• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3219 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 مرداد 1393 - ساعت: 19:28

چاپ
با حضور حضرت آیت الله دکتر روحانی در راس دولت دغدغه ای نداریم !

رسولی در جلسه شورای اداری :

با حضور حضرت آیت الله دکتر روحانی در راس دولت دغدغه ای نداریم !


وي گفت: امروز دولت ما درست است كه مانند دولت هاي گذشته خدمتگزار است اما خصوصيتي كه اين دولت دارد اين است كه در راس آن يك شخصيت بسيار بزرگ،دانشمند،فرهيخته و شخصيت بزرگ حوزه و دانشگاه حضرت آيت الله دكتر روحاني قرار دارد.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيدمجتبي رسولي در جلسه شورای اداری میاندورود باتسليت فرا رسيدن ايام شهادت امام صادق(ع) اظهار داشت: آن امام بزرگوار رئيس مكتب بوده و حق بزرگي بر گردن همه شيعيان دارد.

امام جمعه مياندورود با اشاره به اينكه شيعه زينت امام معصوم خود است افزود:آيا ما به عنوان كشور اسلامي كه داعيه دار ام القراي اسلامي هستيم اعمال و رفتارمان مورد رضايت ائمه است؟

وي با بيان اينكه بنا به روايت شريفه منقول از امام صادق(ع) اعتقاد داريم كه اگر خطايي از ما سر بزند،امام معصوم خجالت مي كشد و هر كاري كه ما انجام مي دهيم به اسم و نام شيعه تمام مي شود افزود:امروز برخورد ناصحيح و نابجا از هر يك از مديران و دستگاه هاي دولتي به نام اسلام و شيعه تمام خواهد شد.

خطيب جمعه سورك ابراز داشت: ما مدعي هستيم كه كشور ما كشور امام زمان(عج) است پس بايد تمام حركات ما بر مبناي رضايت آن بزرگوار باشد.

وي ادامه داد:امام زمان شاهد و ناظر اعمال ما است و نبايد به گونه اي برخورد كرد كه عده اي بگويند اينها ادعاي شيعه بودن دارند اما چيزي جز نام شيعه از خود به ارث نگذاشته اند.

*مديران نماينده نظام اسلامي هستند
امام جمعه مياندورود با اشاره به اينكه بايد نفس خود را كنترل كرد تا كارها بر اساس نيت الهي انجام شود ابراز داشت:اگر خطايي از فلان اداره ي كوچك يك روستا سر بزند،هرگز مردم آن شخص را ملامت نمي كنند بلكه مي گويند اداره نظام اسلامي تخلف كرده است و مشكل ساز شده است چرا كه كار و حركات ما به نام نظام اسلامي و در رده هاي بالا به نام دين و به نام امام زمان (عج)ثبت مي شود.

وي با بيان اينكه نبايد خود را دست كم گرفت افزود:مديران و مسئولان نماينده نظام و در مجموع نماينده اسلام و قرآْن هستند و كارهايشان با ولايت ارتباط دارد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت:اگر قرار است ديگران را هم دعوت به تزكيه نفس كنيم اين دعوت با بخش نامه،قانون و ابلاغيه محقق نخواهد شد و همه ما وظيفه داريم كه بر اساس تغيير در رفتار و اعمال خود اينكار را انجام دهيم، چرا كه رفتار ما بايد منطبق بر مشي نظام اسلامي، امام (ره) و رهبري باشد؛كه اگر اينكار انجام شود، يك انسان متعهد انقلابي خواهيم بود كه دلسوز نظام هستيم.

حجت الاسلام رسولي تصريح كرد:كار كردن در اين نظام به اين معنا نيست كه ساعت خاص وارد اداره شويم و ساعت خاصي هم خارج شويم كه اگر اين باشد فرقي بين كشور اسلامي و كشورهاي غربي و اروپايي وجود ندارد و لازم است كه اخلاق و رفتار ما تابع انديشه هاي اسلام و قرآن باشد.

امام جمعه مياندورود با اشاره به هفته دولت و گراميداشت شهيدان رجايي و باهنر اظهار داشت:در هفته دولت بايد از عملكرد دولت گفت و مردم را با عملكرد دولت آشنا كرد تا اشتياق مردم به نظام و دولت بيشتر شود.

*دغدغه انحراف از دين در دولت نداريم
وي گفت: امروز دولت ما درست است كه مانند دولت هاي گذشته خدمتگزار است اما خصوصيتي كه اين دولت دارد اين است كه در راس آن يك شخصيت بسيار بزرگ،دانشمند،فرهيخته و شخصيت بزرگ حوزه و دانشگاه حضرت آيت الله دكتر روحاني قرار دارد.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه اين موقعيت بسيار ممتاز است افزود:شخصيتي كه تمام انديشه هايش بر مبناي دين بنا نهاده شده است نتيجه اش اين مي شود كه رويكرد دولت به لطف الهي تماما ديني است.

وي ادامه داد:بايد اعتراف كنيم كه به لطف الهي امروز ما دغدغه انحراف از دين نداريم چرا كه ريئس اين دولت يك انسان با شخصيت،باكرامت و تربيت شده در مكتب دين است كه با سلاح دين مجهز است و كاملا نگهبان و حافظ دين و منافع جمهوري اسلامي است.

*عملكرد دولت يكي از بهترين عملكردها در نظام اسلامي است
خطيب جمعه سورك با بيان اينكه در بعضي از مقاطع بسياري از بزرگان نسبت به رويكرد و عملكرد دولت ها نگران بودند افزود: اما امروز حقيقتا اين نگراني وجود ندارد.

وي گفت:در بين همه انتقاداتي كه متاسفانه از دولت مي شود، اين دغدغه ديني بسيار كم است به اين دليل كه چه بخواهيم و چه نخواهيم و چه آنهايي كه مخالف اند، اعتراف بكنند و چه نكنند،دولت ما برخواسته از دين و آموزه هاي ديني است و در راس آن آيت الله دكتر روحاني است.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه بنده اهل مطالعه ام و هر روز بيش از دو ساعت از وقت خود را به مطالعه سايت هاي مجازي اختصاص مي دهم گفت: البته مسايل سياسي و حاشيه اي را بسيار مطرح مي كنند اما دغدغه دين در بين منتقدان دولت بسيار اندك است كه اگر بعضا در اين زمينه هم مسئله اي را بيان مي كنند به چيز ديگري بر مي گردد و مطمئنا دغدغه نيست، بلكه سر از جاي ديگر در مي آورد.

وي با بيان اينكه رويكرد دولت رويكري بسيار مناسب است افزود: عملكرد دولت به لطف الهي تا به امروز يكي از بهترين عملكردها در طول نظام اسلامي است.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي مياندورود به همه مسئولان و مديران دستگاه هاي اجرايي توصيه كرد كه در هفته دولت خدمات و عملكرد خود را به مردم معرفي كنند .

وي با بيان اينكه در بيان عملكردها مقايسه هايي هم انجام مي شود و بنده خواهش مي كنم كه اين مقايسه ها تخريبي نباشد افزود: هميشه گفتيم هر كسي به وسع و توان خود كار كرده است اما وسع ، توان و ظرفيت هاي اين دولت حقيقتا بسيار بالا است.

*مبناي گلايه نابجا اطلاعات غلط است
حجت الاسلام رسولي به چالش ها و دست اندازهاي فراوان ايجاد شده در مسير دولت اشاره كرد و گفت:بايد موقعيت و عملكرد دولت براي مردم تبيين شود تا اعتماد مردم به دولت بيشتر شود زيرا كساني كه به دنبال حواشي هستند همه عملكردها را با نگاه سياسي و حاشيه اي به قلم و بيان مي آورند تا مردم دلسرد شوند.

وي ادامه داد: اما اگر مردم بدانند كه البته كمتر موقعيت و عملكرد اين دولت را مي دانند، احتمال دلسردي كاهش مي يابد.

امام جمعه مياندورود به بعضي گلايه هاي نابجا از بعضي دوستان انقلابي و مومن نظام اسلامي اشاره كرد و گفت:متاسفانه اين به دليل اطلاعات غلطي است كه به آنها داده مي شود.

*عده اي شبانه روز عليه دولت مي تازند/تمام هم و غمشان كوبيدن دولت است
حجت الاسلام رسولي تاكيد كرد:واقعا جاي تاسف دارد عده اي كه شبانه روز تلاش مي كنند كه عليه دولت بتازند،اما بدانند تاختن عليه دولت، تاختن عليه نظام اسلامي و ولايت فقيه است، ندانسته بعضي ها كارهايي مي كنند كه آب به آسياب دشمن مي ريزند و آن هم فكر مي كنند كه براي دفاع از نظام و ولايت فقيه است.

وي با بيان اينكه بعضي اصطلاحات را به كار نمي برم افزود:اما واقعا جاي تاسف دارد كه چرا عده اي تمام هم و غمشان براي كوبيدن دولت است.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه سايت ها و فضاي مجازي را همواره رصد مي كنم ابراز داشت: واقعا بعضي از مقالات و يادداشت ها را كه مي خوانم غصه دار مي شوم نه از باب اينكه انتقادي كرده اند بلكه به اين دليل كه بدون اطلاع و به غلط حرفي را بيان مي كنند.

*براي داشتن نظام مقتدر بايد از دولت حمايت كرد
وي با طرح اين سوال كه اين افراد به دنبال چه هستند؟ افزود:اگر نظام مقتدر مي خواهيم، بايد از دولت حمايت كنيم ، بايد از دولت در استان و شهرستان حمايت كنيم، دولت در استان، استاندار محترم و در شهرستان فرماندار محترم است، اگر مي خواهيم كه به دولت كمك كنيم بايد از فرماندار شروع شود تا به استاندار و وزرا و ريس دولت برسد.

حجت الاسلام رسولي ابراز داشت:متاسفانه ما گاهي در لاك خود فرو مي رويم و در اكثر ادارات كمتر اينكار را انجام مي دهيم و اين جاي نگراني است.

*مناسب سازي و همگام سازي بايد اتفاق بيفتد
وي با بيان اينكه واقعا جاي نگراني دارد كه چرا پس از گذشت عمري از دولت هنوز هم هستند بعضي ها كه تفكر و بينش آنها همراه دولت نيست افزود:داخل پرانتز بگويم اينكه از دولت هاي گذشته مانده اند كاري نداريم،اين سياستي است كه دولت خودش مي داند كه چكار كند،هر چند دغدغه هايي وجود دارد، چون آن بينش و تفكر، امروز ، به روز دولت نيست،همراه دولت نيست،مناسب و سازگار با دولت نيست.

خطيب جمعه سورك ادامه داد:هيچ كس مانع انجام كار خير براي افراد و مسئولين نيست، اما مناسب سازي و همگام سازي بايد اتفاق بيفتد و اين كاملا طبيعي است.

وي با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ ابراز داشت:اينكه تعبير و برداشت ما از فرهنگ چيست و چه رويكردي در ادارات ما وجود دارد جاي بحث است چرا كه بنده بارها گفته ام تعريف درستي از اين امر ارائه نشده است.

*برنامه هايي ما نيازمند پيوست فرهنگي است
رئيس شوراي فرهنگ عمومي مياندورود با بيان اينكه كار فرهنگي تنها به زدن حديث و روايت و يا يك شعار در سربرگ نامه هاي ادارات خلاصه نمي شود افزود:همه پروژه ها و برنامه هايي ما نيازمند پيوست فرهنگي است.

وي پيوست فرهنگي را تنها يك شعار و يا يك دستوري كه به نامه ادارت منگنه مي شود ندانست و تصريح كرد: نگاه فرهنگي و ديني بايد در تمام برنامه ها وجود داشته باشد و تنها انديشه ديني و فرهنگي در ذهن مسئولان ادارات است كه مي تواند راهگشا باشد.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه امروز معضلات فرهنگي بلاي جان خانواده و كشور شده است افزود:دشمن با تمام قدرت و توان كار فرهنگي مي كند و ما نشسته ايم و فقط شعار مي دهيم ، در اينصورت اگر دشمن سلطه پيدا كند، چه كسي را بايد ملامت كرد؟

وي نگاه فرهنگي بعضي از مسئولان ادارات را نامناسب دانست و گفت:نگاه منفي فرهنگي اين مديران از كجا نشات مي گيرد معلوم نيست و اين يمطالب مرتبط با : با حضور حضرت آیت الله دکتر روحانی در راس دولت دغدغه ای نداریم !
برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 31 مرداد 1393 - 10:54 رضایی

  امیدوارم با اومدن دولت بعدی رنگ عوض نکنن ....

  پاسخ به نظر
  + 7 - 1
 • جمعه 31 مرداد 1393 - 14:34 احمدی

  حاج آقا! در زمان دولت قبلی چراسکوت ؟!دولت همسو نبود.آموزه های دین اینه؟

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
 • جمعه 31 مرداد 1393 - 19:13 همشهري

  تو رو خدا يه پستي به اين بنده خدا بديد ديگه.......

  پاسخ به نظر
  + 7 - 1
 • شنبه 01 شهریور 1393 - 10:46 زمونه

  خدايا................................................................؟؟؟؟؟؟؟؟چه زمونه اي شده!!!!

  پاسخ به نظر
  + 5 - 1
دیدگاه شما در مورد : با حضور حضرت آیت الله دکتر روحانی در راس دولت دغدغه ای نداریم !

با حضور حضرت آیت الله دکتر روحانی در راس دولت دغدغه ای نداریم ! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ