• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31594 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آذر 1399 - ساعت: 17:55

چاپ
وضعیت نامناسب پسماندهای دپو شده در سورک

رئیس محیط زیست میاندورود اعلام کرد

وضعیت نامناسب پسماندهای دپو شده در سورک


رئیس محیط زیست میاندورود گفت: علی‌رغم عدم مدیریت صحیح و ساماندهی زباله‌های شهری، شاهد دپوی پسماندهای دارویی و پزشکی در سه راه میدان کشاورز سورک هستیم.

به گزارش میانخبر، سید محمود هادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماند، شهرداری موظف به ساماندهی و جمع‌آوری پسماندها در حوزه شهری می‌باشد و ملزم است نسبت به دفع اصولی آن اقدام قانونی و زیست محیطی کند.

وی بیان کرد: متاسفانه چند ماه گذشته شاهد تلنباری از زباله‌های خانگی، نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای پزشکی و دارویی واقع در سه راه میدان کشاورز شهر سورک بوده‌ایم.

رئیس محیط زیست شهرستان میاندورود خاطرنشان کرد: به رغم پیگیری‌ها و اخطارهای متعدد و مهلت‌های قانونی داده شده به شهرداری در خصوص ساماندهی وضعیت پسماندهای شهری، متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی صورت نپذیرفته و به جهت صیانت از حقوق شهروندان و حفظ بهداشت عمومی و محیط زیست، این اداره به زودی از طریق مراحع قضایی نسبت به معرفی افراد خاطی اقدام خواهد کرد.

هادیان تصریح کرد: علی‌رغم عدم مدیریت صحیح و ساماندهی زباله‌های شهری، شاهد دپوی پسماندهای دارویی و پزشکی در این منطقه هستیم که جای تاسف دارد برای مسئولین مرکز بهداشت این شهر که علیرغم تاکید ماده 13 قانون پسماند مبنی بر عدم مخلوط کردن پسماندهای دارویی با سایر پسماندها و عدم تخلیه و پخش آن‌ها در محیط، متاسفانه این امر باعث برهم زدن بهداشت عمومی و محیط زیست و ایجاد بسیاری از آلودگی‌ها خواهد شد.

وی افزود: به‌زودی این اداره طبق قوانین و مقررات زیست محیطی نسبت به پیگیری از مراجع قضایی علیه این دو نهاد اقدام خواهد کرد و اداره محیط زیست شهرستان میاندورود هم از جهت حفاظت و صیانت از حقوق شهروندان و همچنین احترام به قانون، نسبت به ساماندهی وضعیت فوق به جد پیگیر خواهد بود.

هادیان در پایان با تاکید بر رعایت بهداشت عمومی و عدم تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های بهداشتی در این منطقه، گفت: اداره محیط زیست شهرستان میاندورود در حوزه واحدهای صنعتی و خدماتی در جهت رعایت ضوابط زیست محیطی اغماضی نکرده و طبق وظایف قانونی اقدام خواهد کرد.مطالب مرتبط با : وضعیت نامناسب پسماندهای دپو شده در سورک
دیدگاه شما در مورد : وضعیت نامناسب پسماندهای دپو شده در سورک

وضعیت نامناسب پسماندهای دپو شده در سورک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ