• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31816 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 مرداد 1400 - ساعت: 00:11

چاپ
شورای دوره اول بزرگترین خیانت را به شهر کرد/ کاندیدای شورای شهر با وثیقه آزاد هستند

در مراسم تکریم و معارفه شورای شهر سورک مطرح شد؛

شورای دوره اول بزرگترین خیانت را به شهر کرد/ کاندیدای شورای شهر با وثیقه آزاد هستند


مراسم تکریم و معارفه اعضای شورای شهر سورک پیش از ظهر امروز در دفتر فرماندار میاندورود با حضور اعضای شورای دوره پنجم و منتخبان دوره ششم برگزار شد.

به گزارش میانخبر، مراسم تکریم و معارفه اعضای شورای شهر سورک پیش از ظهر امروز در دفتر فرماندار میاندورود با حضور اعضای شورای دوره پنجم و منتخبان دوره ششم برگزار شد.

حسین منفردی فرماندار میاندورود در این مراسم با خسته نباشید به اعضای سابق و تبریک به اعضای جدید شورا، اظهار کرد: تجربه را در هیچ جایی جز در وجود این افراد نمی‌توان پیدا کرد و اعضای جدید شورا حتما از تجربیات اعضای شورای گذشته و کسانی که تخصص دارند و روحیه همکاری دارند استفاده کنند.

منفردی با بیان اینکه بگوید تجربه اول حضور شما در شورا است شایسته نیست چون بیش از 25 سال از زمان تشکیل شوراهای شهر و روستا می‌گذرد و این تجربه در کشور وجود دارد و مردم توقع دارند، بیان کرد: تفاوت دیدگاه در شورا کاملا طبیعی است و باید هم اینگونه باشد در غیر این صورت پیشرفت اتفاق نمی‌افتد و قطعا مصوباتی خواهید داشت که همه اعضا موافق نباشند اما اگر به جمع بندی رسیدید تعامل داشته باشید.

کاظم امجدی عضو شورای دوره پنجم در این مراسم، گفت: شورای دوره اول بزرگترین ضربه را بر پیکره شورا زد و با وجود اینکه تجمیع عوارض اتفاق نیفتاده بود و پول زیادی در اختیار داشتند اما باعث شدند که بی‌اعتمادی در شهر ایجاد شود و این کار را برای شورای دوره‌های بعد مشکل کرد.

امجدی گفت: سال اولی که در دوره سوم شورا حضور پیدا کردیم سیل به ما آسیب زیادی زد و مردم را نگران کرد و توقع داشتند سیلی که به آنها آسیب می‌زند را حل کنیم و با اقدامات انجام شده مانند آزادسازی آب روها و ایجاد کانال هدایت آب‌های سطحی نگرانی مردم برطرف شد.

وی افزود: محدوده شهر سورک را به 300 هکتار رساندیم که بزرگترین خدمت به شهر بود چون هرچه محدوده شهر بزرگتر باشد درآمد شهرداری بیشتر می‌شود و همچنین عوارض فرودگاه را که قبلا ساری می‌گرفت با پیگیری‌های انجام شده ما داریم می‌گیریم.

امجدی با بیان اینکه نقد لازم است اما باید سازنده باشد و نه تخریب، تصریح کرد: فضای مجازی که یک فضای بسیار مسموم بود ورود پیدا نکردیم گفتیم هر نقدی دارید دفتر شورا به روی شما باز است و ما پاسخگو هستیم و در مسیر کار شورایی خرد شدیم اما خرد نکردیم گفتیم باید تعامل داشته باشیم.

این عضو دوره‌های سورم تا پنج شورای شهر سورک در پایان تاکید کرد: به ما نقد کردند که چرا از مسکن ملی عوارض بیشتری نگرفتید در صورتی که ابتدا باید گفت که نگذاشتیم که مسکن ملی به روستاهای اطراف منتقل شود و سپس باید گفت که طبق قانون ما عوارض را دریافت کردیم.

علیجان علیخانی نیز با تشکر از همکاران خود، اظهار کرد: تهمت‌های زیادی به ما وارد شد اما هیچ یک با سند نبوده است و ما هر کاری کردیم بدون چشم داشت و برای مردم بوده است.

علی اکبر مظلومی‌نیا دیگر عضو شورای دوره پنجم، گفت: شایسته بود این جلسه در مکان بزرگتر و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شد و برگزاری این جلسه در فرمانداری باعث ایجاد حرف و حدیث در شهر می‌شود.

مظلومی‌نیا افزود: پیشرفت اتفاق نمی‌افتد مگر با اتحاد و همدلی و در این دوره‌ها هیچ اختلافی بیت اعضای شورا اتفاق نیفتاد و نخواهد افتاد و همیشه تعامل و همکاری وجود داشته است.

همچنین در این جلسه نسبت به شکایت انجام گرفته از کاندیداهای شورای اسلامی شهر سورک بابت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در زمان انتخابات و حتی صادر شدن قرار وثیقه برای آنها اعتراض شد که فرماندار میاندورود اعلام کرد همه در برابر قانون مساوی هستند و کسی نباید از قانون تخطی کند.

در پایان این مراسم اعضای شورای دوره ششم با رای گیری بین خود مسئولیت‌ها را مشخص کردند که بر این اساس شهربانو خداپناه به‌عنوان رئیس شورا انتخاب و مهدی ترابی به‌عنوان نایب رئیس شورا انتخاب شد.

همچنین اعضای شورای دوره ششم محمدرضا طیبی را به‌عنوان نماینده شورای شهر سورک در شورای شهرستان میاندورود انتخاب و معرفی کردند.

همچنین در جلسه‌ایی که بعد از آن در دفتر شورای شهر سورک بین اعضای شورا برای تعیین تکلیف شهردار برگزار شد، سید حسین محمودی شهردار فعلی سورک در سمتش ابقا شد.

مهدی ترابی، شهربانو خداپناه، میلاد یعقوب زاده، محمدرضا طیبی و غفار وفایی پنج فرد منتخب دوره ششم شورای اسلامی شهر سورک هستند.مطالب مرتبط با : شورای دوره اول بزرگترین خیانت را به شهر کرد/ کاندیدای شورای شهر با وثیقه آزاد هستند
دیدگاه شما در مورد : شورای دوره اول بزرگترین خیانت را به شهر کرد/ کاندیدای شورای شهر با وثیقه آزاد هستند

شورای دوره اول بزرگترین خیانت را به شهر کرد/ کاندیدای شورای شهر با وثیقه آزاد هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ