• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3247 - تاریخ انتشار : جمعه 31 مرداد 1393 - ساعت: 22:43

چاپ
فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند

رسولی در خطبه های نماز جمعه:

فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند


امام جمعه مياندورود گفت:به خاطر چند نقطه ضعف نبايد محور اصلي حركت دولت را زير سوال برد.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه مياندورود با تسليت سالروز شهادت امام صادق(ع) اظهار داشت:شيخ الائمه 65 سال مدت عمر مباركشان بود كه 34 سال هدايت و امامت جامعه را بر عهده داشت.

وي با اشاره به وضعيت سياسي و اجتماعي جامعه در آن زمان ابراز داشت:فرصت مناسبي براي امام بوجود آمد تا به تعليم و تربيت شاگرد بپردازد به گونه اي كه بيش از چهار هزار شاگرد در مكتب امام صادق(ع) تربيت شدند.

*كمتر به جنبه سياسي زندگي حضرت صادق(ع)پرداخته ايم
امام جمعه مياندورود با طرح اين سوال كه آيا وظيفه امام صرفا پرداختن به درس و بحث است و تكليف ديگري ندارد افزود:وظيفه يك رهبر تنها درس و بحث نيست بلكه اين، تصور اشتباه ما است كه مي گوييم امام تنها به تربيت شاگرد مشغول بوده است.

وي با بيان اينكه ما كمتر به جنبه سياسي زندگي حضرت صادق(ع)پرداخته ايم گفت:اين ظلم به امام است كه ما بگوييم او تنها به درس و بحث مشغول بود و دست از همه مسايل ديگر كشيد تا تنها به ترويج علوم الهي بپردازد.

حجت الاسلام رسولي ادامه داد:شما در تاريخ سخت گيري هاي خلفاي عباسي را مشاهده مي كنيد،در زمان عباسيان بسياري از شيعيان شكنجه مي شدند به زندان مي رفتند و بسياري از آنها نيز كشته شدند پس چگونه ممكن است امام بنشيند و بگويد كه من درس و بحث دارم و اين مسايل و مشكلات به ما ارتباطي ندارد؟

*اولين،بزرگترين و مهمترين وظيفه امام، تشكيل نظام اسلامي است
خطيب جمعه سورك گفت:آيا ممكن است امام در قبال اين كارها موضعي نگيرد و بگويد ما به درس و بحثمان مشغوليم؟

وي با بيان اينكه قطعا جامعه نياز به پيشرفت علمي دارد اما به چه قيمتي بايد سكوت كرد افزود:اولين،بزرگترين و مهمترين وظيفه امام، تشكيل نظام اسلامي است و امام نمي تواند در اين مسير منفعل باشد.

امام جمعه مياندورود با اشاره به اينكه حكومت بايد بر اساس آنچه كه دين مشخص كرده است باشد گفت:امام صادق(ع) در حاليكه يك شخصيت برجسته علمي و فرهنگي است اما در عين حال يك شخصيت كاملا سياسي و نظامي است.

وي گفت:امام صادق(ع) مانند همه ائمه داراي تشكيلات سياسي بودند، اينكه چهار هزار شاگرد در مكتبي تربيت شود نشانه سياسي بودن نيست؟اما همه اين فعاليت ها بصورت كاملا مخفيانه انجام مي شد.

حجت الاسلام رسولي ادامه داد:وجود بعضي از افراد در بين شاگران امام نشان مي دهد كه فعاليت آن حضرت كاملا تشكيلاتي و سياسي بوده است.

*همه مسئولان نظام مورد تاييد رهبري هستند
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هفته دولت و گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر اظهار داشت:هفته دولت براي قدرشناسي از دولت و دست اندركاران كشور است كه جا دارد از همه دولتمردان چه در اين دولت و چه در دولت هاي گذشته قدرداني كنيم.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه بايد بپذيريم كه همه مسئولان نظام مورد تاييد رهبري هستند و بايد قبول كنيم كه همه براي مردم و نظام كار كردند اظهار داشت:بي انصافي است كه بگوييم آنها كار نكردند يا بگوييم كه آنها خيانت كرده اند و مسئولان عالي رتبه نظام را متهم كنيم.

*نبايد به بهانه رويكرد سياسي خودمان عده اي را از صحنه خارج كنيم
وي با بيان اينكه قبول داريم شدت و ضعف بوده و هست اما اينكه همه دولت و مسئولان را با يك چوب برانيم كار درستي نيست .

حجت الاسلام رسولي ابراز داشت:نبايد به بهانه رويكرد سياسي خودمان عده اي را از صحنه خارج كنيم چرا كه اينكار، درست نيست،ما در كشور امام و رهبري و قانون اساسي داريم و همه بايد ملاك عملشان ولايت فقيه و قانون اساسي باشد.

وي با بيان اينكه انقلاب نياز به تقويت و حمايت دارد افزود:بايد در سايه ولي فقيه و رهبر انقلاب براي مردم كار كرد.

خطيب جمعه سورك آيت الله دكتر روحاني را فردي دانست كه هم شخصيت علمي و هم شخصيت سياسي روشني دارد و ابراز داشت: رئيس جمهور دانش آموخته حوزه و دانشگاه است و هم درجه اجتهاد حوزه را داراست و هم دكتري دانشگاه را در كارنامه دارد.

وي با اشاره به حمايت و فرمايش رهبري در خصوص وي اظهار داشت: رهبري بارها از دولت حمايت كرده اند و گفته اند كه ايشان رييس جمهوري مطلوب،مورد اعتماد و داراي سوابق روشن انقلابي است.

*چرا عده اي تيشه به دست گرفته و دارند ريشه انقلاب را مي زنند؟
حجت الاسلام رسولي با تاكيد بر اينكه محور همه فعاليت ها در نظام اسلامي ولايت فقيه است افزود: رهبر انقلاب با كسي تعارف ندارد،اگر كسي فكر و حركتي در جهت خلاف مسير انقلاب داشته باشد ايشان مخالفت خواهند كرد.

وي ادامه داد:اختيارات ولايت فقيه هم به همين معنا است كه اگر خطري احساس كرد نه تنها تذكر دهد بلكه جلوي اينكار را نيز بگيرد و كشور را در مسير درست هدايت كند.

امام جمعه مياندورود با انتقاد از افرادي كه بر خلاف جهت حركت طبيعي نظام و رهبري سنگ اندازي مي كنند افزود:چرا عده اي تيشه به دست گرفته و دارند ريشه انقلاب را مي زنند؟چرا اينكار را انجام مي دهند؟

وي ابراز داشت:دشمن به دنبال همين است و اينگونه كه شد ديگر دشمن نياز نيست كه خودش وارد شود همين كه كساني دائم مي گويند كه ما دلواپس نظاميم تا حرفي مي زنيد محكوم مي كنند و نمي گذارند كاري انجام شود، دشمن همين را مي خواهد، نبايد آب به آسياب دشمن ريخت.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه اين به معناي نديدن نقاط ضعف نيست اظهار داشت:بايد ضعف ها شناخته شود اما نبايد همه دولت و مسئولان را با يك چوب برانيم كه اينها ضد نظام،ضد انقلاب و ضد ولايت فقيه هستند، اصلا اينطور نيست.

*فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند
وي تصريح كرد:در همه شهرستان ها و استان ها دولت بايد حمايت شود،فرماندار بايد تقويت شود و در استان هم استاندار بايد تقويت و حمايت شود اگر در شهرستان هواي فرماندار را نداشته باشيم و يا مطبوعات و رسانه ها هر روز بخواهند چوب لاي چرخ دولت در استان بگذارند خب استاندار و فرماندار با چه اميدي بايد كار كنند؟

امام جمعه مياندورود ادامه داد:به خاطر چند نقطه ضعف نبايد محور اصلي حركت دولت را زير سوال برد بلكه همه بايد تلاش كنند تا با ارائه خدمات دولت در اين ايام اميدواري مردم به نظام ، دولت و انقلاب را بيشتر كنند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 02 شهریور 1393 - 02:37 صبرایی

  حهج اقا حمایت که داریم میکنیم اما انها هم نباید شهرستان مارا فراموش کنند...یکسال واندی از اغاز بکار دولت تدبیر وامید ایا تابحال عالیترین مقام استان رو در شهرستان مردم ما ایشان را زیارت کردند.......دلمون پراز درده.حاجی

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
  یکشنبه 02 شهریور 1393 - 11:14 همشهري

  حاج اقا شما حق داريد حمايت كنيد

  پاسخ به نظر
  + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند

فرماندار و استاندار بايد حمايت شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ