام شد و آماده بهره برداری است تا به ظرفیت ورود آب به مخزن سورک اضافه شود.

محمدزاده با بیان اینکه در بالادست میاندورود نیز مشکل آب وجود دارد، تصریح کرد: برای رفع کمبود آب در روستاهای سرتا، موسی کلا و بازیارخیل مخزن و چاه ایجاد شد و پمپاژ و خط انتقال را داریم که تقریبا در مراحل پایانی قرار دارد.

مدیر آب و فاضلاب میاندورود با اشاره به اینکه با بهره گیری از خط انتقال نکا مشکل حدود 500 خانوار روستای اسرم را حل کردیم، گفت: برای حل مشکل روستای جامخانه نیز یک حلقه چاه از سوی خیر واگذار شد و نیاز به تجهیز دارد که در حال پیگیری برای بهره برداری است.مطالب مرتبط با : انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی برای اولین بار در مازندران/ انشعابات غیرمجاز مهمترین عامل کمبود آب در گهرباران
دیدگاه شما در مورد : انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی برای اولین بار در مازندران/ انشعابات غیرمجاز مهمترین عامل کمبود آب در گهرباران

انجام رزمایش رفع حوادث و ترمیم شبکه آبرسانی برای اولین بار در مازندران/ انشعابات غیرمجاز مهمترین عامل کمبود آب در گهرباران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ