• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31645 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 بهمن 1399 - ساعت: 21:35

چاپ
بررسی ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجمع تشخیص مصلحت نظام/با رانت در مناطق آزاد مقابله می‌کنیم

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خبر داد

بررسی ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجمع تشخیص مصلحت نظام/با رانت در مناطق آزاد مقابله می‌کنیم


رئیس مجمع نمایندگان مازندران از بررسی ایجاد منطقه آزاد استان در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

به گزارش میانخبر، منصورعلی زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره ایجاد منطقه آزاد در مازندران، اظهار کرد: بحث منطقه آزاد چندین سال است که در مازندران مطرح است، اواخر سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که ما سه منطقه آزاد در مازندران داشته باشیم که مهم‌ترین آن بندر اقتصادی امیرآباد است.

وی افزود: این مصوبه برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد و شورای نگهبان هم به‌طور تخصصی به گرفتن اشکالات پرداخت و به شورای تشخیص مصلحت نظام منتقل شد و در حال پیگیری است و نمایندگان مجمع هم می‌گویند این موضوع طرح شد، امیدواریم بتوانیم با رعایت مسائل در منطقه و برطرف کردن برخی از نقاط ضعف آن را به سرانجام برسانیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه مناطق آزاد بستری برای واردات هستند و مجلس برای رفع این مشکل چه سیاست‌هایی را در دستور کار دارد؟ گفت: این موضوع بستگی به وزارتخانه‌های مرتبط دارد و گاها در بعضی جاها به مکانی برای واردات تبدیل شد و حتی ضرباتی به تولیدات داخلی همان منطقه هم داشتیم نگرانی ما این است که این نگرانی رفع شود و دستگاه های اجرایی نظارت دقیق داشته باشند.

زارعی تصریح کرد: ما جمعیت حدود ۵۰۰ میلیونی کشورهای حوزه سی ای اس را نباید از دست بدهیم باید یک منطقه در واقع بازار آزاد داشته باشیم که هم در صادرات و هم در واردات بتوانیم با نگاه به حمایت داخلی عمل کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باید به‌طور جدی با آن برخورد کنیم استفاده از رانت‌هایی است که در منطقه آزاد به‌وجود می‌آید برای حل برخی از مشکلات نباید صورت مسئله را پاک کنیم مقابله با رانت و استفاده غیر اصولی از منطقه آزاد و واردات باید با کار کارشناسایی مدیریت شود.مطالب مرتبط با : بررسی ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجمع تشخیص مصلحت نظام/با رانت در مناطق آزاد مقابله می‌کنیم
دیدگاه شما در مورد : بررسی ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجمع تشخیص مصلحت نظام/با رانت در مناطق آزاد مقابله می‌کنیم

بررسی ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجمع تشخیص مصلحت نظام/با رانت در مناطق آزاد مقابله می‌کنیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ