• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32040 - تاریخ انتشار : جمعه 02 مهر 1400 - ساعت: 16:47

چاپ
پیشتاز بودن فرمانده‌هان در جنگ باعث شکل گرفتن فرهنگ بسیجی شد

فرمانده یگان امنیتی امام علی(ع) سپاه کربلا مازندران:

پیشتاز بودن فرمانده‌هان در جنگ باعث شکل گرفتن فرهنگ بسیجی شد


فرمانده یگان امنیتی امام علی(ع) سپاه کربلا مازندران گفت: فرمانده‌هان این جنگ خود پیشتاز بودند و متوسل به دستور نبودند و این فرهنگ باعث شد که فرهنگ بسیجی در جنگ شکل گرفت.

به گزارش میانخبر، جعفر اصغری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه میاندورود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: جنگی که در سال 59 آغاز شد یک جنگ همه جانبه علیه انقلاب نوپای ما بود و این جنگ تبدیل شد به دفاع مقدس که دفاع از خاک، دین، ناموس و انقلابی بود که می‌خواهد زمینه‌‎ساز ظهور باشد.

وی بیان کرد: این جنگ طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم بود جنگی که جغرافیای وقوع آن بسیار گسترده بود، جنگی که صدها کیلومتر مرز جغرافیایی را در بر گرفت و در ظاهر زمینی بود اما دریایی و هوایی هم بود و جنگی که فقط با سلاح‌های متعارف نبود بلکه سلاح‌های نامتعارف هم استفاده شد.

فرمانده یگان امنیتی امام علی(ع) سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه رزمندگان ما به خدا وصل شدند و فرمانده‌هان این جنگ خود پیشتاز بودند و متوسل به دستور نبودند، خاطرنشان کرد: این فرهنگ باعث شد که فرهنگ بسیجی در جنگ شکل گرفت و فرهنگ بسیجی حاکم باعث شد که سختی‌های جنگ را تحمل کنند و این جنگ توانست مدیر تولید کند و همچنین برای آینده کشور کادرسازی کند.

اصغری تاکید کرد: فرهنگ دفاع مقدس باعث شد که امروز جبهه مقاومت شکل بگیرد و سردار سلیمانی نیز از همین جبهه شکل گرفت و حزب الله لبنان و بدر عراق نیز براساس همین فرهنگ شکل گرفتند.

وی هدف از شکل گیری جنگ در عراق، افغانستان، سوریه و یمن را ایران بیان کرد و گفت: داعش هدفش عراق و سوریه نبود بلکه به‌دنبال رسیدن به ایران بودند همچنین هدف آمریکا و بیش از 50 کشور دنیا در حمایت از صدام از بین بردن جمهوری اسلامی بود.

اصغری افزود: نقش رهبری در پیشبرد انقلاب بسیار مهم بود و به‌دلیل وجود شخصی همانند امام خمینی(ره) که یک فرد عارف و سیاستمدار بود در جنگ پیروز شدیم.

وی با تاکید بر اینکه دشمن بعد از دفاع مقدس دست از سر این نظام بر نداشت، تصریح کرد: گروه‌های مختلفی در داخل و خارج شکل گرفت و همیشه به‌دنبال ضربه زدن به آن بودند اما طبق وعده خداوند همیشه حق پیروز است.

اصغری در تشریح عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: توکل به خدا، توسل به ائمه، ولایت پذیری، اخلاص، بصیرت، عمل به موقع و به هنگام باعث شد که ما در جنگ به پیروزی برسیم.مطالب مرتبط با : پیشتاز بودن فرمانده‌هان در جنگ باعث شکل گرفتن فرهنگ بسیجی شد
دیدگاه شما در مورد : پیشتاز بودن فرمانده‌هان در جنگ باعث شکل گرفتن فرهنگ بسیجی شد

پیشتاز بودن فرمانده‌هان در جنگ باعث شکل گرفتن فرهنگ بسیجی شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ