• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31905 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 شهریور 1400 - ساعت: 18:14

چاپ
پارالمپیک توکیو| بوسنی هم حریف ایران نشد/ صعود والیبال نشسته به فینال

پارالمپیک توکیو| بوسنی هم حریف ایران نشد/ صعود والیبال نشسته به فینال


تیم والیبال نشسته ایران با برتری سه بر صفر برابر بوسنی به فینال پارالمپیک رسید.

به گزارش میانخبر، تیم والیبال نشسته که در مرحله گروهی مسابقات ر پارالمپیک توکیو موفق شده بود با شکست تیم‌های آلمان، برزیل و چین جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کند، در این مرحله برابر تیم بوسنی قرار گرفت. 
داود علی‌پوریان، رمضان صالحی، سیدمحمد حسین حسینی، صادق بیگدلی، مجید لشکری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهرزاد مهروان و میثم علیپور نفراتی بودند که سرمربی در این دیدار به‌تناوب از آنان استفاده کرد. حسین گلستانی با مصدومیت در بازی نخست ادامه رقابت‌ها را از دست داد. 
شاگردان «هادی رضایی» که در مرحله گروهی حتی یک ست را به حریف واگذار نکرده بودند، در این دیدار حساس با نتیجه سه بر صفر موفق شدند تیم بوسنی را شکست داده و به فینال راه پیدا کنند. 
ایران در ست نخست مقتدرانه و با نتیجه 25 بر 16 بوسنی را از پیش رو برداشت. تلاش بازیکنان تیم والیبال نشسته بوسنی در ست دوم نیز نتیجه‌ای در برنداشت و این ست را با نتیجه مشابه 16 بر 25 به ایران واگذار کردند.
در حالی که انتظار بود تیم بوسنی برای بازگشت به مسابقه تلاش کند اما ملی پوشان ایرانی با یک باز مقتدرانه توانستند این ست را نیز با نتیجه 25 بر 17 به پایان برسانند تا ایران برای نهمین دوره متوالی به دیدار نهایی پارالمپیک برسد.
این دیدار در سالن ماکاهوری شهر توکیو برگزار شد.

تیم بوسنی که در چند دوره گذشته همواره در فینال رقابت‌ها حریف سختی برای ایران بود این تیم در پارالمپیک 2004 آتن و 2012 لندن با شکست ایران به مدال طلا رسیده بود.
دیگر دیدار این مرحله را تیم‌های روسیه و برزیل برگزار کردند که تیم روسیه موفق شد با نتیجه سه بر صفر برزیل را شکست دهد. 
 فینال این دوره روز شنبه (سیزدهم شهریور) بین تیم‌های روسیه و ایران برگزار خواهد شد. برزیل و بوسنی دیدار رده‌بندی را برگزار خواهند کرد. 
تیم ایران والیبال نشسته ایران در هشت دوره حضور در پارالمپیک موفق به کسب 6 مدال طلا و 2 نقره شده است.مطالب مرتبط با : پارالمپیک توکیو| بوسنی هم حریف ایران نشد/ صعود والیبال نشسته به فینال
دیدگاه شما در مورد : پارالمپیک توکیو| بوسنی هم حریف ایران نشد/ صعود والیبال نشسته به فینال

پارالمپیک توکیو| بوسنی هم حریف ایران نشد/ صعود والیبال نشسته به فینال تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ