• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 32633 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 فروردین 1401 - ساعت: 18:34

چاپ
کشتی قهرمانی آسیا| پایان کار شاگردان بنا در اولان‌باتور با صید ۷ مدال/ طوفان طلایی مختاری، گرم‌سیری و بالی در قاره کهن

محسن‌نژاد بدشانس بود و دست بداغی هم به مدال نرسید؛

کشتی قهرمانی آسیا| پایان کار شاگردان بنا در اولان‌باتور با صید ۷ مدال/ طوفان طلایی مختاری، گرم‌سیری و بالی در قاره کهن


رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با کسب ۷ مدال رنگارنگ برای تیم ملی ایران خاتمه یافت.

به گزارش میانخبر؛ دومین روز از جریان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با انجام مبارزه‌های ۵ وزن دوم پی‌گیری شد و با کسب چند مدال برای تیم منتخب ایران خاتمه یافت.

 
شاگردان محمد بنا که روز گذشته موفق به کسب ۳ مدال رنگارنگ طلا و برنز از مجموع ۵ وزن نخست شده بودند، امروز هم به ۴ مدال رنگارنگ دیگر در اولان‌باتور دست یافتند.
 
در وزن ۶۰ کیلوگرم؛ مهدی محسن‌نژاد در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر جیانیدر از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد آیاتا سوزوکی از ژاپن گذشت و راهی دیدار فینال شد. محسن‌نژاد در این دیدار و در حالی که با نتیجه ۴ بر صفر از ژولومان شارشنبکوف، دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان عقب بود؛ به دلیل مصدومیت از ناحیه دنده، با نظر پزشکان به کشتی ادامه نداد و صاحب مدال نقره شد.
 
در وزن ۶۷ کیلوگرم؛ شاهین بداغی در دور اول با توجه به عدم حضور محمد فواز از سوریه به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد مقابل هان سو ریو، قهرمان جهان از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل کاتسوکی اندو، دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ژاپن با نتیجه ۷ بر یک شکست خورد و به مدال نرسید.
 
در وزن ۷۲ کیلوگرم؛ محمدرضا مختاری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر عادیل‌خان نورلانبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر میرزابک رحمت‌اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. مختاری در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک از سد آبیلخان آمزی‌اف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن ۸۲ کیلوگرم؛ رسول گرم‌سیری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر خان جعفرخان از قطر را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۵ بر صفر سینگ هارپریت، دارنده مدال نقره آسیا از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. گرم‌سیری در دیدار پایانی با نتیجه ۴ بر ۳ از سد دیاز کالان از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم؛ مهدی بالی در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ و پوئک ضربه فنی پارک جی وو از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل اوزور ژوژوپبکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بالی در این دیدار با نتیجه ۵ بر یک از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.


مطالب مرتبط با : کشتی قهرمانی آسیا| پایان کار شاگردان بنا در اولان‌باتور با صید ۷ مدال/ طوفان طلایی مختاری، گرم‌سیری و بالی در قاره کهن
دیدگاه شما در مورد : کشتی قهرمانی آسیا| پایان کار شاگردان بنا در اولان‌باتور با صید ۷ مدال/ طوفان طلایی مختاری، گرم‌سیری و بالی در قاره کهن

کشتی قهرمانی آسیا| پایان کار شاگردان بنا در اولان‌باتور با صید ۷ مدال/ طوفان طلایی مختاری، گرم‌سیری و بالی در قاره کهن تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ