• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 31732 - تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اسفند 1399 - ساعت: 14:53

چاپ
مجتهد: بن سلمان در جنگ یمن دست به دامان اردوغان شد

مجتهد: بن سلمان در جنگ یمن دست به دامان اردوغان شد


افشاگر معروف اسرار آل سعود فاش کرد که درخواست کمک عربستان از ترکیه در یمن همراه با شرایطی است که خشم امارات را بر می‌انگیزد.

به گزارش میانخبر، «مجتهد» افشاگر معروف اسرار آل سعود با انتشار توئیتی اعلام کرد که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در شرایط اضطراری کنونی ناچار است که در یمن از ترکیه کمک بگیرد و ترکیه طبق شروطی این امر را می‌پذیرد که موجب خشم امارات می‌شود.

مجتهد افزود، بنابراین بن سلمان در دوراهی بین اجبار به کمک خواستن از ترکیه و جلب رضایت «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، عربستان از ترکیه در جنگ یمن کمک خواسته که آنکارا با این موضوع موافقت کرده است. البته حضور ترکیه در این جنگ به اندازه حضور آن در لیبی سنگین نخواهد بود و آنکارا حمایت‌های لجستیک از سعودی‌ها کرده و پهپاد‌های خود را برای مقابله با حملات انصارالله در اختیار سعودی‌ها قرار می‌دهد.

بیش از یک سال است که درباره حضور ترکیه در یمن به وفور در رسانه‌های یمنی سخن گفته می‌شود. حزب اخوانی «الاصلاح» هرچند در قالب ائتلاف سعودی قرار گرفته و بخش مهمی از شبه‌نظامیان وابسته به دولت منصور هادی را تأمین می‌کند، اما حضور امارات در مناطق جنوبی یمن، اخوانی‌ها را به دامن ترکیه کشانده است. استان تعز به عنوان پایگاه اصلی اخوانی‌های همسو با ترکیه ماههاست که شرایط تنش‌آلودی دارد و اخوانی‌ها با عناصر شورای انتقالی جنوب که حمایت کامل امارات را با خود به همراه دارد، در ستیز هستند.

بیانیه نیرو‌های مسلح یمن درباره عملیات بازدارندگی ۶|حمله‌گسترده به عمق عربستان با ۲۲ فروند موشک و پهپاد انتحاری

عربستان سعودی در دوره محمد بن سلمان خود را در بحران‌هایی درگیر کرده است که تنش با ترکیه کمکی به حل آن نمی‌کند. طولانی شدن جنگ یمن، شیوع کرونا، کاهش در آمد‌های نفتی، روی کار آمدن «جو بایدن» و شکست طرح سرنگونی دولت بشار اسد، در مجموع شرایطی را برای ولیعهد سعودی تحمیل کرده است که گمان می‌کند شراکت با ترکیه از سنگینی این بحران‌ها خواهد کاست.


منبع : خبرگزاری دانشجو

مطالب مرتبط با : مجتهد: بن سلمان در جنگ یمن دست به دامان اردوغان شد
دیدگاه شما در مورد : مجتهد: بن سلمان در جنگ یمن دست به دامان اردوغان شد

مجتهد: بن سلمان در جنگ یمن دست به دامان اردوغان شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ