• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32351 - تاریخ انتشار : شنبه 11 دی 1400 - ساعت: 16:25

چاپ
نزولی شدن بازار سهام در نخستین روز هفته/ خروج ۴۸۹ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها

با ریزش ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس رخ داد؛

نزولی شدن بازار سهام در نخستین روز هفته/ خروج ۴۸۹ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها


بازار سهام در نخسین روز هفته با افت آغاز شد و شاخص کل بورس تهران امروز با ۱۸ هزار و ۴۱۶ واحد ریزش در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۸ هزار واحد ایستاد.

به گزارش میانخبر؛ بازار سهام امروز شنبه و در نخستین روز از هفته دوم دی ماه با افت آغاز به کار کرد و نزولی شد.

معاملات روز جاری با افزایش عرضه‌‎ها و گرایش منفی آغاز شد و فروشندگان در نخستین روز هفته دست برتر را داشتند، هر چند تقاضا در نیمه دوم معاملات بهبود داشت اما فشار فروش، افت ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس را رقم زد.

معامله گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۵۱۶ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت ۸ میلیارد و ۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی شد.

ارزش کل معاملات بازار سهام در روز جاری به بیش از ۶۰۵۷ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام حدود ۲۷۴۶ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۴۸۹ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با ۱۸ هزار و ۴۱۶ واحد ریزش به ارتفاع یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۸۹۴ واحد رسید. شاخص هم وزن هم با افت ۴۶۳۰ واحدی به ۳۶۳ هزار و ۴۶۹ واحد رسید.

معامله گران در بورس بیش از ۵ میلیارد و ۹۴۸ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۳۴۶ هزار نوبت و به ارزش ۳۴۹۷ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی نوری، معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه گذاری غدیر و ایران‌ خودرو بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس ایران در روز جاری با ۱۷۳ واحد افت عدد ۱۸ هزار و ۶۶۲ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در فرابورس با ۱۷۰ هزار معامله، مالکیت بیش از ۲ میلیارد و ۱۳۴ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست کردند که ارزش آن بالغ بر ۲۵۶۰ میلیارد تومان شد.

نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، صنعتی مینو، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس را گذاشتند.مطالب مرتبط با : نزولی شدن بازار سهام در نخستین روز هفته/ خروج ۴۸۹ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها
دیدگاه شما در مورد : نزولی شدن بازار سهام در نخستین روز هفته/ خروج ۴۸۹ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها

نزولی شدن بازار سهام در نخستین روز هفته/ خروج ۴۸۹ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ