• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31658 - تاریخ انتشار : یکشنبه 03 اسفند 1399 - ساعت: 10:02

چاپ

کلاهبرداری به بهانه کمک به زلزله زدگان


معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا نسبت به کلاهبرداری سایبری برخی از سودجویان با عنوان " کمک به زلزله زدگان" به شهروندان هشدار داد.

به گزارش میانخبر، سرهنگ "رامین پاشایی" معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، اظهار کرد: با توجه به حادثه زلزله در شهرستان سی سخت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد، متاسفانه شاهد هستیم برخی افراد سودجو تحت عنوان کمک به مردم زلزله زده در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری و سوءاستفاده از احساسات شهروندان می‌کنند این در حالی است که کمک‌های جمع آوری شده هیچ گاه به دست نیازمندان نمی‌رسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و برای کمک به زلزله زدگان حتماً از طریق نهاد‌های معتبر و مسیر‌های قانونی که از سوی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر اعلام می‌شود، اقدام کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: با تجزیه و تحلیل پرونده‌های قضایی ادوار گذشته در خصوص جمع آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی و اشخاصی که در این خصوص فعالیت کرده اند و سایر تجربیات ثبت شده، متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که مجرمان سایبری با سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده با تحریک اذهان عمومی و بعضا سوء استفاده از نام، اعتبار و شهرت افراد مشهور و نامی کشور و تحت عنوان جمع آوری کمک‌های مردمی به منظور یاری رساندن به آسیب دیدگان از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کنند.

وی بیان داشت: بر اساس رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی در کار گروه ویژه در پلیس فتا، تاکنون چندین نفر با راه اندازی کانال اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با این شیوه می‌کردند که مورد شناسایی قرار گرفتند و اقدام قضایی و قانونی علیه مجرمان و متخلفان این حوزه آغاز شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : کلاهبرداری به بهانه کمک به زلزله زدگان
دیدگاه شما در مورد : کلاهبرداری به بهانه کمک به زلزله زدگان

کلاهبرداری به بهانه کمک به زلزله زدگان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ