• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31644 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 بهمن 1399 - ساعت: 21:32

چاپ
ضرورت پیگیری دولت برای لغو پروازها به کشورهای اروپایی و امریکایی/مجلس از 4 وزارتخانه مطالبه‌گری می‌کند

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس تاکید کرد

ضرورت پیگیری دولت برای لغو پروازها به کشورهای اروپایی و امریکایی/مجلس از 4 وزارتخانه مطالبه‌گری می‌کند


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تمهیدات لازم برای لغو پروازهای خارجی به ویژه کشورهای اروپایی و امریکایی، گفت: دولت که در راستای رعایت پروتکل‌ها، حتی وارد جلسات مجلس نمی‌شود؛ در اعمال محدودیت‌های لازم در سفرهای پروازی خارجی، باید هم شخص رئیس جمهور و هم سایر ارکان دولت پیگیری لازم را داشته باشند.

به گزارش میانخبر، علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص رویکرد مطالبه ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌های سفرهای پروازی به اروپا و امریکا و نیز ضرورت ورود وزارت خارجه برای رسیدگی جهانی به بحران اروپا و امریکا در کنترل ویروس کرونا که نقش بسزایی در به مخاطره افتادن سلامت مردمان دنیا دارد؛ اظهار کرد: بالاخره همه ما باید بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا عمل کنیم.

وی افزود: همه مرم و دستگاه‌ها مکلف هستیم که به مصوبات این ستاد عمل کنیم و در حقیقت قواعد پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت که خودش ادعا می‌کند که در راستای رعایت پروتکل‌ها، حتی وارد جلسات مجلس نمی‌شود؛ در این بخش بسیار مهم یعنی اعمال محدودیت‌های لازم در سفرهای پروازی خارجی، باید هم شخص رئیس جمهور و هم سایر ارکان دولت پیگیری لازم را داشته باشند.

بابایی کارنامی ادامه داد: انجام سفرهای پروازی به کشورهای پرخطر اروپایی و انگلیسی که احتمال ویروس جهش یافته کرونا به داخل کشور ما را افزایش می‌دهد و لذا باید این تهدیدها را مدنظر قرار بدهیم و تمهیدات لازم را بیندیشیم.

وی عنوان کرد: عدم رعایت محدودیت‌ها، زمینه‌ساز تبعات و مشکلات بعدی خواهد شد و لذا باید از وقوع چنین رخدادهای مشکل‌ساز قاطعانه جلوگیری به عمل آید.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما به دولت توصیه می‌کنیم که مجدانه پیگیر لغو کامل سفرهای پروازی به کشورهای اروپایی و امریکایی باشند، در غیر این صورت، ما از وزیر بهداشت به عنوان دبیر این کار و یا وزارت کشور به عنوان مجری مصوبات ستاد ملی کرونا و پیگیری کننده این کار است، مطالبه‌گری خواهیم کرد.

بابایی کارنامی افزود: از وزارت امور خارجه انتظار داریم به شدت پیگیر این موضوع باشد و قطعا پیگیری لازم را از طریق مجلس از آن‌ها خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: اگر هر یک از این گزینه‌ها از این قواعد قانونی و لازم‌الأجرا برای حفظ سلامت هم میهنان‌مان استنکاف بورزند، حتما برخورد نظارتی، طرح سوال و موارد دیگر را خواهیم داشت.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در صورت مشاهده مواردی دال بر نقض مصوبات ستاد ملی کرونا و قوانین حاکمه بر آن چیزی که باعث حفاظت از جان مردم وجود دارد پیگیر لازم را انجام خواهد داد و جدی با این مسئله برخورد خواهد کرد.

بابایی کارنامی اظهار کرد: دولت به خصوص وزیر کشور که محور ستاد ملی کرونا است باید پیگیر کننده این موضوع و مسئولیت‌پذیر باشند.

وی گفت: از دولت می‌خواهیم وقتی رئیس جمهور در جلسات بالای 14 نفر حضور پیدا نمی‌کند و حتی در مجلس که وظیفه رئیس جمهور است که حضور پیدا کند و بودجه را تقدیم مجلس کند می‌گوید چون مصوبه ستاد ملی کرونا است و حضور پیدا نمی‌کنم چطور جان 84 میلیون مردم کشور که امروز در شرایط بسیار سختی قرار دارند و در بحث مبارزه با این ویروس به خصوص ویروس جهش یافته که هنوز استانداردهای مقابله با آن را پیدا نکردیم نباید مورد توجه قرار گیرد.

بابایی افزود: از دولت می‌خواهیم سریعا این نکات را رعایت کند و از وزیر راه می‌خواهیم در جهت اجرای قانون عملیاتی جهت حفاظت از جام مردم اقدام عملی کند.مطالب مرتبط با : ضرورت پیگیری دولت برای لغو پروازها به کشورهای اروپایی و امریکایی/مجلس از 4 وزارتخانه مطالبه‌گری می‌کند
دیدگاه شما در مورد : ضرورت پیگیری دولت برای لغو پروازها به کشورهای اروپایی و امریکایی/مجلس از 4 وزارتخانه مطالبه‌گری می‌کند

ضرورت پیگیری دولت برای لغو پروازها به کشورهای اروپایی و امریکایی/مجلس از 4 وزارتخانه مطالبه‌گری می‌کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ