• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32304 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 آذر 1400 - ساعت: 16:12

چاپ
وزنه برداری قهرمانی جهان| شاهکار دبل در تاشکند؛ معتمدی طلا گرفت، حقوقی برنز/ نخستین مدال زرین برای ایران

وزنه برداری قهرمانی جهان| شاهکار دبل در تاشکند؛ معتمدی طلا گرفت، حقوقی برنز/ نخستین مدال زرین برای ایران


مدال طلا و برنز دسته 102 کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی جهان به نمایندگان ایران رسید.

به گزارش میانخبر؛ در ادامه رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان در تاشکند، امروز مسابقات دسته 102 کیلوگرم برگزار شد. در این دسته ایران 2 نماینده داشت و رسول معتمدی و امیر حقوقی از ایران روی تخته رفتند و با 7 وزنه بردار دیگر رقابت کردند.

 

????حرکت یک ضرب

رقابتهای حرکت یک ضرب برای ایران با امیر حقوقی آغاز شد. حقوقی در حرکت اول ۱۶۷ کیلوگرم را بالای سر برد، در حرکت دوم ۱۷۲ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت.

رسول معتمدی شانس نخست مدال ایران حرکت یکضرب را با ناکامی آغاز کرد و نتوانست ۱۷۰ کیلوگرم را بالای سر ببرد اما در حرکت دوم این وزنه را مهار کرد. معتمدی در حرکت سوم ۱۷۷ کیلوگرم را بالای سر برد تا مدال نقره خود را قطعی کند.

در پایان حرکت یک ضرب، یون سئونگ جین با 180 کیلوگرم اول شد، معتمدی با 177 کیلو در جای دوم ایستاد و ساموئل گاسپاریان از ارمنستان با 175 کیلوگرم سوم شد.

امیر حقوقی با 172 کیلوگرم در جای پنجم ایستاد.

 

????حرکت دوضرب

حرکت دوضرب برای ایران باز هم با امیر حقوقی آغاز شد و حقوقی در حرکت نخست ۲۰۹ کیلوگرم را بالای سر برد. حقوقی در حرکت دوم ۲۱۶ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۱۸ کیلوگرم ناموفق بود تا با همان ۲۱۶ به کار خود پایان دهد.

رسول معتمدی حرکت دوضرب رسول معتمدی در حرکت اول ۲۱۵ کیلوگرم را بالای سر برد   در حرکت دوم وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را انداخت اما در حرکت سوم این وزنه را بالای سر برد تا مدال طلای دوضرب و مجموع را کسب کند.

امیر حقوقی نیز برنز دوضرب و مجموع را بر گردن آویخت.مطالب مرتبط با : وزنه برداری قهرمانی جهان| شاهکار دبل در تاشکند؛ معتمدی طلا گرفت، حقوقی برنز/ نخستین مدال زرین برای ایران
دیدگاه شما در مورد : وزنه برداری قهرمانی جهان| شاهکار دبل در تاشکند؛ معتمدی طلا گرفت، حقوقی برنز/ نخستین مدال زرین برای ایران

وزنه برداری قهرمانی جهان| شاهکار دبل در تاشکند؛ معتمدی طلا گرفت، حقوقی برنز/ نخستین مدال زرین برای ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ