• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32353 - تاریخ انتشار : شنبه 11 دی 1400 - ساعت: 16:29

چاپ
قرار نیست در وین به کشوری باج بدهیم/ منطق مذاکره کنندگان در گفتگوهای وین به طور جدی دنبال می‌شود

قرار نیست در وین به کشوری باج بدهیم/ منطق مذاکره کنندگان در گفتگوهای وین به طور جدی دنبال می‌شود


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار نیست به کشورهای مذاکره کننده باج دهیم بلکه تنها به دنبال حراست از منافع ملت ایران هستیم و گفتگوهایی که پای میز مذاکرات مطرح شده را به طور جدی دنبال می کنیم.

به گزارش میانخبر،«عباس مقتدایی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه بعد از فراز و فرود های ارتباطات ایران با اروپا و آمریکا در سالهای بعد از انقلاب اسلامی و به ویژه بعد از روی کار آمدن دولتهای یازدهم و دوازدهم و امضا برجام بی اعتمادی ملت ایران به اروپا و آمریکا امری روشن و واضح شد، گفت: ملت ایران به این باور رسیدند که نه می توان به اروپا اعتماد کرد و نه آمریکایی ها بر پیمان خود متعهد هستند.

وی با اشاره به اینکه اروپا پیشگام صنعت و توسعه است اما در عرصه فریبکاری و پیمان شکنی نشان داده که از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کند تصریح کرد: بعد از برجام صدای واحدی از ملت ایران شنیده شد و اینکه نباید به غرب اعتماد کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه اروپا و آمریکا بنای رعایت عدالت نداشته و نمی خواهد حقوق ملت ایران را لحاظ کند تاکید کرد: ملت ایران با پافشاری، ایستادگی، مقاومت و تلاش خود توانست اثبات کند که انرژی هسته حق قابل دفاع است.

مقتدایی با اشاره به اینکه ایران توانمندی دفاعی و هسته ای را با دانش بومی خود به دست آورده است و  از آن دفاع خواهد کرد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران طرفدار صلح است و آمادگی مذاکره و مراوده با کشورهای دنیا است اما در عین حال برای حفظ استقلال در عرصه های مختلف و ایجاد منافع ملت نیز از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه چنانچه اروپا این منطق مذاکره کنندگان ایرانی را به رسمیت بشناسد، به زودی توافق خوب دست یافتنی است تاکید کرد: بنای اروپا و آمریکا این است که از ایران منافعی به دست آورده اما هیچ نفعی برای ملت ایران در نظر نگیرند.

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات وین به دنبال صیانت از منافع ملت هستیم تاکید کرد: قرار نیست به کشورهای مذاکره کننده باج دهیم بلکه تنها به دنبال حراست از منافع ملت ایران هستیم و گفتگوهایی که پای میز مذاکرات مطرح شده را به طور جدی دنبال می کنیم.


منبع : راه دانا

مطالب مرتبط با : قرار نیست در وین به کشوری باج بدهیم/ منطق مذاکره کنندگان در گفتگوهای وین به طور جدی دنبال می‌شود
دیدگاه شما در مورد : قرار نیست در وین به کشوری باج بدهیم/ منطق مذاکره کنندگان در گفتگوهای وین به طور جدی دنبال می‌شود

قرار نیست در وین به کشوری باج بدهیم/ منطق مذاکره کنندگان در گفتگوهای وین به طور جدی دنبال می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ