• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31839 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 مرداد 1400 - ساعت: 22:49

چاپ
 قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شده/ خاموشی‌ها از استان اعلام می‌شود

در جلسه بررسی وضعیت برق سورک مطرح شد؛

قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شده/ خاموشی‌ها از استان اعلام می‌شود


جلسه بررسی وضعیت برق سورک و خاموشی‌ها با حضور اعضای شورای شهر سورک و رئیس اداره برق میاندورود در دفتر شورای اسلامی شهر سورک برگزار شد.

به گزارش میانخبر، جلسه بررسی وضعیت برق سورک و خاموشی‌ها با حضور اعضای شورای شهر سورک و رئیس اداره برق میاندورود در دفتر شورای اسلامی شهر سورک برگزار شد.

در این جلسه شهربانو خداپناه رئیس شورای اسلامی سورک با اشاره به قطعی‌های مکرر برق در سطح شهر، اظهار کرد: این قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شهر شده است به خصوص در زمانی که با گرمای هوا و شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم.

خداپناه بیان کرد: مردم باید دلایل قطعی برق را بدانند همچنین روشنایی معابر شهر ضعیف است و باید برطرف شود.

وی افزود: بعضی از تیرهای برق در سطح شهر در مکان‌هایی واقع شده که برای مردم ایجاد مزاحمت و مشکل کرده است.

محمدرضا طیبی عضو شورای شهر سورک نیز گفت: بعضی از خیابان‌های شهر روشنایی مناسبی ندارند و لامپ‌های سوخته باید تعویض شود و روشنایی بلوار امام رضا(ع) بهبود پیدا کند.

بی‌نظمی در قطعی برق مردم را ناراحت کرده

طیبی تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که مردم را ناراحت کرده است بی‌نظمی در قطعی برق بوده و اداره برق هم پاسخگوی تماس‌ها و مراجعات مردم نیست.

وی خاطرنشان کرد: ما در گرمای تابستان امسال با مشکل کمبود آب نیز روبرو هستیم و چون چاه‌های آب ما با برق کار می‌کند به‌دلیل قطعی برق، چاه از مدار خارج می‌شود و این مشکل را دوچندان می‌کند.

میلاد یعقوب‌زاده دیگر عضو شورا نیز با گلایه از نبود روشنایی مناسب در منطقه گدصحرا، تصریح کرد: برای خاموشی‌ها اطلاع رسانی مناسبی انجام شود و مردم از قبل نسبت به آن آگاهی داشته باشند و خاموشی‌ها هم طبق زمان‌بندی باشد تا مردم بتوانند برنامه ریزی بهتری نسبت به آن داشته باشند.

تیربرق‌های مازاد چهره شهر را ناهمگون کرد

مهدی ترابی دیگر عضو شورای شهر سورک نیز گفت: ماه محرم است و انتظار داریم مکان‌هایی که عزاداری در حال انجام است در آن زمان روشنایی ثابت باشد.

ترابی با بیان اینکه تیرهای برق مازاد در داخل شهر چهره شهر را زشت و ناهمگون کرده است، اظهار کرد: از اقدامات اداره برق در تعویض سیم‌های برق و نصب کابل به جای آن تشکر می‌کنیم.

وی افزود: کشاورزان ما درخواست برق‌دار شدن چاه‌ها را دارند که انتظار داریم در جلسات بعدی به این موضوع بپردازید.

ترابی گفت: مشکل قطعی و نوسانات برق باعث شد که مردم در وسایل برقی دچار مشکل شوند که هزینه زیادی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند و با مراجعه به اداره برق پاسخ قانع کننده‌ایی دریافت نکردند.

30 درصد افزایش مصرف برق داریم

علی نادعلی‌زاده رئیس امور توزیع برق میاندورود در این جلسه با بیان اینکه برق به شکلی است که همان لحظه که تولید می‌شود باید مصرف شود و اگر یک لحظه فاصله بیفتد کل شبکه دچار مشکل می‌شود، خاطرنشان کرد: تداوم گرمای امسال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت و مداوم است و خشکسالی که در کشور اتفاق افتاده باعث شد که نیروگاه‌های آبی کشور از مدار خارج شوند و همچنین استفاده مردم از رمزارزها باعث شد که مصرف برق زیاد و تولید کاهش پیدا کند.

نادعلی‌زاده گفت: در پیک مصرف امسال نسبت به پیک مصرف سال گذشته شاهد افزایش 30 درصدی مصرف در میاندورود بودیم که نشان از افزایش استفاده مردم از وسایل سرمایشی است.

وی تاکید کرد: زمان خاموشی‌ها از استان به ما اعلام می‌شود و مختص سورک نیست و تکرار هم می‌شود و تا زمانی که تولید و مصرف با هم همخوانی پیدا کند این اتفاق می‌افتد.

نادعلی‌زاده با بیان اینکه مصرف برق سورک در پیک مصرف 12 مگاوات و میاندورود 80 مگاوات است، تصریح کرد: در چند سال گذشته به اندازه چهل سال قبل از آن ترانس در سطح شهرستان نصب کردیم و همچنین با بروز کردن شبکه توزیع مشکلی در زمینه توزیع وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه عوارض برق به حساب شهرداری می‌رود به همین دلیل هزینه جابجایی و روشنایی برعهده شهرداری‌ها است، بیان کرد: در حال حاضر 90 درصد روشنایی‌های سطح شهر را اداره برق انجام می‌دهد و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم.

نادعلی‌زاده افزود: کسانی که وسایل برقی آنها به‌دلیل نوسانات برق دچار آسیب شد با سامانه "برق من" با شماره 121 تماس بگیرند و اعلام خرابی کنند و همچنین می‌توانند در سایت توانیز نیز این موضوع را ثبت کنند تا از طریق بیمه خسارت آنها پرداخت شود.مطالب مرتبط با : قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شده/ خاموشی‌ها از استان اعلام می‌شود
دیدگاه شما در مورد : قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شده/ خاموشی‌ها از استان اعلام می‌شود

 قطعی‌های برق باعث خسارت مالی و تنش روانی برای مردم شده/ خاموشی‌ها از استان اعلام می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ