• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32168 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1400 - ساعت: 16:48

چاپ
 سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید!

هشدار وزارت بهداشت؛

سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید!


مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره ۳ خود از هموطنان خواست، اگر علائمی شبیه به سرماخوردگی دارند هوشمندانه رفتار کرده و به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مراجعه و حتما تست «پی سی آر»(PCR) بدهند.

به گزارش میانخبر؛ در اطلاعیه شماره ۳ مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت که روز یکشنبه انتشار یافته، آمده است: "با شروع فصل سرما انتظار می رود سرماخوردگی و آنفلوآنزا هم در جامعه گسترش یابد، از آنجاییکه علائم این بیماری ها بسیار شبیه به کرونا است، مخصوصا در ارتباط با واریانت(سویه) دلتا که واریانت غالب در کشور ما و دنیا است و ابتلا به این واریانت با علائمی نظیر سر درد، آب ریزش بینی، سرفه و علائمی نظیر آن همراه است. با داشتن چنین علائمی باید مشکوک به کرونا در نظر گرفته شوید و برای حصول اطمینان می توانید تست پی سی آر بدهید"

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ "به یاد داشته باشیم بیماری کرونا یک بیماری با چندین علامت است و از بین رفتن حس چشایی و بویایی تنها یکی از چند علائم بیماری است. روزانه تست صدها نفر از هموطنان علی رغم داشتن حس بویایی و چشایی مثبت اعلام می شود و حتی برخی آنها به خاطر وخامت بیماری در بیمارستان بستری می شوند."
 
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در این اطلاعیه افزود:‌ ویروس کرونا قدرت سرایت بالایی دارد و امکان دارد شما اولین فردی در خانواده باشید که به بیماری مبتلا می شوید و می توانید دیگر اعضای خانواده را مبتلا کنید. لطفا در صورت بروز هر گونه علائم سرماخوردگی قرنطینه شوید و یا به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه کنید.


مطالب مرتبط با : سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید!
دیدگاه شما در مورد : سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید!

 سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! سرماخوردگی دارید باید تست کرونا دهید! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ