• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32170 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1400 - ساعت: 16:57

چاپ
مصطفوی: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد/ سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم

هر دو باشگاه یک میلیارد جریمه شدند

مصطفوی: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد/ سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم


رییس هیات استیناف صدور مجوز حرفه‌ای گفت: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد و سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم.

به گزارش میانخبر؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داریوش مصطفوی رییس هیات استیناف صدور مجوز حرفه‌ای درباره جلسه امروز اظهار داشت: در خصوص جلسه امروز کمیته استیناف و بدوی جهت رد یا تایید صلاحیت باشگاه‌ها، کمیته بدوی رای خود را بر عدم صلاحیت اکثر باشگاه‌های بزرگ مانند استقلال، پرسپولیس، تراکتور و... قرار داده بود. در ادامه نظر کمیته استیناف را جویا شدند که این کمیته پس از بررسی محتویات پرونده با عنایت به حساسیت موضوع و توجه به اهمیت هواداران و وظیفه ما به توجه به آنها، مقرر شد به استناد ماده ٨ آیین نامه صدور مجوز حرفه‌ای سال ٢٠٢١ با عنایت به به عدم تایید معیارهای اجباری یعنی معیارهای گروه A برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال موارد به این شرح به تصمیم‌گیری رسید و قرار شد هر کدام از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در صورت عدم بارگذاری، عدم تهیه صورت حسابهای مالی و عدم ارائه گزارش‌های حسابرسی عدم ارائه بدهی کارکنان، بازیکنان و مربیان قدیم معادل یک میلیارد تومان جریمه مالی شوند که این حکم غیرقابل اعتراض تعیین شد.

وی افزود: با عنایت به اینکه صورتحساب‌های مالی در زمان مقرر حسابرسی نشده، مجوز حرفه‌ای ٢٠٢١ استقلال و پرسپولیس به صورت مشروط تایید شد و به این دو باشگاه مدت ٣ ماه فرصت داده شد تا موارد را اصلاح و به تایید کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای برسانند.

رییس هیات استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ادامه داد: این موارد اهم جلسه امروز بود تا با تطبیق آیین نامه داخلی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در واقع این دو باشگاه را جریمه کنیم و مهلتی بدهیم تا پس از سه ماه صورت حساب‌های مالی را ارائه کنند. از همین لحظه به وزارت ورزش و جوانان به طور جدی توصیه می‌کنم که مجمع جداگانه برای دو باشگاه برگزار شود، چرا که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این موضوع حساسیت ایجاد شده است.

ضمن اینکه باشگاه های فولاد، سپاهان و گل گهر نیز موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای شدند که در این بین باشگاه گل گهر با نظم قابل توجهی اقدامات لازم را انجام داد.مطالب مرتبط با : مصطفوی: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد/ سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم
دیدگاه شما در مورد : مصطفوی: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد/ سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم

مصطفوی: مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال مشروط صادر شد/ سه ماه فرصت به سرخابی ها دادیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ