• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31875 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 شهریور 1400 - ساعت: 09:19

چاپ
وجود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت در میاندورود/ لایروبی آب‌بندان ولوجا با اعتبار 30 میلیاردی

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود:

وجود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت در میاندورود/ لایروبی آب‌بندان ولوجا با اعتبار 30 میلیاردی


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: میاندورود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت دارد که حدود هزار و 500 هکتار از رمین‌های شالیزاری شهرستان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از آب آن استفاده می‌کنند.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از اتمام لایروبی آب‌بندان روستای ولوجا خبر داد و گفت: آین آب‌بندان 63 هکتار وسعت دارد که با اعتبار سه میلیارد تومانی لایروبی آن در سال زراعی 98-99 انجام شد.

وی بیان کرد: با لایروبی انجام شده ظرفیت ذخیره آب در این آب‌بندان از دو به سه میلیون متر مکعب افزایش پیدا کرد همچنین علاوه بر لایروبی کف، اصلاح هفت عدد خروجی، یک عدد ورودی و شن ریزی حلقه دور آب‌بندان نیز انجام شد.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: میاندورود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت دارد که حدود هزار و 500 هکتار از رمین‌های شالیزاری شهرستان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از آب آن استفاده می‌کنند.

علوی درباره برداشت برنج در شالیزارهای میاندورود، گفت: از هشت هزار و 500 هکتار زمین زیر کشت برنج پنج هزار و 300 هکتار آن ارقام محلی است که تا به امروز حدود 95 درصد آن برداشت شده است و مابقی که زیر کشت برنج پرمحصول قرار گرفته است بزودی برداشت آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اتمام برداشت هلوو شلیل از باغات میاندورود، تصریح کرد: حدود 60 تن هلو و شلیل در سال جاری برداشت شد که از نظر قیمت و کیفیت مناسب بوده است.

علوی تاکید کرد: به‌دلیل اطلاع رسانی به موقع، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای کشاورزان و پیگیری و پیشگیری آنها شاهد بودیم که در سال جاری هلو و شلیل کشاورزان از بابت مگس مدیترانه‌ایی آسیبی ندید.

وی از برداشت خیار در 25 هکتار از زمین‌های کشاورزی میاندورود خبر داد و اظهار کرد: این زمین‌ها برای صرفه جویی در مصرف آب تحت پوشش سیستم آبیاری تیپ هستند و پیش بینی می‌ شود هزار تن خیار از این مزارع برداشت شود.مطالب مرتبط با : وجود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت در میاندورود/ لایروبی آب‌بندان ولوجا با اعتبار 30 میلیاردی
دیدگاه شما در مورد : وجود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت در میاندورود/ لایروبی آب‌بندان ولوجا با اعتبار 30 میلیاردی

وجود 15 آب‌بندان با 715 هکتار وسعت در میاندورود/ لایروبی آب‌بندان ولوجا با اعتبار 30 میلیاردی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ