• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31809 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1400 - ساعت: 12:46

چاپ
نمازگزاران میاندورود مشکل ایاب و ذهاب دارند/ مصلا قابلیت تکمیل را ندارد

امام جمعه میاندورود:

نمازگزاران میاندورود مشکل ایاب و ذهاب دارند/ مصلا قابلیت تکمیل را ندارد


امام جمعه میاندورود گفت: در میاندورود مشکل رفت و آمد وجود دارد و تاکسی در داخل شهر وجود ندارد به همین دلیل مردم روستاهای اطراف مشکل ایاب و ذهاب دارند و این امکان فراهم نیست همه مردم با وسایل شخصی حضور پیدا کنند.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ما به مناسبت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور، با بیان اینکه در سوره حج آیه 41 می‌فرماید یکی از ویژگی‌های انسان شایسته این است که وقتی قدرت پیدا کرده برپایی اقامه نماز کند، توجه به محرومان جامعه و دعوت به خوبی‌ها داشته باشد، اظهار کرد: در بین این نمازها نماز جمعه امتیاز ویژه‌ایی دارد و در سوره جمعه می‌فرماید نماز خودش ذکر خدا است و نماز جمعه هم ذکر خدا است اما در اینجا دستور به شتاب داده است که اهمیت نماز جمعه را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه علاوه بر اثر معنوی اثر مادی هم دارد و با دور هم جمع شدن مومنین مشورت‌ها و صمیمت‌ها بیشتر می‌شود، بیان کرد: نهاد نماز جمعه نهاد رحمانی یعنی جلب رحمت خداوند است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه گرفتاری‌های بشر به‌دلیل غفلت و بی‌خبری است و آنچه باعث آگاهی می‌شود ذکر خدا است، خاطرنشان کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند نماز جمعه فقط معنوی است در صورتی که مادی هم هست.

محمدنسب تصریح کرد: سالانه دو کنگره داریم یکی حج که سالانه است و یکی نماز جمعه که هفتگی است خداوند دوست دارد مردم دور هم جمع شوند و آنچه دل‌ها را نزدیک می‌کند معنویت است عنایت پروردگار هم با جمعیت است نماز یک بعدش عبادی و یک جنبه آن سیاسی است و یک همایش و مانور سیاسی است و در هفته یکبار جهان اسلام خود را نشان می‌دهد و یک همدلی و قدرت نمایی است و برکات زیادی برای جامعه دینی که می‌خواهد مستقل باشد دارد.

وی افزود: به‌دنبال فعال کردن پایگاه‌های نماز مساجد هستیم و مساجدی که امام جماعت ندارند مستقر و برپا کنیم و از هر مسجد یک نماینده در ستاد نماز جمعه داریم، این کار باعث می‌شود که راحت‌تر در جریان مشکلات مردم قرار گیریم و مطالبات مردم به گوش مسئولین برسانیم.

مصلا نیمه کاره قابلیت تکمیل را ندارد

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود درباره وضعیت ساخت مصلا، گفت: هر شهرستانی که مصلا ندارد مسجد جامع یا مسجدی که ظرفیت بیشتری دارد استفاده می‌شود در سورک هم برای شروع مسجد جامع در نظر گرفته شد اما برای ادامه زمینی مشخص شد و قرار شد آنجا ساخته شود اما به دلایلی کار متوقف شد و نواقصی داشت که قابل حل نیست قرار شد این زمین را تبدیل به احسن کنند که با هماهنگی ستاد نماز جمعه در حال انجام است.

محمدنسب با بیان اینکه مسجد جامع سورک پارکینگ، سرویس بهداشتی مناسب و همچنین فضا برای توسعه ندارد و ظرفیت آن برای نماز جمعه میاندورود کافی نیست، بیان کرد: مسجد جامع سورک موقت است و برنامه ریزی در مکانی است که جامعیت داشته باشد و مردم از روستاهای اطراف راحت‌تر بتوانند به نماز جمعه مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: مقدار استقبال مردم به نماز جمعه با توجه به جمعیت آن نسبت به شهرستان‌های دیگر مطلوب است و با توجه به شیوع ویروس کرونا و کمبود مکان با یک چهارم ظرفیت در حال برگزاری نماز جمعه هستیم.

نمازگزاران مشکل ایاب و ذهاب دارند

محمدنسب با اشاره به فضای کارگری و کشاورزی میاندورود، افزود: شهرستان میاندورود و شهر سورک شهرستانی کارگری است که اکثر مردم آن در زمین‌های کشاورزی مشغول به کار هستند و در روزهای تعطیل بیشتر به این کار اقدام می‌کنند اما با این وجود استقبال از نماز جمعه مطلوب است.

وی با بیان اینکه میاندورود شبیه یک لباس چهل تیکه است، خاطرنشان کرد: بعضی از مسئولین فعلی واگرا هستند و انتظار از مردم سورک این است که همگرایی با مردم روستاهای پرجمعیت داشته باشند تا اینکه نماز جمعه به صورت شایسته و بایسته برگزار شود.

محمدنسب تاکید کرد: در میاندورود مشکل رفت و آمد وجود دارد و تاکسی در داخل شهر وجود ندارد به همین دلیل مردم روستاهای اطراف مشکل ایاب و ذهاب دارند و این امکان فراهم نیست همه مردم با وسایل شخصی حضور پیدا کنند.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه نماز جمعه نهاد رهبری است و نهاد حزب و جناحی نیست و تمام برنامه‌ها برای عموم مردم است و هر نقدی باشد می‌پذیریم، گفت: اگر کسی نقدی می‌کند باید بگوید خودش برای نماز جمعه چه کرده است، خودشان در نماز جمعه شرکت نمی‌کنند اما می‌نشینند نقد می‌کنند.مطالب مرتبط با : نمازگزاران میاندورود مشکل ایاب و ذهاب دارند/ مصلا قابلیت تکمیل را ندارد
دیدگاه شما در مورد : نمازگزاران میاندورود مشکل ایاب و ذهاب دارند/ مصلا قابلیت تکمیل را ندارد

نمازگزاران میاندورود مشکل ایاب و ذهاب دارند/ مصلا قابلیت تکمیل را ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ