• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31886 - تاریخ انتشار : شنبه 06 شهریور 1400 - ساعت: 08:02

چاپ
قطعی 12 ساعته آب برای مردم قابل تحمل نیست/ قطعی برق و کاهش دبی آب ورودی عامل کمبود آب

در جلسه شورای شهر با رئیس آبفا میاندورود مطرح شد؛

قطعی 12 ساعته آب برای مردم قابل تحمل نیست/ قطعی برق و کاهش دبی آب ورودی عامل کمبود آب


اعضای شورای شهر سورک با دعوت از رئیس امور آب و فاضلاب میاندورود پیگیر مشکلات آب شرب شدند.

به گزارش میانخبر، اعضای شورای شهر سورک با دعوت از رئیس امور آب و فاضلاب میاندورود پیگیر مشکلات آب شرب شدند.

شهربانو خداپناه رئیس شورای اسلامی شهر سورک با بیان اینکه با آغاز گرما در سال جاری شاهد قطعی آب و افت فشار بودیم، اظهار کرد: ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) و کوچه و خیابان‌های اطراف چهارراه آزادگان و اطراف فرمانداری میاندورود در ساعت‌های پایانی روز تا صبح روز بعد دچار بی‌آبی هستند که آنها را دچار مشکل کرده است.

خداپناه با انتقاد از اینکه در تعیین سیاستگذاری مدون که برای آبفا شهر سورک انجام می‌شد قصور شکل گرفته است، بیان کرد: علت قطعی‌های مکرر بیان شود و مردم در جریان مشکلات و موانع قرار گیرند و همچنین اعلام شود چند حلقه چاه فعال داریم و اگر نیاز به همکاری شورا باشد برای آسایش مردم هر چه در توان داشته باشیم انجام می‌دهیم.

مهدی ترابی نایب رئیس شورا نیز با تاکید بر اینکه هر مدیری که حضور دارد باید هر سال یک مشکل اساسی را حل کند، تصریح کرد: با حضور نیروهای جوان در شورا کار نظارتی ما بیشتر خواهد شد.

ترابی افزود: چند هفته قبل از سوی رئیس آب و فاضلاب میاندورود اعلام شد که دلیل کمبود آب قطعی‌های برق است اما با وجود اینکه چند روز قطعی برق نداشتیم بازهم شاهد قطعی آب بودیم.

وی خاطرنشان کرد: قبلا اعلام شد چون به روستاهای اطراف آب می‌دهیم کمبود آب داریم چرا با انتقال آب ساری به این روستاها و قطع شدن آب به سمت آنها بازهم شاهد قطعی آب هستیم.

غفار وفایی دیگر عضو شورای شهر سورک نیز با اشاره به کشاورز بودن اکثر مردم شهر و حضور این روزهای کشاورزان در زمین‌های کشاورزی، گفت: ما خودمان کشاورز هستیم و عصر یا شب که از زمین‌ها برمی‌گردیم باید استحمام کنیم و نبود آب کشاورزان را دچار مشکل می‌کند و باید مدیریت آب به گونه‌ایی انجام شود که در این زمان دچار مشکل نشویم.

میلاد یعقوب‌زاده دیگر عضو شورا نیز بیان کرد: وضعیت تعویض پمپ چاه شماره پنج در چه مرحله‌ایی قرار دارد و چند چاه ما دارای ژنراتور هستند.

یعقوب‌زاده تاکید کرد: دادن حق اشتراک به طبقات دوم و پس از آن چگونه است و با توجه به اینکه در حال حاضر در تامین آب شرب ساکنین مشکل وجود دارد در صورت تکمیل مسکن ملی پاسخگوی نیاز آبی آنها چه کسی خواهد بود.

محمدرضا طیبی با تشکر از زحمات آب و فاضلاب، اظهار کرد: مردم انتظار دارند از قبل دوراندیشی شده باشد و در این ایام مشکلی نداشته باشند.

حجت محمدزاده رئیس آب و فاضلاب میاندورود در پاسخ به پرسش‌های مطرح شده با بیان اینکه سورک در منابع آبی محروم است، گفت: حفر کردن چاه برای شرکت مشکلی ندارد اما متاسفانه در سورک زمینی نداریم که بخواهیم در آن چاه حفر کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه تا چند سال قبل نصف آب سورک به روستاهای اطراف داده می‌شد، تصریح کرد: سه چاه فعال داریم که آب شرب سورک را تامین می‌کند که تنها یکی از آنها دارای ژنراتور است.

وی افزود: برای جلوگیری از پرتی آب خط انتقال را از اصلاح کردیم و همچنین برای افزایش آب ورودی پیگیر تعویض پمپ و الکتروپمپ چاه شماره پنج هستیم که برای اینکار باید تیرهای فشار قوی جابجا شود تا چرثقیل بتواند این کار را انجام دهد به همین دلیل در حال انجام مراحل اداری و جابجایی تیر فشار قوی از سوی اداره برق هستیم و امید داریم اگر این کار انجام شد مشکل ما کمتر شود.

محمدزاده با بیان اینکه در طول روز قطعی آب نداریم و شب‌ها دچار این مشکل هستیم، خاطرنشان کرد: شب‌ها مجبوریم آب منبع را قطع کنیم تا برای روز بعد ذخیره شود و اگر این کار را نکنیم در طول روز شاهد افت فشار و یا قطعی خواهیم بود و برای کاهش نارضایتی‌ها به‌دنبال این هستیم که کم کم قطعی آب را به ساعت‌های پایانی شب موکول کنیم تا در شب هم همه مردم دارای آب باشند.

محمدزاده حل مشکل فعلی آب سورک را رعایت کردن مردم در مصرف، قطع نشدن برق، اضافه کردن منابع ورودی به منبع و برطرف کردن شکستگی‌ها اعلام کرد و افزود: در زمان قطع کردن آب منبع بخش شمالی شهر که در سراشیبی قرار دارند از آب موجود در لوله‌ها استفاده می‌کنند و همچنین در حال انجام تک تک راه حل‌های موجود برای حل مشکل آب سورک هستیم.

همچنین در پایان درباره وضعیت آب دهی به شرکت غنچه نیز سوال مطرح شد که محمدزاده گفت: برای حل مشکل آب غنچه خط آب نکا را به این شرکت وصل کردیم و در حال حاضر مقدار زیادی به این شرکت آب نمی‌دهیم با اینکه این شرکت مشترک ما است و حق استفاده از آب را دارد.مطالب مرتبط با : قطعی 12 ساعته آب برای مردم قابل تحمل نیست/ قطعی برق و کاهش دبی آب ورودی عامل کمبود آب
دیدگاه شما در مورد : قطعی 12 ساعته آب برای مردم قابل تحمل نیست/ قطعی برق و کاهش دبی آب ورودی عامل کمبود آب

قطعی 12 ساعته آب برای مردم قابل تحمل نیست/ قطعی برق و کاهش دبی آب ورودی عامل کمبود آب تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ