• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31941 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 شهریور 1400 - ساعت: 10:17

چاپ
تا آبان‌ماه امکان آموزش حضوری میسر نیست

تا آبان‌ماه امکان آموزش حضوری میسر نیست


در بعد بازگشایی و آموزش حضوری به طور ویژه می‌توان به جای مدیریت کشوری در بحث کنترل و کاهش شیوع بیماری و قطع زنجیره آن به مدیریت‌های منطقه‌ای نیز روی آورد.

به گزارش ميانخبر، مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با در لزوم تاکید آموزش و پرورش و وزارت بهداشت بر از سر گیری آموزش حضوری در مهرماه، گفت: در جلسه‌ای که عصر امروز با وزرای علوم، آموزش و پرورش وبهداشت داریم در این خصوص بحث و بررسی و نتیجه گیری خواهد شد.

وی ادامه داد:آنچه وزا نیز بر آن تاکید کردند امکان آموزش حضوری از ابتدای سال و بدون در نظر گرفتن موازین بهداشتی و واکسیناسیون نبوده است بحثی که بتازگی نیز از سوی وزیر بهداشت  مطرح شد در خصوص بازگشایی و آموزش حضوری بر محور انجام اقداماتی تا اوایل آبان ماه بوده است،چرا که در صورت واکسیناسیون فاصله زمانی بین آن نیز وجود و ایجاد ایمنی با صرف زمانی همراه است.

وی افزود: بعید می‌دانم با توجه به شرایط موجود ما تا پایان مهر و اوایل آبانماه بتوانیم امکان آموزش حضوری و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را داشته باشیم.

وی گفت:شرایط بیماری امسال با توجه به تیپ‌های جدید بیماری وخیم‌تر است، سال گذشته نیز ما آموزش حضوری را نداشته ایم برای سال جاری نیز تا نتوانیم به مدیریت اوضاع و کاهش شیوع و قطع زنجیره بیماری با انجام واکسیناسیون بپردازیم نمی‌توان از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها سخن به میان آورد.

نماینده مردم لرستان گفت: تا در جامعه بر اساس آمارهای روزانه به این نتیجه نرسیم که ایمنی نسبی حاصل شده است امکان آموزش حضوری نیست، صرف خود دانش آموزان و دانشجویان نیستند که در معرض خطر قرار می‌گیرند با حضور آن‌ها در جامعه احتمال به خطر افتادن سلامت افرادی که با آنان در ارتباط قرار دارند نیز افزایش می‌یابد و امکان تسریع در قطع چرخه بیماری کاهش می‌یابد.

وی همچنین اظهار کرد: در بعد بازگشایی و آموزش حضوری به طور ویژه می‌توان به جای مدیریت کشوری در بحث کنترل و کاهش شیوع بیماری و قطع زنجیره آن به مدیریت‌های منطقه‌ای نیز روی آورد، از این رو با در نظر گرفتن شرایط هر منطقه با تشکیل ستادهای منطقه‌ای می‌توان در مورد شیوه اموزش هر منطقه تصمیم گرفت.مطالب مرتبط با : تا آبان‌ماه امکان آموزش حضوری میسر نیست
دیدگاه شما در مورد : تا آبان‌ماه امکان آموزش حضوری میسر نیست

تا آبان‌ماه امکان آموزش حضوری میسر نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ