• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32192 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1400 - ساعت: 16:44

چاپ
امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان تا سه ماه آینده

وزیر صمت اعلام کرد؛

امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان تا سه ماه آینده


وزیر صمت با بیان اینکه تا سه ماه آینده موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان امضا و عملیاتی خواهد شد گفت: ما کاملا آمادگی داریم تا روابط اقتصادی ایران و پاکستان توسعه یابد.

به گزارش میانخبر؛ سید رضا فاطمی امین صبح امروز شنبه ۱۵ آبان در نهمین نشست اجلاس کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پاکستان گفت: هر دو کشور اراده راسخ برای توسعه مبادلات تجاری دارند و تلاش داریم تا سطح مبادلات دو کشور را به ۵ میلیارد دلار برسد. لذا در این مساله توافق داریم تا تجارت بین دو کشور فقط محدود به مبادلات کالایی نباشد و به سرمایه گذاری شرکت‌های پاکستانی در ایران بیانجامد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه تا سه ماه آینده موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان امضا و عملیاتی خواهد شد گفت: ما کاملاً آمادگی داریم تا روابط اقتصادی ایران و پاکستان به مانند روابط سیاسی دو کشور توسعه یابد.
 
وی گفت: برای افزایش تجارت پنج میلیارد دلاری ایران و پاکستان طی دو سال آینده برنامه‌ریزی شده است.
 
فاطمی امین اظهار داشت: پیش از این زمینه‌های مختلف اقتصادی مذاکرات انجام شده است و مأموریت هموار شدن مسیر تجارت میان دو کشور را بر عهده گرفته ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه اراده‌ای راسخ برای توسعه مبادلات افزود: ایران آمادگی رفع موانع تجارت با پاکستان را دارد تا روابط اقتصادی دو کشور ارتقا پیدا کند.
 
وی به اراده راسخ توسعه مبادلات و سرمایه گذاری شرکت‌های پاکستانی در ایران طی سه ماه آینده اشاره و اظهار کرد: مشکلات تجاری به زودی برطرف می‌شود.
 
وزیر صمت تصریح کرد: در این دو کشور کمیته آغازگر حل مشکلات دو کشور در حوزه تجاری ایجاد می‌شود.
 
به گفته وزیر صمت، ما خواهان پیشرفت و گسترش روابط، حمل و نقل کالا، تهاتر بازارچه‌های مرزی و همچنین به‌دنبال رفع همه موارد تجارت آزاد هستیم.
 
وی در خصوص همکاری استراتژیک یادآور شد: تجارت آزاد تا کنون محقق نشده اما امیدوارم گام‌ها برای دو کشور برداشته شود. ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور مکمل هستند و باید در این حوزه‌ها تلاش بیشتر داشته باشیم.
 
وی در پایان خواستار افزایش روابط اقتصادی ایران و پاکستان همپای روابط سیاسی مطلوب دو کشور شد.
 
عبدالرزاق داود، مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه‌گذاری نیز در ادامه این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست، خواستار توسعه و پیشرفت روابط در همه حوزه‌های اقتصادی و استفاده از مزایای تجارت آزاد بین دو کشور شد.
 
وی به دستور نخست‌وزیر پاکستان مبنی بر توسعه تجارت منطقه‌ای بویژه با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و نسبت به تحقق توافقات انجام شده ابراز امیدواری کرد و گفت: اقتصاد دو کشور مکمل یکدیگر هستند و باید برای تحقق ظرفیت‌های موجود تلاش شود.
 
گفتنی است نهمین نشست کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران با پاکستان با هدف توسعه تجارت بین دو کشور برگزار شد که در آن موضوعات بانکی، گمرکی، حمل و نقل، بازارچه، تبادل کالا و قرنطینه در کارگروه‌های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.


مطالب مرتبط با : امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان تا سه ماه آینده
دیدگاه شما در مورد : امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان تا سه ماه آینده

امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان تا سه ماه آینده تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ