• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32237 - تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1400 - ساعت: 15:35

چاپ
تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است/ تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندورود:

تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است/ تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندورود گفت: تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند بلکه خود را حافظ انقلاب اسلامی می‌داند.

به گزارش میانخبر، جواد کردان در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه میاندورود اظهار کرد: بررسی تاریخ صدر اسلام به ما نشان می‌دهد آنانی که سیاست را از دین جدا مو دین را از سیاست جدا می‌دانند اگر طلحه و زبیر زمان رسول الله هم باشند و همسفره و هم صحبت پیامبر(ص) هم باشد آنجا که افسار بصیرت خود را بر افسار جمل ام‌المؤمنین در جنگ جمل وصله و پینه بزنند همین سیاست، روزی آنها را از دین جدا خواهد کرد و در مقابل امیرالمؤمنین و ولایت زمان قرار خواهد داد.
 
وی با بیان اینکه بسیج قبل از آنکه یک نهاد یا یک سازمان رزمی باشد نهاد و یک سازمان فرهنگی، اعتقادی و منطقی است که از دل آیات قرآن کریم برآمده است، افزود: فرهنگ بسیجی فرهنگی مبتنی بر آیات قرآن کریم است که یک سمت آن قرآن و یک سمت آن ولایت، عترت، اهل بیت و امامت قرار دارد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندورود خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیجی از فرهنگ ناب اسلام محمدی به‌وجود آمده است که در آن انقلاب اسلامی متولد می‌شود که این انقلاب قرار است استکبار و استعمار را از ببین ببرد.
 
کردان تصریح کرد: اسلامی که انقلاب اسلامی و اسلامی که شیعه به‌دنبال آن است یک اسلام کاملا سیاسی است نه اسلام عربستان، مصر و امارات و سایر اسلام‌هایی که جلوی آمریکا این شیطان بزرگ کمر خم کرده‌اند، اسلام بسیج یک اسلامی است که قرار است اسرائیل را از ببین ببرد.
 
وی بیان کرد: اگر به‌دنبال تفکر ناب بسیجی می‌گردید باید این تفکر را در اذهان و در افکار و علوق پدران و مادران شهیدی پیدا کنید که همچون در صحرای کربلا فرزندان خویش را برای دفاع از انقلاب و اسلام و برای آنکه حرف ولی و امام زمان زمین نماند به جبهه‌های نبرد فرستادند جنگی که سر نوشت آن مشخص نبوده است.
 


کردان تاکید کرد: اگر قرار است تفکر ناب بسیجی را پیدا کنیم باید در میان افراد، اذهان و جانبازان، رزمندگان و ایثارگران و خانواده‌های شهدایی پیدا کنیم که خانه، مال و فرزندان خویش را با توکل بر خداوند رها کرده‌اند و برای آنکه فرمان ولایت بر زمین نماند و تمامیت عرضی جمهوری اسلامی ایران به خطر نیفتد هشت سال تنها و مردانه دفاع کرده‌اند.
 
وی اضافه کرد:  اگر قرار است دنبال تفکر ناب بسیجی بگردیم باید در تفکر شهید تهرانی مقدم‌ها نظاره‌گر باشیم که با دستان خالی شروع کردند اما با پیروی از هدایت ولایت مطلقه فقیه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را به قدرت موشکی منطقه تبدیل کرده‌اند.
 
کردان گفت: اگر دنبال تفکر ناب بسیجی بگردیم باید دنبال سپهبد شهید سردار سلیمانی برویم که کودکان یمن، کودکان عراق و سوریه را همچون کودکان جمهوری اسلامی ایران میبیند و بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی و با در نظر گرفتن سیاست اسلام که حمایت از مظلوم می‌باشد هزاران کیلومتر مرزها را پشت سر می‌گذارد و با همراهی جوانان به کمک این کودکان و به کمک مردم مظلوم می‌روند.
 
وی افزود: تفکر ناب بسیجی در کربلای چهار است که وقتی رزمندگان و جوانان این مرز و بوم محاصره می‌شوند مقاومت می‌کنند، تفکر بسیجی در والفجر هشت است که اروند وحشی را رام می‌کند و عراق را به زانو در می‌آورد، تفکر بسیجی تفکری است که مأموریت خویش را در رفع نیازهای مردم و نیازهای انقلاب اسلامی می‌بیند تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است.
 
کردان خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی زیاد منتظر ساختار و سازمان نیست آنگاه که ولی امر مسلمین دستور به رزمایش مؤمنانه می‌دهد بدون توجه به هیچ نهاد و فرمانداری و به هیچ استانداری سریع اقلام مورد نیاز نیازمندان به دست آنها می‌رسد، تفکر بسیجی تفکری است که اگر مشگل سیل و زلزله به‌وجود آید سریع در سرزمین‌های آسیب دیده حاضر می‌شوند، تفکر بسیجی تفکری است که مشکلی اگر مثل کرونا به‌وجود بیاید آموزش در حین مأموریت برای اولین بار در تمام ساختارها و سازمان‌های نظامی انجام می‌شود هیچ جا ندارید که نیرو در حین ماموریت آموزش ببیند اما وقتی طرح واکسیناسیون و طرح شهید سلیمانی آغاز می‌شود برای آنکه بسیج عقب نماند و وقتی دوستان ما در وزارت بهداشت تنها شده بودند این تفکر بسیجی بود که جان را در دست گرفت و در کنار پرستاران و پزشکان پرتلاش قرار گرفت و در حین ماموریت آموزش خود را دیده‌اند.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندورود در پایان با بیان اینکه تفکر بسیجی تفکری است که مانند خیلی از بزرگان و ستون‌های انقلاب اسلامی خود را وارث انقلاب نمی‌دانند، گفت: وارث یعنی طلبکار، تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند بلکه خود را حافظ انقلاب اسلامی می‌داند.مطالب مرتبط با : تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است/ تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند
دیدگاه شما در مورد : تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است/ تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند

تفکر بسیجی کنار مردم همراه مردم و برای مردم است/ تفکر بسیجی خود را طلبکار انقلاب اسلامی نمی‌داند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ