• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32299 - تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1400 - ساعت: 22:17

چاپ
تخریب عامل خسارت به شالیزارهای سورک/ سد انحرافی رودخانه دارابکلارود 180 سانتیمتر کوتاه‌تر شد

نماینده کشاورزان خسارت دیده از سیل 97 سورک:

تخریب عامل خسارت به شالیزارهای سورک/ سد انحرافی رودخانه دارابکلارود 180 سانتیمتر کوتاه‌تر شد


نماینده کشاورزان خسارت دیده از سیل سال 97، گفت: بعد از دو سال پیگیری مداوم در نهایت حدود 180 سانتیمتر از ارتفاع سد انحرافی روی رودخانه دارابکلارود کهدر زمان سیلاب باعث خسارت به زمین‌های شالیزاری می‌شد تخریب و کوتاه شد.

به گزارش میانخبر، علیرضا قصاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به سیل اسفند سال 97، اظهار کرد: این سیل باعث ایجاد آبگرفتگی و خسارت به شالیزارهای مردم سورک شد که حدود 30 هکتار آن دچار خسارت 10 تا 90 درصدی شدند.

وی بیان کرد: در دوره قبل از انقلاب یک سد انحرافی در مسیر دارابکلارود ایجاد شد و در سال‌های بعد مسیر انحرافی توسط شرکت دشت ناز مسدود و ارتفاع آن نیز افزایش داده شد تا آبی که پشت آن جمع می‌شود را با پمپاز به داخل آب بندان پرورش ماهی خود منتقل کند که این کار باعث انباشت آب و در زمان بروز سیلاب باعث عبور از دیواه‌های رودخانه و تخریب زمین‌های شالیزاری کشاورزان می‌شد.

نماینده کشاورزان خسارت دیده از سیل سال 97، گفت: وقوع سیلاب و وجود سد با ارتفاع زیاد در مسیر رودخانه باعث شد که آب از دیواره‌های رودخانه سرریز و وارد زمین‌های شالیزاری مردم شود که در پی آن حدود 60 هکتار از زمین‌های شالیزاری مردم سورک دچار خسارت جدی شد.

قصاب افزود: بعد از این سیلاب شکوائیه خود را توسط شورا نزد فرماندار و مسئولان قضایی میاندورود بردیم که در پی آن ستاد بحران شهرستان تشکیل جلسه داد و تصمیم گرفتند طبق نظر کارشناسی آب منطقه‌ایی اقدام شود.

وی تصریح کرد: کارشناسان آب منطقه‌ایی اعلام کردند که ارتفاع این سد باید 180 سانتی متر تخریب و و کوتاه‌تر شود که ابتدا مسئولان شرکت دشت‌ناز نسبت به این تصمیم مقاومت می‌کردند اما با پیگیری‌هایی که توسط کشاورزان، شوراها، فرماندار و دادستان شهرستان انجام شد، نهایتا در دهم آذر ماه سال جاری کار اجرایی تخریب این دیواره انجام شد.

قصاب در پایان تاکید کرد: ارتفاع زیاد این سد معضل بزرگی برای کشاورزان شده بود که هر لحظه امکان داشت در صورت بروز سیلاب، آب از دیواره‌های روزدخانه عبور کند و باعث خسارت به زمین‌های کشاورزان شود که با تلاشی که از سوی کشاورزان و پیگیری شورای اسلامی شهر سورک انجام شد این خواسته تحقق بخشید.مطالب مرتبط با : تخریب عامل خسارت به شالیزارهای سورک/ سد انحرافی رودخانه دارابکلارود 180 سانتیمتر کوتاه‌تر شد
دیدگاه شما در مورد : تخریب عامل خسارت به شالیزارهای سورک/ سد انحرافی رودخانه دارابکلارود 180 سانتیمتر کوتاه‌تر شد

تخریب عامل خسارت به شالیزارهای سورک/ سد انحرافی رودخانه دارابکلارود 180 سانتیمتر کوتاه‌تر شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ