• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 32327 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 دی 1400 - ساعت: 13:59

چاپ
نماز جمعه محل نشر نور فرهنگ صحیح است/ مشارکت مردمی را افزایش دهیم

در مراسم معارفه امام جمعه میاندورود مطرح شد؛

نماز جمعه محل نشر نور فرهنگ صحیح است/ مشارکت مردمی را افزایش دهیم


جلسه شورای اداری و مراسم معارفه امام جمعه میاندورود با تقدیر از حجت الاسلام محمدنسب و معرفی حجت الاسلام حاجی‌زاده برگزار شد.

به گزارش میانخبر، جلسه شورای اداری و مراسم معارفه امام جمعه میاندورود با حضور آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، منصورعلی زارعی و بابایی کارنامی نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام انتظاری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان، فرماندار، دادستان و دیگر مدیران میاندورود برگزار شد.
 
آیت الله محمد باقر لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه نماز جمعه  مظهر وحدت مسلمین و شکوه و عظمت اسلام است گفت: باید در جامعه فضائل اخلاقی، معنویت، اعتقادات و اخلاقیات صحیح نشر دهیم و علیه تاریکی و ظلمات به پا خیزیم و نگذاریم‌ ظلمات گریبانگیر نسل ما، جوانان و جامعه شود.
 
محمدی لائینی افزود: شهرهای مختلف مازندران از ظرفیت‌های فراوانی در زمینه جنگل، دریا و صنعت برخوردار است که از امامان ‌جمعه انتظار داریم برای پررنگ شدن این ظرفیت، به این حوزه کمک‌ کنند.
 
وی با بیان اینکه یکی از مراکز عبادات، نماز جمعه است، تصریح کرد: نماز جمعه و پایگاه‌های نماز جمعه از اهمیت بالایی برخوردار است و نور فرهنگ صحیح را نشر می‌دهند.
 
لایئنی با تاکید بر اینکه مساجد و نماز جمعه نباید تعطیل شود، افزود: در شرایط کنونی باید مسائل بهداشتی رعایت شوند و مراسم مذهبی و محافل دینی تعطیل نشوند.
 
نگاه دین اسلام گسترش فرهنگ انسانی و اخلاقی در جامعه است
حسین منفردی فرماندار میاندورود در این جلسه با تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: امیدواریم بتوانیم همه ما صبر، ایمان، درایت و تدبیر را از بی بی دوعالم بیاموزیم تا به درستی، امر الهی را تحقق ببخشیم همچنین همه ما مرهون تلاش و ازخودگذشتگی شهدا هستیم باید ادامه دهنده راستین راه آنان باشیم.
 
منفردی افزود: اصل نگاه دین نگاه به فرهنگ انسانیت است برای داشتن جامعه آباد باید به معجزه دین‌ ما که فرهنگ گفت‌وگو است توجه کنیم که نماز جمعه یکی از بهترین تریبون در این زمینه است و قطعا با داشتن اخلاق الهی و انسانی می‌توانیم در حوزه فرهنگ نسخه جهانی بپیچیم.
 


وی خاطرنشان کرد: شور هیجانی دینی را در حوزه مشارکت و حضور مردم در نماز جمعه را افزایش دهیم در این راستا از تلاش بی‌وقفه حجت الاسلام محمدنسب جهت پیگیری مسائل اداری شهروندان، عمران، آبادی و فرهنگ ‌شهرستان تقدیر می‌کنیم.
 
نماز جمعه، نمازی وحدت آفرین است
حجت الاسلام محمد انتظاری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران نیز در این مراسم گفت: پایگاهای نماز جمعه پایگاه امید، استحکام‌، اعتقادی، انقلابیون، مجاهدان، مبارزان و رزمندگان کفرستیز است.
 
انتظاری بیان کرد: نماز جمعه نمازی وحدت آفرین و دشمن شکن است به همین دلیل باید مشارکت مردمی را افزایش دهیم و هر مسئولی ابتدا وظیفه رونق دینداری و معنویت مردم را بر عهده دارد.
 
 وی با بیان اینکه در حال حاضر نماز جمعه در 47 شهر استان مازندران برگزار می شود، گفت: همه ما وظیفه داریم معروف را در جامعه ترویج دهیم یکی از معروف‌های مهم جامعه اقامه نماز جمعه است.
 
جامعه اسلامی باید شایسته سالار باشد نه اقوام‌سالار
انتظاری افزود: تریبون ‌نماز جمعه تریبون مطالبات، عدالت و تریبون فسادستیزی است در جامعه اسلامی ما شایسته سالاری باید باشد نه فامیل سالاری و اقوام سالاری.
 
حجت الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده امام جمعه جدید میاندورود نیز، گفت: طبق فرمایش مقام‌معظم رهبری نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی و امام‌جمعه فرمانده این‌قرارگاه فرهنگی است.
 
حاجی زاده تاکید کرد: هجمه و توطئه دشمنان در جهت ایجاد فاصله میان مردم به ویژه جوانان با نظام و اسلام است در این جنگ شناختی و ادراکی همه دستگاهای متولی باید کمک کنند تا نور معنویت را پررنگ‌تر کنیم.
 
وی اظهار کرد: اگر بتوانیم عدالت را برقرار و تبعیض را در جامعه رفع کنیم  اجرای این‌امر خود یک امر فرهنگی است امیدواریم توفیق خدمت صادقانه را به ما عنایت فرماید.
 
در پایان مراسم از زحمات حجت الاسلام محمدنسب تقدیر و حکم امامت جمعه میاندورود به حجت الاسلام حاجی‌زاده داده شد.مطالب مرتبط با : نماز جمعه محل نشر نور فرهنگ صحیح است/ مشارکت مردمی را افزایش دهیم
دیدگاه شما در مورد : نماز جمعه محل نشر نور فرهنگ صحیح است/ مشارکت مردمی را افزایش دهیم

نماز جمعه محل نشر نور فرهنگ صحیح است/ مشارکت مردمی را افزایش دهیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ