• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32077 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 - ساعت: 13:31

چاپ
آثار و برکات وقف برای مردم تبیین شود/ بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها به واسطه وقف ساخته شد

امام جمعه میاندورود:

آثار و برکات وقف برای مردم تبیین شود/ بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها به واسطه وقف ساخته شد


امام جمعه میاندورود گفت: ما روحانیون وظیفه داریم اقدامات انجام شده به واسطه وقف و آثار و برکات آن را برای مردم بگوییم.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در همایش سفیران وقف که با حضور مدیرکل اوقاف مازندران، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان و طلاب و روحانیون میاندورود در تکیه بالا سورک برگزار شد با بیان اینکه فرهنگ وقف باید در جامعه بیشتر نشر داده شود، اظهار کرد: فرهنگ غنی وقت اگر در جامعه گسترده شود آثار و برکات زیادی خواهد داشت.

وی بیان کرد: دشمنان اینگونه تبلیغات می‌کنند که اسلام تنها به‌دنبال گفتن از آخرت است و به امور مادی توجه‌ایی ندارد اما یکی از اهداف ترویج فرهنگ خمس، زکات و وقف این است که به مسائل مادی مردم هم توجه دارد.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه همه اقدامات ما در این دنیا دارای اثرات مادی و معنوی هستند، خاطرنشان کرد: خداوند در ابتدای قران در سوره بقره وقتی دارد کتاب خودش را معرفی می‌کند می‌گوید آنچه که ما اهدا کردیم انفاق است یعنی انسان‌های باتقوا با دو جهان ارتباط دارند یک جهان ظاهری همین جهان مادی و جهان دیگر جهان آخرت است.

محمدنسب تصریح کرد: در دنیا بزرگترین موسسات که در کشورهای مختلف وجود دارد مسئله امور خیریه است، آنهایی که اصلا اعتقادی به جهان دیگر ندارند، دارند کاهای خیرخواهانه انجام می‌‎دهند و ما در این زمینه باید تلاش و کوشش کنیم که آثار و برکات آن را به مردم بگویم.

وی با اشاره به ساخت بسیاری از مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و... به واسطه وقف، گفت: ما روحانیون وظیفه داریم که این اقدامات انجام شده و آثار و برکات وقف را برای مردم بگوییم.

محمدنسب افزود: یک عده به‌دلیل آگاه نبودن از مسائل وقف شب‌هاتی را مطرح می‌کنند و آن را در بین مردم گسترش می‌دهند که لازم است آگاهی مردم نسبت به مسائل وقف بیشتر شود تا اسیر شایعات و دروغ گویی‌ها نشوند و بخشی از این کار برعهده روحانیون است.مطالب مرتبط با : آثار و برکات وقف برای مردم تبیین شود/ بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها به واسطه وقف ساخته شد
دیدگاه شما در مورد : آثار و برکات وقف برای مردم تبیین شود/ بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها به واسطه وقف ساخته شد

آثار و برکات وقف برای مردم تبیین شود/ بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها به واسطه وقف ساخته شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ