• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32609 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 فروردین 1401 - ساعت: 19:09

چاپ
وانگ یی: جهان بر آتشِ جنگ اوکراین بنزین نریزد

با تأکید بر نقش سازنده پکن؛

وانگ یی: جهان بر آتشِ جنگ اوکراین بنزین نریزد


وزیر خارجه چین امروز در سخنانی هشدار داد که همه طرف ها در جهان «بر آتشِ جنگ اوکراین، بنزین نریزند».

به گزارش  میانخبر به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که جهان بر آتش جنگِ اوکراین، بنزین نریزد.

وزیر خارجه چین در این خصوص گفت: همه طرف ها باید از دامن زدن به جنگ در اوکراین خودداری کنند. پکن تلاش خود را برای نقش آفرینی در مذاکرات (میان مسکو و کی یف) و جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها انجام خواهد داد.

وی در این خصوص اضافه کرد: چین آماده است تا به ایفای نقش سازنده خود برای تسهیل گفتگو در رسیدن به صلح و همکاری در کنار ارتباطات بین المللی در صورت نیاز برای انجام میانجیگری های لازم ادامه دهد.

این در حالیست که «ژانگ جون» سفیر چین در سازمان ملل هم پیشتر در واکنش به بیانیه همکاری آمریکا، انگلیس و استرالیا (به عنوان طرفین پیمان آکوس) در زمینه توسعه تسلیحات فراصوت، هشدار داده بود که چنین اقدامی می‌تواند به ایجاد بحران در دیگر نقاط جهان منجر شود.

وی با انتقاد از پیمان آکوس، که بیش از هر چیز با هدف ارئه زیردریایی‌های هسته‌ای انگلیس و آمریکا به استرالیا به عنوان یک کشور غیرهسته ای ایجاد شد، از سایر کشورها خواست که از چنین پیمان‌هایی پرهیز کنند.

دیپلمات چینی هشدار داد آنهایی که به دنبال همکاری در زمینه توسعه تسلیحات فراصوت هستند، راه را برای ایجاد بحرانی مشابه بحران اوکراین باز می‌کنند.مطالب مرتبط با : وانگ یی: جهان بر آتشِ جنگ اوکراین بنزین نریزد
دیدگاه شما در مورد : وانگ یی: جهان بر آتشِ جنگ اوکراین بنزین نریزد

وانگ یی: جهان بر آتشِ جنگ اوکراین بنزین نریزد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ