• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32318 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1400 - ساعت: 16:37

چاپ
نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت

عطوان بررسی کرد؛

نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت


تحلیلگر مشهور جهان عرب در مطلبی نوشت: رژیم صهیونیستی در صورت تداوم اشغالگری، پافشاری بر سیاست‌های قلدرمآبانه و ادامه محاصره غزه بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش میانخبر؛ به نقل از روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم»، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب مطلبی را در خصوص رژیم صهیونیستی و سیاست های آن در منطقه به رشته تحریر درآورد.

بر اساس این گزارش، عطوان در مطلب خود در خصوص رژیم صهیونیستی نوشته است: صهیونیست ها اخیراً سیاست جدیدی را در پیش گرفته اند و آن، تلاش برای نزدیک شدن به چین است. در واقع، تل آویو با این سیاست به نوعی به دنبال آن است تا پیامی را به آمریکا و غرب مخابره کند. از سوی دیگر، سلسله تلاش های رژیم صهیونیستی در عرصه دیپلماتیک نشانگر آن است که این رژیم به شدت نسبت به قدرت روزافزون محور مقاومت احساس نگرانی می کند.
 
این تحلیلگر مشهور جهان عرب در ادامه مطلب خود تأکید کرده است: درحال حاضر یک ترس و نگرانی بی سابقه از قدرت مقاومت در صفوف صهیونیست ها شکل گرفته است‌ درحال حاضر یک ترس و نگرانی بی سابقه از قدرت مقاومت در صفوف صهیونیست ها شکل گرفته است. این مسأله به هیچ‌وجه قابل انکار نیست. محور مقاومت در منطقه با قدرت موشکی خود توانسته است موازنه قدرت در عرصه نظامی را به کلی دستخوش تغییر سازد. لذا صهیونیستها فرار به سمت چین را برگزیدند تا شاید بتوانند در برابر تهدیدات ایستادگی کنند.
 
عطوان همچنین گفته است: البته باید به این مسأله نیز توجه داشت که در طول سال های اخیر، ایالات متحده آمریکا و غرب خدمات بسیاری را به صهیونیستها ارائه کرده اند. اقداماتی که ترامپ در حمایت از رژیم صهیونیستی انجام داد در طول ۷۳ سال اخیر بی سابقه بوده است و هیچیک از رؤسای جمهور آمریکا چنین خدماتی را به تل آویو ارائه نکردند.
 
در ادامه مطلب مذکور آمده است: انتقال سفارت ایالات متحده آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی، به رسمیت شناختن حاکمیت تل آویو بر جولان، افزایش فشارها بر ملت فلسطین و آوارگان فلسطینی و نیز فراهم کردن زمینه برای امضای توافقنامه های عادی سازی روابط با طرف های عربی تنها گوشه ای از سلسله خدماتی است که آمریکایی ها در طول سال های اخیر به رژیم صهیونیستی ارائه کردند.
 
پافشاری صهیونیست‌ها بر سیاست های قلدرمآبانه علیه فلسطینیان موجب خواهد شد تا تل‌آویو بهای سنگینی را پرداخت کند عطوان در ادامه مطلب خود تصریح کرده است: واقعیت این است که فرار به سمت چین نمی تواند تهدید موجودیتی را که صهیونیستها با آن مواجه هستند، از بین ببرد. اکنون صهیونیستها دست به هر کاری می زنند.
 
وی افزود: آنها قطعنامه های بین المللی را زیر پای می گذارند، ملت فلسطین را تحت فشارهای گوناگون قرار می دهند، اراضی آنها را به یغما می برند، ثروتهایشان را غارت می کنند و کشورهای عربی مجاور را مورد تجاوز نظامی قرار می دهند.
 
این تحلیلگر مشهور جهان عرب عنوان کرده است: رهبران رژیم صهیونیستی هر کاری می کنند تا بتوانند تهدیدات علیه خود را از بین برده و به نگرانی‌هایشان پایان دهند. با این حال، باید گفت که رژیم صهیونیستی در صورت تداوم اشغالگری، پافشاری بر سیاست‌های قلدرمآبانه علیه فلسطینیان و ادامه محاصره غزه بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.
 


مطالب مرتبط با : نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت
دیدگاه شما در مورد : نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت

نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت نگرانی «تل‌آویو» از قدرت مقاومت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ