• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32163 - تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1400 - ساعت: 16:28

چاپ
فضای مجازی در کنار فرصت ها، تیغ دو لبه است/ سواد رسانه ای سپر دفاعی در دنیای پر هیاهوی مجازی!

کارشناس رسانه مطرح کرد:

فضای مجازی در کنار فرصت ها، تیغ دو لبه است/ سواد رسانه ای سپر دفاعی در دنیای پر هیاهوی مجازی!


علی صمدی گفت: فضای مجازی در کنار فرصت‌ها، تیغ دولبه‌ای است که دشمنان برای تحریف دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند بنابراین باید هوشیار بود و با اقناع، افکار عمومی دشمن را در رسیدن به افکار شوم ناکام گذاشت.

به گزارش میانخبر؛ علی صمدی کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: در شرایطی که فضای مجازی و رسانه به عنصر مهم و پرکاربرد در زندگی انسان ها تبدیل شده، بهره گیری از آموزش های علمی این حوزه برای ارتقای سواد و دانش رسانه‌ای برای کلیه آحاد جامعه ضرری است.

وی ادامه داد: در بمباران رسانه ای، تبلیغاتی و فضای مجازی کنونی اگر افراد دچار شبهه می شوند باید قبل از هرگونه واکنشی در محیط فضای مجازی یا تاثیرپذیری از مطالبی که هویت آنها دارای شک و شبهه است به علما و کارشناسان این حوزه مراجعه کنند تا با اقدامشان زمینه اختلاف یا مشکلی را فراهم نکنند.
 
صمدی افزود: دشمن به صورت کاملا هوشمندانه در این فضا فعالیت می کند و فضای مجازی به دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور؛ رها است و برای واکسینه شدن در این فضای ولنگار؛ آموزش سواد رسانه باید همگانی شود.
 
وی گفت: خانواده های بسیاری ندانسته در دام آسیب های فضای مجازی افتاده اند و خسارت های جبران ناپذیری را دادند زیرا دانش لازم برای فعالیت در این فضا را نداشتند.
 
این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: فضای مجازی در کنار فرصت‌ها، تیغ دولبه‌ای است که دشمنان برای تحریف دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند بنابراین باید هوشیار بود و با اقناع، افکار عمومی دشمن را در رسیدن به افکار شوم ناکام گذاشت.


مطالب مرتبط با : فضای مجازی در کنار فرصت ها، تیغ دو لبه است/ سواد رسانه ای سپر دفاعی در دنیای پر هیاهوی مجازی!
دیدگاه شما در مورد : فضای مجازی در کنار فرصت ها، تیغ دو لبه است/ سواد رسانه ای سپر دفاعی در دنیای پر هیاهوی مجازی!

فضای مجازی در کنار فرصت ها، تیغ دو لبه است/ سواد رسانه ای سپر دفاعی در دنیای پر هیاهوی مجازی! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ