• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32201 - تاریخ انتشار : جمعه 21 آبان 1400 - ساعت: 16:41

چاپ
فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود

وزیر نیرو:

فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود


فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود
وزیر نیرو گفت: اولین قولی که به همه ملت ایران می دهم این است که مهمترین عزم و اراده دولت این است که پروژه های آب تعطیل شده را فعال کند تا شاهد این باشیم با اجرای این پروژه ها مردم ما بتوانند از این مواهب به خوبی استفاده کنند.

به گزارش میانخبر؛ علی اکبر محرابیان پیش از ظهر امروز در جمع کشاورزان شرق اصفهان اظهار کرد: کشور ما کشوری برخاسته از انقلاب اسلامی و در مسیر شهدا و امام(ره) بوده و خاری بر چشم همه دشمنان این مرز و بوم است.

وزیر نیرو با بیان اینکه به دشمنان اجازه سوء استفاده را نمی دهیم، تصریح کرد: من به عنوان عضوی از مردم هرگونه تفرقه افکنی را محکوم می کنم؛ تجمع ما برای پیشرفت ایران و رشد انقلاب و کشور است.

وی افزود: ما ایستاده ایم که حق خود را بگیریم که مهمترین شعار انقلاب اسلامی اجرای عدالت است؛ ما اجازه نمی دهیم دشمنان این مرز و بوم از مشکلات ما خوش حال شوند لذا می خواهم امروز صحبت های خود را با شعاری شروع کنم و آن هم شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس است.

وی افزود: من دست بوس کشاورزان هستم چراکه با دست رنج شما این کشور ارتزاق می شود و افتخار می کنم که خدمتگزار و نوکر شما باشم.

* ارثی که به دولت سیزدهم رسیده 

محرابیان گفت: دو ماه و چند روز است که دولت کار خود را شروع کرده است و ارثی که به ما رسیده سدهای خالی و سوء مدیریت زیاد در گوشه، گوشه کشور است.

وی ادامه داد: در حوضه زاینده رود پروژه های مختلفی داشتم که اگر در زمان خود این پروژه ها انجام شده بود ما شاهد این میزان رنج نبودیم.

* فعال شدن پروژه های تعطیل، اولین قول آبی وزیر نیرو به مردم ایران

وزیر نیرو در ادامه گفت: اولین قولی که به همه ملت ایران می دهم این است که مهمترین عزم و اراده دولت این است که پروژه های آب تعطیل شده را فعال کند تا شاهد این باشیم با اجرای این پروژه ها مردم ما بتوانند از این مواهب به خوبی استفاده کنند.

علی اکبر محرابیان عنوان کرد: ما سالی را پشت سر می گذاریم که در طی ۵۲ سال گدشته بالاترین خشکسالی را ثبت کرده است؛ پیش بینی ها این بود که پاییز خشکی را داشته باشیم اما با لطف خداوند در آبان ماه متوسط کل بارش در ایران خوب بود و امروز هم پیش بینی ها از ادامه بارش های خوب است.

وی افزود: ما امروز اینطور می اندیشیم که با میزانی آبی که وجود دارد بتوانیم پروژه ها را به خوبی اجرا کرده و آن را به مزارع شما برسانیم و شما مزارع را آبیاری کنید.

* عدالت در توزیع آب باید رعایت شود

وزیر نیرو بیان کرد: پنجاه سال قبل میزان آبی که در کشور داشتیم شش هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب به ازای هر نفر بود که متاسفانه در طول این سال‌ها سال به سال خشکسالی حاکم شد و مصرف کل کشور بالا رفته است.

وی افزود: باید خودمان را با وضعیت آب سازگار کنیم؛ اگر آب داریم با عدالت توزیع شود و یا اگر کم آب هستیم، کم آبی را هم با عدالت توزیع کنیم.

محرابیان گفت: با این میزان آب کم باید به فکر این باشیم که چگونه خودمان و خانواده ها را اداره کرده و تولید را افزایش دهیم.

* مدیریت در منابع و مصارف علاج مشکل کم آبی است

علی اکبر محرابیان خاطرنشان کرد: من برای احقاق حق کشاورزان ایستاده ام و تمام تلاشم را خواهم کرد و دولت و رییس جمهور از من خواسته که این مسیر را ادامه بدهم؛ رییس جمهور خواست این سفر انجام شود و مسائل را به دقت بررسی و برای حل مشکل تصمیم بگیریم.

وزیر نیرو با بیان اینکه راه حل اساسی مشکل اصلاح وضعیت آب است گفت: ما هم در منابع و هم در مصارف باید آب را مدیریت کنیم.


منبع : راه دانا

مطالب مرتبط با : فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود
دیدگاه شما در مورد : فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود

فعال شدن پروژه های آبی تعطیل‌شده، اولین قول وزیر نیرو به مردم ایران/ در توزیع آب باید عدالت رعایت شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ