• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31620 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 بهمن 1399 - ساعت: 12:47

چاپ

تزریق نانوذرات به زانو برای درمان آرتروز


محققان در تحقیقات اخیر خود دریافتند، تزریق نانوذرات به زانوهای دچار آرتروز می‌تواند به کند شدن تخریب غضروف‌ها کمک کند.

به گزارش میانخبر، وزارت دادگستری آمریکا گفت زنی که در جریان حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، به سرقت لپ‌تاپ «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان این کشور و تلاش برای فروش آن به روسیه متهم شده بود، روز دوشنبه باز‌داشت شد.

به نوشته وبگاه خبری «آکسیوس»، وزارت دادگستری آمریکا با اعلام این خبر گفته «رایلی جُن ویلیامز» که همچنین به ورود غیر‌قانونی به ساختمان کنگره متهم شده در دادگاه منطقه‌ای ایالت پنسیلوانیا باز‌داشت شده است.

اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) مدعی شده این زن که در میان حمله‌کنندگان به ساختمان کنگره حضور داشته و به دفتر کار نانسی پلوسی نزدیک شده، لپ تاپ وی یا حافظه آن را به سرقت برده و قصد داشته آن را به روسیه بفروشد.

این زن ۲۲ ساله به ورود غیر‌قانونی به کنگره و همچنین ورود خشونت‌آمیز به ساختمان آن و انجام رفتار‌های آشوبگرانه متهم شده است.

نشریه «پالیتیکو» بامداد روز دوشنبه در این خصوص گزارش کرد که اف‌بی‌آی در حال بررسی شواهد این ادعای «عجیب» است و این ادعا را در شهادتنامه‌ای که به توصیف اتهامات علیه این زن می‌پردازد ذکر کرده است.

گفته می‌شود ویلیامز در تصاویر دوربینی که از حادثه چهار‌شنبه دو هفته گذشته در کنگره ثبت شده در نزدیکی دفتر کار پلوسی دیده شده است.

این در حالی است که دستیار پلوسی در این خصوص اظهار‌نظری نکرده و مشخص نیست که آیا لپ تاپ یا حافظه آن به سرقت رفته است یا خیر.

کنگره آمریکا روز چهارشنبه دو هفته گذشته در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

در پی این حادثه بسیاری از قانونگذاران دموکرات کنگره، دونالد ترامپ را به تحریک هوادارانش برای انجام این حمله متهم کرده و به طرح استیضاح وی رأی مثبت دادند اما استیضاح او در مجلس سنا به دلیل مخالفت اکثریت جمهوریخواهان حاکم بر سنا رای نیاورد..
محققان دانشگاه پنسیلوانیا در تحقیقات اخیر خود دریافتند، تزریق نانوذرات به زانوهای دچار آرتروز می‌تواند به کند شدن تخریب غضروف‌ها کمک کند.
آرتروز یک وضعیت دردناک، ناتوان کننده و نسبتاً شایع است که کند کردن یا متوقف کردن آن دشوار است، بنابراین گزینه‌های درمانی عمدتا به کاهش درد محدود می‌شوند. اما یک مطالعه جدید بر روی موش‌ها اکنون نشان داده است که تزریق نانوذرات به زانو تحت عنوان نانودرمانی می‌تواند تخریب غضروف‌ها را کُند کند.
در حال حاضر هیچ درمانی برای آرتروز وجود ندارد، اما گروهی از دانشمندان بر این باورند که آنها روشی را کشف کرده‌اند که از طریق آن می‌توان به طور بالقوه اثرات بیماری را متوقف کرد.
دانشمندان در سال‌های اخیر راه‌هایی برای کاهش تخریب غضروف با استفاده از یک مولکول مشتق شده از جلبک‌ها یا حتی رشد مجدد آن با تغییر سلول‌های بنیادی یا تزریق مولکول‌های خاص پیدا کرده‌اند. اکنون محققان در این مطالعه جدید با هدف قرار دادن یک مسیر پروتئینی که قبلاً به رشد غضروف مرتبط شده است، مولکول مخصوص خود را تولید کردند که نویدبخشی را در بازسازی غضروف نشان می‌دهد.
با تزریق این نانوتراپی‌ها به موش‌ها، محققان مشاهده کردند که آنها روند تخریب غضروف و سخت شدن استخوان و همچنین درد زانو را کند می‌کنند. در موش‌های تحت درمان نیز هیچ عارضه جانبی عمده ای مشاهده نشد.
محققان تیم پژوهش می‌گویند، اگرچه این روش تا رسید به آزمایش بالینی راه طولانی در پیش دارد، اما استفاده از روش نانوذرات ایمن بده و همین موضوع مسیر آزمایش انسانی را هموار می‌کند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : تزریق نانوذرات به زانو برای درمان آرتروز
دیدگاه شما در مورد : تزریق نانوذرات به زانو برای درمان آرتروز

تزریق نانوذرات به زانو برای درمان آرتروز تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ