• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 32315 - تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1400 - ساعت: 16:16

چاپ
جریان عظیم بسیج؛ حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره (ع) است/ نمایان شدن تفکر بسیجی در دولت سیزدهم

بسیج لشکری از انبوه تفکر زهرایی؛

جریان عظیم بسیج؛ حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره (ع) است/ نمایان شدن تفکر بسیجی در دولت سیزدهم


جریان عظیم بسیج، حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره علیها‌سلام است که در کربلا به واسطه ام‌امصائب زینب کبری سلام‌الله پایه‌گذاری شده است و این تفکر در بستر تخصصی جامعه شناسی، معرفینی دارد که اگر تمیز داده نشود، ممکن است دشمنان اسلام هم از این اقیانوس هماره جاری‌، بهره به نفع خود بَرَند.

به گزارش میانخبر؛ نیروهای مردمی غالبا در همه جهان وجود دارند و به گاهِ خطراتی چون سیل و زلزله و آتش سوزی‌ها، هم بداد مردم می‌رسند و هم به توان دولت مدد می‌رسانند که البته اینگونه افعال از جهات انسانی‌اش، قابل تحسین است.

اما تفکر بسیج، فقط در حوادث مصداق ندارد بلکه بسیج لشکری است از انبوه تفکر زهرایی، که حوادث را از پیش می‌شناسد و برای مقابله با آن مهیا می‌شود.بسیج لشکر مخلص خداست

عباس تقوی کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ؛ اظهار کرد: در ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان امام اول انقلاب، ارتش ۲۰ میلیونی به نام بسیج تاسیس شد که در کنار مبارزه با نفاق داخلی و قائله کردستان و... هنوز یک بهار از عمر گرانش نرفته بود که در دفاع مقدس با شعار ایثار وارد شد و حماسه‌هایی خلق کرد که تا ابد بر تارک تاریخ می‌درخشد.

وی افزود: سپاه پاسداران، از دل همان بسیجی شکل گرفت که قدرت میدانش امروز غرب را به‌هراس آورده و رژیم غاصب اسرائیل را هر روز تا مرز سکته‌های قریب به مرگ می‌برد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: اگر بخواهیم به بیان ساده بگوییم، بهترین جمله همان است که معمار کبیر انقلاب فرمود که بسیج لشکر مخلص خداست.تقوی خاطرنشان کرد: اخلاص اولین، اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین ویژگی بسیج است که در سایه آن نه فقط از جان، بلکه از خود نیز می‌گذرد اما از نگاه معاندین غرب و غرب‌گرا، این تعاریف به صفحات تحریف رفت آنچنان که بسیج را یک چهره نظامی صِرف و خشن معرفی می‌کند و در عملیات‌های روانی گسترده در شبکه‌های مجازی سعی بر اغوای این تفکر ولایی دارد.

وی ادامه داد: دشمن به‌خوبی می‌داند اگر بسیج بماند، از خوان زینبی‌اش، شهید همت و باکری و فهمیده سیزده ساله تربیت می‌شود و در علوم بشری که تواماً با اخلاص باشد، شهیدان هسته‌ای پرورش می‌یابند.

این کارشناس سیاسی گفت: دشمن می‌داند که بسیج یک تفکری است که جز خدا از هیچ قدرتی باک ندارد و می‌تواند هر روز یک حاج قاسم پای انقلابش بپروراند.

تقوی اظهار داشت: ملت شریف ایران و هم جمعیت جهان اسلام، هر زمان یک بسیجی شدند، می‌توانند راه شهدا را تداوم بخشند و سعادت دنیا و عقبی را نصیب خویش کنند.

وی گفت: امروز بسیج با همان تفکر زهرایی، پای رکاب امام ثانی انقلاب جان می‌دهد تا ولایت علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام بماند.بر تفکر جریان‌ساز بسیج باید تکیه زد

سید مصطفی اسماعیل‌زاده کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهار کرد: انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون هیچ‌گاه از تهدید و طمع دشمنان دور نبوده و همواره در میدان مبارزه با تکیه بر تفکر جریان‌ساز بسیج توانست در عرصه‌هایی چون، تهدیدات نظامی، فضای علوم بشری، دفاعی و... رشادت‌های بی‌نظیری را بر صفحات تاریخ بشر بیفزاید.

وی تصریح کرد: برخی‌ها نقش بسیج را فقط در دل دفاع مقدس می‌نگرند و تصورشان این است که نیروی بسیج فقط برای دوران جنگ شکل گرفته حال آنکه بُعدِ نظامی، یکی از مصادیق بسیج مردمی است که البته در این وادی فداکاری و ایثار بسیجی نمایان‌تر می‌شود.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: در اویل ورود ویروس کرونا روزانه جان خیلی‌ها را می‌گرفت و همه در حفظ جان خویش بودند و حتی نزدیک‌ترین فرد وفات یافته جرات نمی‌کرد به پیکر بی‌جان عزیزش نزدیک شود، این بسیجیان بودند که در لابلای تاریکی‌های شب، جنازه‌ها را تغسیل و تکفین و تدفین می‌کردند.

اسماعیل‌زاده ادامه داد: بسیج در کنار کادر شریف درمان هم تا جایی که توانستند حماسه خلق کردند و به آسیب دیدگان کووید ۱۹ بسته‌های معیشتی می‌رساندند.

وی بیان کرد: در سیل و زلزله و دیگر بلاهای طبیعی و غیر طبیعی، بسیج هم در صف اول کمک‌رسانی بود و هم آخرین نفری بود که از امداد رسانی باز می‌گشت.

این کارشناس سیاسی اظهار داشت: ملت شهید پرور ایران اسلامی می‌دانند که نظام اسلامی در جنگ ترکیبی واقع شده است که جنگ اقتصادی ( تحریم) و عملیات سخت روانی ( شبکه‌های معاند مجازی) و کارشکنی‌های منافقین داخلی و... از جمله آن است.بسیج با اخلاص‌اش در دولت سیزدهم اثرات بیشتری بگذارد

اسماعیل‌زاده افزود: امام ثانی انقلاب در بیانیه گام دوم، در مصاف با این هجمه‌های عظیم، بیشتر بر توان جوانان بسیجی تاکید و تکیه دارد تا همه جریان‌های فکری و حزبی و آحاد مردم به این باور برسند که بسیج با اخلاص‌اش می‌تواند در دولت سیزدهم اثرات بیشتری بگذارد.

وی عنوان کرد: گرچه بسیجیان در همه دولت‌ها، هم تفکرشان و هم افعالشان جاری بود و لحظه‌ای ترک جهاد نکردند ولکن با رویکرد دولت سیزدهم، بسیج به‌سهولت می‌تواند ستون‌های انقلاب را مستحکم‌تر کند تا روزنه‌های نفوذ هم مسدود شوند.

این کارشناس سیاسی گفت: چون در این دوره چهار ساله، هم دولت راهبرد انقلابی‌اش را نمایان کرد و هم بسیج که اساساً انقلابی بود و خواهد ماند.

اسماعیل‌زاده در ادامه بیان کرد: کارهای جهادی بسیج در همه حوزه‌ها، در دولت سیزدهم می‌تواند دولتمردان را در مسیر پیش‌رو توانمندتر، مردم را امیدوارتر و دشمن را در توطئه‌هایش ناموفق‌تر کند.

وی تصریح کرد: نقل است که حضرت امام حسین علیه‌السلام فرمود: لذت زندگی در کمک به دیگران است بنابراین  سیدالشهدای مقاومت علیه‌الرحمه که تربیت شده بسیج ۵۸ است، نظرش این بود که هر ملتی در جهان زیر ستم باشد، ما تکلیف داریم به حمایت او برخیزیم حتی اگر مسلمان نباشد.

این کارشناس سیاسی تاکید کرد: این تفکر در کجای عالم به غیر از جبهه ولایت امیرالمومنین علیه‌السلام پیدا می‌شود که بتواند این قدرت اخلاص درون را آنقدر بالا ببرد که تا دل دشمن برود و پیروز برگردد.

اسماعیل‌زاده ادامه داد: در کجای عالم یک پایور انتظامی (با تفکر بسیجی)، به تشنگان خوزستانی آب می‌رساند و در همین سقایی به شهادت می‌رسد و می‌شود؛ در کجای عالم سراغ داریم که علی لندی ۱۵ ساله برای نجات دو انسان به دل آتش برود، بسوزد اما ناله نزند و در همین راه تا ملکوت پرواز کند.

وی گفت: همین تفکر زیبای بسیجی، در دولت سیزدهم باید نمایان‌تر از دیروز باشد و حتی می‌تواند در جایی عیون دولت انقلابی باشد تا دولت هم در اموراتش موفق‌تر جلوه کند.

این کارشناس سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: به یقین باید گفت که امروز تکلیف بسیج در دولت سیزدهم اهمیت‌اش از همه دوره‌ها بیشتر است چون هم مردم در انتظار اخبار مطلوب‌اند و هم دشمن حیله‌هایش پنهانی‌تر شده است.

به گزارش میانخبر؛ از مصادیق اخلاص در بسیج، بصیرت است و بسیجیان باید هم در ولی شناسی و هم دشمن شناسی، به دانش روز اسلام مکتسب شوند و ضمن خودسازی، در پیشبرد اهداف اسلام، در همه عرصه‌ها موفق‌تر از دیروز و سربلندتر از امروز باشند.

در تفکر بسیج، باید آفات را شناسایی کرد و از آن دوری جست؛ لشکر مخلص خدا، با اطاعت از رهبر حکیم و حمایت از دولت سیزدهم، باید بتواند نخستین هدف حضرت زهرا علیها‌سلام روی زمین، که درس ولایتمداری بود، محقق شود و پرچم اسلام بدست منجی عالم بشریت برسد.مطالب مرتبط با : جریان عظیم بسیج؛ حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره (ع) است/ نمایان شدن تفکر بسیجی در دولت سیزدهم
دیدگاه شما در مورد : جریان عظیم بسیج؛ حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره (ع) است/ نمایان شدن تفکر بسیجی در دولت سیزدهم

جریان عظیم بسیج؛ حاصل تفکر حضرت صدیقه طاهره (ع) است/ نمایان شدن تفکر بسیجی در دولت سیزدهم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ