• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31640 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 بهمن 1399 - ساعت: 12:55

چاپ
صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از میاندورود/ خسارت 540 میلیونی طوفان به بخش کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از میاندورود/ خسارت 540 میلیونی طوفان به بخش کشاورزی


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از این شهرستان به کشورهای منطقه خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه شهرستان میاندورود دارای۷ هزار و ۵۶۴ هکتار باغ مرکبات با تولید ۲۰۰هزار تن می‌باشد، اظهار کرد: از این مقدار حدود ۲۰ هزار تن از این شهرستان به کشورهای روسیه، آذربایجان، عراق، عمان و غیره صادر شده است.

وی بیان کرد: سلامت و مرغوبیت دو ویژگی مهم مرکبات این شهرستان بوده، که خود به‌عنوان عاملی در جهت توسعه صادرات این محصول می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود خاطرنشان کرد: امسال در قالب ذخیره سازی مرکبات و تنظیم بازار میوه شب عید، ۲۳هزار تن ذخیره سازی توسط سورتینگ داران و باغداران صورت گرفته است.

علوی با بیان اینکه بیش از 95 درصد مرکبات شهرستان برداشت شده است، تصریح کرد: برای کنترل آفت مگس مدیترانه‌ایی در سال آینده کشاوران و باغداران اقدام به برداشت میوه‌های مازاد روی درختان کنند تا در سال آینده دچار مشکل نشویم.

وی افزود: گاها مشاهده می‌شود باغداران اقدام به تخلیه میوه‌های پوسیده در کنار جاده‌ها و یا حاشیه رودخانه‌ها می‌کنند تقاضا داریم با کندن چاله در داخل زمین اقدام به دفن این میوه‌ها کنند تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود و همچنین آفت‌ها از بین بروند.

علوی درباره خسارت طوفان و برف هفته گذشته، گفت: 540 میلیون تومان به دامداری‌ها، مرغداری‌ها و گلخانه‌های سطح شهرستان خسارت وارد شده است.مطالب مرتبط با : صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از میاندورود/ خسارت 540 میلیونی طوفان به بخش کشاورزی
دیدگاه شما در مورد : صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از میاندورود/ خسارت 540 میلیونی طوفان به بخش کشاورزی

صادرات ۲۰هزار تن مرکبات از میاندورود/ خسارت 540 میلیونی طوفان به بخش کشاورزی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ