• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 31733 - تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اسفند 1399 - ساعت: 14:55

چاپ
جنایت جدید «قسد» در شرق سوریه / بیش از ۲۰۰ غیرنظامی ربوده شدند

جنایت جدید «قسد» در شرق سوریه / بیش از ۲۰۰ غیرنظامی ربوده شدند


خبرگزاری رسمی سوریه از جنایت جدید شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا در شرق سوریه و ربودن بیش از ۲۰۰ غیرنظامی در چارچوب طرح «سربازگیری اجباری» خبر داد.

به گزارش میانخبر، عناصر وابسته به گروه موسوم به نیرو‌های دمکراتیک سوریه (قسد) که تحت حمایت نظامیان آمریکایی هستند، در ادامه جنایات خود در شرق سوریه، بیش از ۲۰۰ نفر را طی یورشی گسترده به شماری از روستا‌ها و شهرک‌های حومه رقه و الحسکه، ربودند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، با انتشار این خبر نوشت که شبه‌نظامیان قسد این غیرنظامیان را به منظور سربازگیری اجباری در صفوف خود، می‌ربایند.

منابع آگاه محلی در الرقه به سانا اعلام کردند: چندین گروه مسلح از شبه‌نظامیان قسد، طی دو روز گذشته، کمین‌هایی را در نزدیکی مساجد برخی از روستای این استان گذاشته بودند و بیش از ۲۰۰ جوان را پس از ادای نماز در مسجد، ربودند تا آن‌ها را وادار به خدمت در صفوفشان کنند.

به گفته منابع آگاه، این اقدام در چارچوب طرح قسد موسوم به «سربازگیری اجباری» در مناطق تحت کنترلش صورت می‌گیرد.

در حومه جنوبی الحسکه نیز، منابع آگاه محلی اعلام کردند که شبه‌نظامیان قسد با حمله به شهرک «العریشه» و روستای «تویمین» شماری از شهروندان را ربودند و آن‌ها را دست بسته به اردوگاه‌ها و مقر‌ها نظامی خود در حومه همین شهر انتقال دادند.

بنا بر این گزارش، نیرو‌های قسد در ادامه جنایات مستمرشان، دو روز پیش نیز شماری از شهروندان را در حملات جداگانه به منازل منطقه الیعربیه و شهرک تل حمیس در الحسکه و روستای المحمودلی در حومه غربی الرقه ربودند.

ساکنان مناطق شرق سوریه که از رفتار‌های شبه نظامیان کُرد و حامیان آمریکایی آن‌ها به تنگ آمده‌اند، تاکنون بار‌ها با برگزاری تظاهرات خواستار خروج نظامیان اشغالگر و نیرو‌های کُرد تحت امر آن‌ها از این مناطق شده‌اند.


منبع : خبرگزاری دانشجو

مطالب مرتبط با : جنایت جدید «قسد» در شرق سوریه / بیش از ۲۰۰ غیرنظامی ربوده شدند
دیدگاه شما در مورد : جنایت جدید «قسد» در شرق سوریه / بیش از ۲۰۰ غیرنظامی ربوده شدند

جنایت جدید «قسد» در شرق سوریه / بیش از ۲۰۰ غیرنظامی ربوده شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ