• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3253 - تاریخ انتشار : شنبه 01 شهریور 1393 - ساعت: 11:30

چاپ
سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین شده است

علی اکبر اسدی خبر داد:

سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین شده است


اسدی از تدوین سند چشم انداز توسعه شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر ، علی اکبر اسدی دبیر کمیته تدوین سند چشم انداز توسعه شهرستان در گفتگو با ما از تدوین این سند خبر داد و گفت: برای تدوین آن 7 ماه زمان برده است.

وی با اشاره به مشکلات پیش رو برای نوشتن سند مهمترین آن را نبود اطلاعات دسته اول و شناسنامه شهرستان دانست و گفت: با توجه به اینکه 80 درصد مردم شهرستان روستا نشین و کشاورز هستند ولی اطلاعات کشاورزی و دامداری ما علمی و دقیق نبود و از کارخانه ها و بنگاههای اقتصادی نیز اطلاعات شفافی نداشتیم.

وی افزود: به همین دلیل ابتدا سعی کردیم یک شناسنامه از شهرستان درست کنیم که در این سند کل پتانسیل های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و عمرانی و... در آن درج شده باشد.

اسدی دلیل ایجاد شناسنامه شهرستان را استفاده از تمام پتانسیل های موجود برای توسعه عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستانی که بالای 10 شرکت ملی دارد می بایست سند شهرستان را با شناسایی این پتانسیل ها بر اساس آن تدوین می کردیم.

اسدی جمع آوری تئوری های توسعه را گام بعدی تدوین سند دانست و گفت: با استفاده از مطالعات کتابخانه ای ، مشاوره از استادان دانشگاه ها و مشورت با نخبگان فکری و ابزاری شهرستان به جمع بندی کلی رسیدیم.

وی با بیان اینکه مشکل توسعه را ابتدا از ابعاد فرهنگی شروع کردیم، اظهار داشت: تا زمانی که بسترهای فرهنگی آماده نشود بسترهای اقتصادی و عمرانی و حتی امنیتی شهرستان به نتیجه نخواهد رسید.

مسئول روابط عمومی فرمانداری میاندورود گفت: ظرفیتها و پتانسیل ها در بخش فرهنگی شهرستان در ابعاد فردی و ملی و در ابعاد کلان مد نظر قرار گرفت و سپس با توجه به این پایلوت، پتانسیل و تنگناها در ابعاد اقتصادی و عمرانی نیز بررسی شد و با توجه به این اولویتها برنامه توسعه ای تدوین گردید.

اسدی در خصوص اینکه سند چشم انداز تدوین شده چند ساله خواهد بود، گفت: در خصوص زمان این توسعه 10 یا 20 ساله باشد مناقشه ای نداریم بلکه این مسیر و پایلوتی است که دستگاه اجرایی با توجه به اتاق فکری که در شهرستان شکل می گیرد و دستگاهها با مشورت با این اتاق فکر و دستگاههای بالا دستی در جهت این پایلوت اقدام لازم را بعمل خواهند آورد.

وی افزود: این کتاب در 65 صفحه و با 3 قسمت شامل قسمت اول مقدمه تئوری توسعه، قسمت دوم شناسنامه شهرستان و قسمت سوم سند چشم انداز تدوین شده است.

اسدی ریاست کمیته را با فرماندار شهرستان دانست و دبیر آن را مسئول روابط عمومی فرمانداری میاندورود و اعضای کمیته را بخشداران، دستگاههای اجرایی و برخی نخبگان فکری و ابزاری شهرستانی و استانی عنوان کرد.مطالب مرتبط با : سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین شده است
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 01 شهریور 1393 - 16:04 سورکی

  دوست عزیز 20 ساله قراره ، در چهارراه آزادگان میدانی زده شود تا مردم از حوادث این چهارراه مرگ نجات پیدا کنند که خبری نشد. حالا سند چشم انداز پیشکش دوستان .

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • یکشنبه 02 شهریور 1393 - 02:41 صبرایی

  کاش سند چشم انداز بیکارا رو هم جمع میکردین ببینین با چه وضعیت اسفباری دارند روزگار رو سپری میکنند نه برادر ...دلمون به تدبیر وامید خوش بود نه دیگه نباید دلمون رو الکی خوش کنیم................

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین شده است

سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین شده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ