• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32602 - تاریخ انتشار : سه شنبه 16 فروردین 1401 - ساعت: 19:06

چاپ
روسیه «ویکی پدیا» را تهدید کرد

روسیه «ویکی پدیا» را تهدید کرد


روسیه، ویکی پدیا را به رواج اطلاعات غلط در زمینه عملیات روسیه در اوکراین متهم و اعلام کرد که در صورت عدم حذف این اطلاعات، ویکی پدیا را جریمه می‌کند.

به گزارش میانخبر؛ روسیه روز سه شنبه ویکی پدیا را به رواج اطلاعات غلط  در زمینه عملیات روسیه در اوکراین متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی روسیه، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از ویکی‌پدیا می‌خواهد موارد حاوی اطلاعات نادرست درباره وضعیت اوکراین را حذف کند.

این سازمان روسی ویکی‌پدیا را به سازمان دهی اطلاعات نادرست درباره آنچه روسیه «عملیات ویژه» خود در اوکراین می‌خواند و همچنین درباره اقدامات ارتش روسیه متهم کرد.

طبق قوانین روسیه، صاحب یک منبع اینترنتی که اطلاعات غیرقانونی را در صورت درخواست حذف نمی‌کند، می تواند تا ۴ میلیون روبل (۴۸۱۲۰ دلار) جریمه شود.

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه  (پنجشنبه، پنجم اسفند) عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف این عملیات را حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل‌کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته‌اند، عنوان کرد.

به گفته وی، برای این منظور، برنامه‌ریزی شده که «خلع سلاح و غیرنظامی سازی اوکراین» انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول «جنایت‌های خونین علیه غیرنظامیان» در منطقه دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.

مقام‌های ارشد مسکو طی روزهای اخیر همزمان با شدت گرفتن اتهام‌زنی‌های مقام‌های اوکراینی و متحدان غربی به روسیه درباره کشتن فجیع غیرنظامیان در شهر بوچا و دفن آنها در گورهای دسته جمعی به شدت این اتهامات را رد کرده‌اند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه با توجه به تلاش‌های اخیر کشورهای غربی در فضاسازی علیه روسیه در قضیه بوچا تصریح کرد که هرگونه اتهام علیه روسیه در ارتباط با قضیه بوچا نه تنها «بی‌اساس» است بلکه یک «نمایش غم‌انگیز است که به خوبی صحنه‌سازی» شده است.

خبرگزاری روسی «تاس» گزارش کرد، سخنگوی کرملین در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال انجام تحقیقات درباره وقایع بوچا گفت: «لازم که به این قضیه فکر کنیم که تا چه اندازه انجام یک تحقیقات امکانپذیر است.»

وی سپس ادامه داد: «ما همچنان تأکید داریم که هرگونه اتهام علیه روسیه و ارتش روسیه نه تنها بی‌اساس است بلکه یک نمایش کاملاً صحنه‌سازی شده است و چیزی جز یک نمایش غم‌انگیز نیست.»مطالب مرتبط با : روسیه «ویکی پدیا» را تهدید کرد
دیدگاه شما در مورد : روسیه «ویکی پدیا» را تهدید کرد

روسیه «ویکی پدیا» را تهدید کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ