• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31570 - تاریخ انتشار : سه شنبه 20 آبان 1399 - ساعت: 08:51

چاپ

کلینتون در ۷۸؛ اوباما در ۸۸؛ و اینک بایدن ...

در اغتشاشات ایران همیشه پای یک دموکرات در میان است!


سرانجام پس از کش و قوس‌ها و، اما و اگر‌های فراوان، جو بایدن نامزد حزب دموکرات بعنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد و توانست دونالد ترامپ جمهوریخواه را تک دوره‌ای کند. اگرچه با شکست ترامپ و پیروزی بایدن، بسیاری از سمپاتی‌های زنجیره‌ای و بی جیره و مواجب دموکرات‌ها در داخل ایران ذوق‎مرگ شده و بزم به راه انداختند، اما به گواه تاریخ، نه تنها نباید به رئیس دولت جدید شیطان بزرگ خوشبین بود بلکه برعکس بایست نسبت به دشمنی‌های سازمان یافته آنان نیز بیمناک‌تر شد!

میانخبر: سرانجام پس از کش و قوس ها و اما و اگرهای فراوان، جو بایدن نامزد حزب دموکرات بعنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد و توانست دونالد ترامپ جمهوریخواه را تک دوره ای کند. اگرچه با شکست ترامپ و پیروزی بایدن، بسیاری از سمپاتی های زنجیره ای و بی جیره و مواجب دموکرات ها در داخل ایران ذوق‎مرگ شده و بزم به راه انداختند اما به گواه تاریخ، نه تنها نباید به رئیس دولت جدید شیطان بزرگ خوشبین بود بلکه برعکس بایست نسبت به دشمنی های سازمان یافته آنان نیز بیمناک تر شد!

 

بررسی روند ناآرامی های گسترده در ایران طی سه دهه اخیر نشان می دهد که برخلاف تصور رایج در کشور درخصوص خوشبینی به نامزدهای متعلق به جناح آبی‎پوش ایالات متحده، اتفاقاً در دوران زمامداری روسای جمهور دموکرات در کاخ سفید بیشترین اغتشاشات و فتنه ها در ایران رخ داده که اثرات سوء آنها تا به امروز نیز گریبان کشور را رها نکرده است.

 

جالب است بدانیم رویداد غائله 18 تیر 1378 موسوم به حادثه کوی دانشگاه، دقیقاً مقارن با در قدرت بودن بیل کلینتون دموکرات در کاخ سفید بود؛ بطوریکه رئيس وقت سازمان جاسوسي آمريکا (سیا) پیش از آن برهه، اذعان داشت: «در سال 1999 در ايران انتظار حوادثی را داريم که در 20 سال گذشته بي‌سابقه است.» و نشریه‌ آمریكایی میدل ایست اكونومیك دایجست هم در اوایل تیر 78، پیش بینی کرد: «بیشتر ناظران در تهران بر این باورند كه تابستان امسال یك رویارویی جدی بین جناح محافظه‌كار و تجدیدنظرطلبان رخ خواهد داد.»!

 

درست ده سال بعد و در خرداد 1388 نیز همزمان با ماه های آغازین شروع بکار باراک اوباما بعنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، چنان فتنه ای بر سر نتایج انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران بپا شد که اثرات مخرب اقتصادی آن آشوبگری‎ها، کماکان دست از سر ملت برنداشته است! آمریکایی ها در آن زمان با تمام ابزارهای خود از توئیتر و فیسبوک گرفته تا شارژ مالی و حمایت صریح لفظی از سران فتنه، به یاری جنبش سبز شتافتند تا از فرصت بوجود آمده نهایت بهره را ببرند.

 

اکنون با روی کار آمدن جو بایدن، اگرچه شاید بسیاری از مردم و حتی مسئولین غربزده در داخل کشور، از این انتخاب خرسند باشند اما باید منتظر ماند و دید که این دموکرات پیر اما تازه نفس، اینبار چه خوابی برای ایران و ایرانی دیده است!مطالب مرتبط با : در اغتشاشات ایران همیشه پای یک دموکرات در میان است!
دیدگاه شما در مورد : در اغتشاشات ایران همیشه پای یک دموکرات در میان است!

در اغتشاشات ایران همیشه پای یک دموکرات در میان است! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ