• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31840 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 مرداد 1400 - ساعت: 12:22

چاپ
وقتی عزمی برای حل مشکل آب مردم سورک وجود ندارد/ راه حل‌های من درآوردی ریاست آب میاندورود

قابل توجه فرماندار میاندورود؛

وقتی عزمی برای حل مشکل آب مردم سورک وجود ندارد/ راه حل‌های من درآوردی ریاست آب میاندورود


بخش جنوبی بلوار امام رضا(ع) و همچنین مسیر اطراف فرمانداری مانند خیابان خواجه نصیر همه روزه از ساعت حدود 7 غروب تا 8 صبح شاهد قطعی آب هستند و هنوز پاسخ قانع کننده‌ایی برای این قطعی نشنیدند.

به گزارش میانخبر، فصل تابستان به گرمای آن شناخته می‌شود و در این فصل قطعا نیاز مردم به استفاده از آب بیشتر از گذشته می‌شود و در بعضی از نقاط کشور به‌دلیل کمبود آب شاهد تنش آبی هستیم و مردم با افت فشار یا قعطی آب روبرو هستند.

شهر سورک به‌عنوان مرکز شهرستان میاندورود در چند سال گذشته با افزایش جمعیت، صنعت و تقاضا برای آب روبرو بوده است اما در مقابل شاهد افزایش زمینه تامین آب نبودیم بلکه شاهد کاهش آبدهی چاه‌های تامین کننده آب سورک بودیم.

به گفته حجت محمدزاده رئیس آمور آب شهرستان میاندورود در گذشته حجم ورودی آب به منبع 75 لیتر در ثانیه بود که به مرور زمان و به دلایل مختلف از جمله قدیمی شدن پمپ‌ها و همچنین نشست آب، حجم آب‌دهی چاه‌ها به 40 لیتر در ثانیه و حتی کمتر رسیده است و این در کنار افزایش تقاضا برای مصرف باعث کمبود آب در سورک و روستاهای بادله و انجیل نسام که از سورک آب می‌گرفتند شد.

در این چند سال برای جبران این کمبودها چند چاه کشاورزی وارد مدار شد که یکی در بادله و چند مورد در سورک انجام شد اما باز پاسخگوی نیاز مردم نشد و در خلال این کار خط لوله آب بادله به خط لوله شهر ساری در ابتدای مردادماه امسال وصل شد و حداقل 15 لیتر در ثانیه آب به مسیر بادله و روستاهای اطراف آن برای جبران کمبود آب اضافه شد تا دیگر این روستاها از سورک آبی دریافت نکنند اما با این وجود همچنان شاهد کمبود آب در شهر سورک هستیم.

بخش جنوبی بلوار امام رضا(ع) و همچنین مسیر اطراف فرمانداری مانند خیابان خواجه نصیر همه روزه از ساعت حدود 7 غروب تا 8 صبح شاهد قطعی آب هستند اما در مقابل بخش قابل توجهی از مردم سورک در طول شبانه روز حتی در ایامی که کمبود آب به شدت مردم سورک را درگیر کرده بود حتی لحظه‌ایی قطعی آب را تجربه نکردند.

قطعی همه روزه آب این بخش از شهر در مقابل قطع نشدن حتی لحظه‌ایی از آب بخش دیگر شهر نشان از عدم مدیریت درست در کنترل و هدایت آب دارد که نیاز است مسئولان اداره آب و فاضلاب نسبت به این موضوع چاره اندیشی کنند.

مردم این منطقه می‌گویند اگر آب نیست قطعا برای هیچ کس نیست اما وقتی می‌بینیم بخشی از شهر همیشه آب دارند و تنها منطقه از شهر همه روزه شاهد این موضوع هستند به عدم مدیریت آب برمی‌گردد اما در مقابل رئیس آمور آب میاندورود می‌گوید آب کم است و اگر بخش شمالی شهر دارای آب هستند به‌دلیل شیب زمین است که آب را به آن سمت هدایت می‌کند و فشار لازم برای رفتن به سمت جنوبی شهر وجود ندارد و اگر مردم این منطقه دچار مشکل هستند برای منازل خود پمپ خریداری کنند.

یکی از ساکنان خیابان امام رضا(ع) 28 سورک گفت: من کارگر ساختمانی هستم و هر روز صبح زود از خانه خارج و عصر برمی‌گردم وقتی از خانه خارج می‌شوم آب هنوز وصل نشده است و غروب هم که برمی‌گردم آب تازه قطع شده است این یعنی آبی برای نظافت و استحمام ندارم درصورتی که در این گرمای تابستان و با گرد و خاکی که من با آن روبرو هستم هر روز باید دوش بگیرم اما آبی وجود ندارد همچنین در این شرایط اقتصادی با چه پولی بروم پمپ بخرم ضمن اینکه باید آب باشد که پمپ من کار کند و اینکه همه بخواهند پمپ بخرند آیا باز هم آبی وجود خواهد داشت که پمپ‌ها بخواهند آن را انتقال دهند.

پیگیری مردم منطقه از اداره آب نتیجه‌ایی تا به این لحظه نداده است و رئیس اداره آب می‌گوید که به‌دلیل قطعی برق، چاه‌های آب از مدار خارج و باعث کمبود آب می‌شود در صورتی که چرا باید این کمبود آب فقط شامل بخشی از مردم شهر شود.

مردم این بخش از شهر سورک اعتقاد دارند دغدغه‌ایی از سوی مدیریت آب میاندورود برای حل مشکل آنها وجود ندارد و فرمانداری شهرستان یا اداره کل آب و فاضلاب استان باید فکر چاره‌ایی برای آنها بیندیشند.مطالب مرتبط با : وقتی عزمی برای حل مشکل آب مردم سورک وجود ندارد/ راه حل‌های من درآوردی ریاست آب میاندورود
دیدگاه شما در مورد : وقتی عزمی برای حل مشکل آب مردم سورک وجود ندارد/ راه حل‌های من درآوردی ریاست آب میاندورود

وقتی عزمی برای حل مشکل آب مردم سورک وجود ندارد/ راه حل‌های من درآوردی ریاست آب میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ