• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31641 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 بهمن 1399 - ساعت: 11:47

چاپ
پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود خبر داد

پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود از پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، جعفر اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در میاندورود با کمک بسیجیان در حال انجام است، اظهار کرد: در این طرح که فرماندهان حوزه در میدان های حوزه سرزمینی خود مشغول فعالیت هستند با ارتباطی که با فرماندهان پایگاه گرفتند و ارتباطی که با مراکز بهداشت گرفته شد و جلسات متوالی و مستمری که داریم به شناسایی بیماران و کسانی که با بیماران در ارتباط بودند سریعا اقدام می‌شود و زنجیره انتقال ویروس کرونا را توانستیم به خوبی در شهرستان کنترل کنیم.

وی با تقدیر و تشکر از همکاری مرکز بهداشت و فرماندهان پایگاه و تشکیل ستادها و کمیته‌های عملیاتی که در سطح روستاها انجام شد، بیان کرد: از موفقیت‌هایی که در این طرح داشتیم مردمی کردن طرح شهید سلیمانی بود که فرماندهان حوزه در اوایل کار توجیحات را انجام دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود خاطرنشان کرد: تیم‌های حمایتی ما بیمارانی که از نظر اقتصادی و معیشتی دچار مشکل باشند را شناسایی می‌کنند و حمایت کامل از آنها انجام می‌شود تا به‌دلیل مسائل معیشتی از خانه خارج نشوند.

اصغری با بیان اینکه بعد از شناسایی بیمار، تیم‌های نظارتی و پزشکی ما باید در خانه بیمار حضور داشته باشند، تصریح کرد: همچنین کسانی که با این بیماران در ارتباط بودند سریعا توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های ما شناسایی می‌شوند و آموزش‌های لازم به آنها داده می‌شود و همچنین سعی بر این شد که با فرهنگ سازی‌هایی که در کنار این اقدامات انجام می‌دهیم و تقویت تیم‌های فرهنگی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در سطح شهرستان به بالاترین سطح برسانیم تا انشالله بتوانیم بر این بیماری فائق بیاییم.

وی افزود: در حوزه قرنطینه معکوس هم بیش از 9 هزار بیمار زمینه‌ایی داریم که اسامی آنها احصا و شناسایی شد و این بیماران مورد حمایت‌های لازم قرار گرفتند تا کسانی که بیماری زمینه‌ایی دارند و در صورت ابتلا ریسک درمانی آنها بالاتر است، پیشگیری و درمان به موقع انجام شود که در این طرح برای 4 هزار و 555 نفر انجام شد.

اصغری با بیان اینکه شهرستان میاندورود به 49 بلوک تقسیم شد که از پنج حوزه فعال و 105 پایگاه فعال 216 تیم تشکیل و 434 بسیجی در این تیم‌ها فعالیت کردند، گفت: روستاهای فعال در این طرح 49 روستا بودند که 296 معسر شناسایی شدند و به 271 خانواده بسته‌های حمایتی داده شد.

وی بیان کرد: در این طرح چهار هزار و 140 نفر پایش شدند که هزار و 34 نفر مشکوک بودند که 170 نفر مبتلا قطعی داشتیم و همچنین 466 نفر برای پیشگیری و مراقبت قرنطینه در منزل شدند که در همین راستا 162 نفر به مراکز درمانی معرفی و بستری شدند و 520 نفر بهبودی کامل یافتند و 16 نفر فوت کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود در پایان اظهارکرد: بسیجیان میاندورود آمادگی لازم برای ادامه اجرای این طرح را دارند و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و کمک مراکز بهداشتی و پایگاه‌های بسیج بتوانیم این بیماری را ریشه کن کنیم.مطالب مرتبط با : پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی
دیدگاه شما در مورد : پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی

پایش بیش از 4 هزار نفر در طرح شهید سلیمانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ