• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32062 - تاریخ انتشار : سه شنبه 06 مهر 1400 - ساعت: 09:48

چاپ
آمادگی اسکان و پذیرایی از هزار نفر در روز/ معین هلال احمر در مواقع بحران هستیم

مدیر اجرایی موکب شهدای میاندورود:

آمادگی اسکان و پذیرایی از هزار نفر در روز/ معین هلال احمر در مواقع بحران هستیم


مدیر اجرایی موکب شهدای میاندورود گفت: هر چه در سرمایه و امکانات موکب قوی‌تر شویم به نفع شهرستان است چون این امکانات تنها 15 روز در کربلا استفاده می‌شود و سپس به ایران منتقل می‌شود و از آنجایی که ما معین هلال احمر هستیم در صورت بروز حادثه‌ایی این امکانات مهیا است و به سرعت می‌تواند به مردم خدمات ارائه کند.

به گزارش میانخبر، حسین جدیدی در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه موکب شهدای میاندورود از سال 98 شروع به فعالیت کرد، اظهار کرد: این موکب با ظرفیت اسکان هزار نفر در روز در مقام امام صادق(ع) در شهر کربلا برپا می‌شود.

وی بیان کرد: موکب در کربلا علاوه بر دادن صبحانه، ناهار، میان وعده و شام، اسکان عزاداران را نیز انجام می‌دهد و دارای درمانگاه اورژانس با داشتن پزشک متخصص، عمومی و پرستار هستیم و همچنین خدمات دارویی نیز داریم، آشپرخانه با ظرفیت دو هزار نفر در روز، نانوایی با پخت هزار قرص نان در روز که موکب‌های دیگر را نیز پوشش می‌دادیم، ایستگاه صلواتی برقرار می‌کنیم که برنج میاندورود شهرت خاصی پیدا کرده بود.

مدیر اجرایی موکب شهدای میاندورود با بیان اینکه بخش خواهران و برادران را مساوی تقسیم کردیم، خاطرنشان کرد: بالای 80 درصد زائران در سال 98 که از میاندورود آمدند اسکان یافتند و از آنان پذیرایی شد.

جدیدی تصریح کرد: خیلی از کسانی که به موکب ما می‌آمدند می‌گفتند که میاندورود کجاست به همین دلیل به ستاد اربعین پیشنهاد دادیم و قرار شد بروشورهایی تهیه کنیم که شهرستان را معرفی کند و برای این کار نیاز است که همه پای کار باشند چون از توان موکب که به صورت فصلی فعالیت می‌کند خارج است.

وی تاکید کرد: برای ما در چند حوزه وظیفه تعریف شده است یکی خدمات به زائران کربلا، کمک به هلال احمر در بحران که در مدت کوتاهی می‌توانیم محلی برای اسکان هزار نفر آماده کنیم و اگر مورد حمایت قرار گیریم و مردم نذورات عام را در اختیار ما قرار دهند می‌توانیم جای خیلی از متولیان امور که جای آنها خالی است در موقعیت اضطرار کمک کنیم و همچنین سومین وظیفه ما کمک کار ستاد عتبات است.

جدیدی افزود: دارای گروه جهادی هستیم و به صورت رسمی اعلام کردیم که در بحث محرومیت زدایی نیروهای ما آماده کمک هستند.

وی در ادامه گفت: یک مجمع خیرین خواهران را برای موکب شکل دادیم و به خواهرانی که سرپرست خانوار یا بدسرپرست هستند کمک می‌کنند و در سال جاری توانست کمک‌های خوبی جمع آوری کند.

جدیدی با بیان اینکه اگر امسال نتوانستیم در کربلا حضور داشته باشیم و پذیرای زائران اباعبدالله الحسین(ع) باشیم ولی سعی کردیم که با ایجاد موکب در شهرستان بتوانیم پذیرای عزاداران آن امام باشیم، اظهار کرد: موکب شهدای میاندورود در سورک برپا شد و سه روز منتهی به اربعین پذیرای عزاداران بود و برنامه مداحی و سخنرانی و پذیرایی در این مکان برپا بود.

وی بیان کرد: موکب شهدای میاندورود جزو هشت موکب استان بود که به کربلا نیرو اعزام کرد که مراسم بدرقه این افراد در روز 31 شهریور با حضور مسئولان شهرستان برگزار کردیم و این افراد در مقام امام صادق(ع) در کربلا حضور پیدا می‌کنند و با خرید وسایلی از زائران پذیرایی خواهند کرد.

مدیر اجرایی موکب شهدای میاندورود خاطرنشان کرد: امسال برنامه ریزی ما برای ایجاد موکب در سه نقطه بود که یکی در کربلا، یکی هم در فرودگاه در شهرستان میاندورود ایجاد شد که برای مسافران و زائران یک ایستگاه صلواتی ایجاد کردیم و همچنین در سطح شهرستان هم یک موکب در شهر سورک ایجاد کردیم.

جدیدی تصریح کرد: موکب ایجاد شده در سورک به مدت سه روز پذیرای عزاداران بود و در کنار آن نمایشگاه کتاب نیز برپا بود و در روز اربعین نیز دسته‌های عزاداری از روستاهای اطراف به این مکان آمدند و به عزاداری پرداختند.

وی با تشکر از همه مسئولان و خیرین که به هر نحوی برای خرید امکانات و ارائه خدمات به عزاداران کمک کردند، افزود: آورده امسال ما حدود 500 میلیون تومان به صورت زیرساختی بوده است.

جدیدی درباره امکانات موکب گفت: چادر و داربست به متراژ هزار و 500 متر مربع تهیه کردیم، سردخانه دو و نیم تنی، نانوایی کامل، دستگاه پوست کن سیب زمینی، حدود 90 درصد امکانات آشپزخانه، 50 درصد نیاز کولر را تامین کردیم، سیستم روشنایی و همچنین برقی تهیه شده است.

وی تاکید کرد: هر چه در سرمایه و امکانات موکب قوی‌تر شویم به نفع شهرستان است چون این امکانات تنها 15 روز در کربلا استفاده می‌شود و سپس به ایران منتقل می‌شود و از آنجایی که ما معین هلال احمر هستیم در صورت بروز حادثه‌ایی این امکانات مهیا است و به سرعت می‌تواند به مردم خدمات ارائه کند.

جدیدی بیان کرد: در موضوع سرمایشی دچار مشکلی هستیم و همچنین نیاز به پتو برای موکب داریم و همچنین اگر کولر، یخچال و سردخانه بزرگتر در اختیار ما قرار دهند در مواقع ضروری می‌توانیم استفاده کنیم و نیاز است که مردم خیر میاندورود به‌عنوان ثلث یا هر نیت دیگر به ما کمک کنند.مطالب مرتبط با : آمادگی اسکان و پذیرایی از هزار نفر در روز/ معین هلال احمر در مواقع بحران هستیم
دیدگاه شما در مورد : آمادگی اسکان و پذیرایی از هزار نفر در روز/ معین هلال احمر در مواقع بحران هستیم

آمادگی اسکان و پذیرایی از هزار نفر در روز/ معین هلال احمر در مواقع بحران هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ